O nás (o FATYMu Vranov n. D. a Přímětice-Bítov)

FATYM (farní tým) je společenství katolických kněží, jáhnů a jejich dalších spolupracovníků působící v brněnské diecézi v okrese Znojmo.

FATYM Vranov nad Dyjí má od roku 1996 (kdy byl vytvořen rozhodnutím brněnského otce biskupa Vojtěcha) své hlavní sídlo v městečku asi 20 km západně od Znojma pod stejnojmenným zámkem, u Vranovské přehrady, na okraji Národního parku Podyjí, tři km od státní hranice s Rakouskem.
Postupně přibývalo farností, které měl FATYM na starosti, a v  roce 1998 byl z organizačních důvodů rozčleněn otcem biskupem Vojtěchem na dva farní týmy. Vznikl FATYM Přímětice-Bítov s hlavním sídlem na severozápadním předměstí Znojma v Příměticích). Oba týmy nadále spolupracují (jejich činnost se vzájemně prolíná) a dohromady spravují 15 svěřených farností.
Mimo to máme po dohodě s litoměřickým otcem biskupem Josefem v Severních Čechách mezi Teplicemi a Duchcovem družební farnost Jeníkov, kde rovněž žijí a misijně působí členové FATYMu.

Členem FATYMu se může stát každý, kdo má opravdový zájem po určitou dobu (zpravidla na jeden až dva roky, ale je možné třeba i na měsíc či dva) se naplno věnovat misijní práci, ať již na Jižní Moravě nebo v Severních Čechách. Kromě plného nasazení pro věc a maximální obětavosti a nezištnosti jiné schopnosti nevyžadujeme (i když je samozřejmě vítáme - naše heslo ve znaku FATYMu je omnia ad Bonum adhibere - všechno použít pro Dobro - pro Boha). Spíše jde o využití toho, co každý dokáže, s tím, že se spoustu věcí postupně naučí. Nemůžeme poskytnout o moc víc než bydlení a stravu, případně přispět na další nejnutnější věci (např. čas od času na dopravu domů).

V roce svého založení měl FATYM Vranov n. D. 10 členů. V současné době mají oba FATYMy asi  30 členů a dalších stálých spolupracovníků (tj. těch, kteří s námi bydlí na farách a pomáhají nám). Členy fatymu jsou nejen kněží a jáhnové, ale i několik mladíků na civilní službě, více než desítka slečen katechetek a jejich asistentek a další, většinou mladí lidé...

Bydlíme na celkem 7 farách: Vranov n.D., Přímětice (ve Znojmě), Olbramkostel, Lančov, Štitary, Šafov a severočeský Jeníkov.

Kromě péče o duchovní správu ve svěřených farnostech se staráme o:

Mapa oblasti FATYMu a okolí

Mapa naší družební farnosti Jeníkov a okolí

Několik fotografií ze života FATYMu:


Vranov nad Dyjí - první základna FATYMu a centrum pro mládež. Léto 1996

Bratr Roman a vranovská kuchyň (nelekněte se) v prvním půlroce existence FATYMu. Podzim 1996

Většina z deseti členů (a členek) FATYMu v prvním roce jeho existence. Podzim 1996

První měsíční mariánská pouť ve Vranově (konají se každého 15. v měsíci). Jaro 1997

Slečny katechetky Nazareta a Jana se seznamují s jeníkovskými dětmi. Jaro 1999

TYNAF v Lukově (týden na faře - děti se sjíždějí každé ráno na kolech,  po katechezi v kostele jsou soutěže, výlety, jednoduchý oběd, svačina a návrat domů) - slečna katechetka Pavla. Léto 1999

Stan na přímětickém sídlišti ve Znojmě. TYNAF Přímětice. Léto 1999

Otec Leo razí na výlet. TYNAF Přímětice. Léto 1999

Naše tábořiště na českomoravské vrchovině. Léto 1999

Fatymský den (setkání členů FATYMu) v Příměticích. Podzim 1999

Misijní cvičení (soustředění obou farních týmů) v naší družební farnosti Jeníkov. Podzim 1999

Členové obou farních týmů vyráží v procesí z Jeníkova do Lahoště. Podzim 1999

Vozidla FATYMu (poznáte je podle nálepek s naším znakem) a jeho příznivců čekají před nádražím ve Znojmě, až se děti vrátí z letního tabora. Léto 2000

Fara ve Štítarech - formační centrum pro nové slečny katechetky. Léto 2000

Go to top!
Go to main FATYMs page!
Domovská strana serveru www.fatym.com (s kompletní nabídkou)
Knihovna křesťanské literatury na internetu www.knihovna.net
Tato strana je archivovane spolecne se starou verzi webu www.fatym.com (nova verze od roku 2007 je zde) a je umistena na serverech A.M.I.M.S. Na serverech A.M.I.M.S jsou dale hostovany Internetova televize TV-MIS.cz, TV-MIS.com, Casopis Milujte se!, on-line internetove prehravace JukeBox TV-MIS.cz (hudebni) a TemaBox TV-MIS.cz, virualni pout do Svato zeme a na Sinaj - svata-zeme.tv-mis.cz, weby poute.eu, ps.oblati.cz a rada dalsich projektu.

NAVRCHOLU.cz