"Děje se něco velmi zle, když lékař nesmí zachraňovat životy dětí v době, kdy nám říkají, že musíme udělat všechno pro to, abychom zachránili životy v reakci na koronavirus,"
Druhý lékař v Anglii byl potrestán za pomoc matkám při záchraně jejich nenarozených dětí před potratem prostřednictvím reverzní léčby.
Portál
Christianity Daily informuje, že Soudní služba lékařů Spojeného království nedávno zakázala Dr. Dermottovi Kearneymu poskytovat život-zachraňující léčbu během příštích 18 měsíců z důvodu pokračujícího vyšetřování jeho praxe.
Kearney, pro-life obhájce a bývalý prezident Katolické lékařské asociace, je jedním z mála lékařů ve Velké Británii, který poskytuje reverzní potratovou léčbu.
Této léčbě se připisuje záchrana životů více než 2 000 dětí po celém světě a výzkum naznačuje, že je bezpečná a efektivní. Aktualizované využití léčby, která se po celá desetiletí používá k prevenci samovolného potratu, potlačuje účinky potratového přípravku Mifepriston dávkami progesteronu.
Potratoví aktivisté se léčbu snaží zdiskreditovat, označují ji za nedokázanou a nebezpečnou. A ve Velké Británii byly nejméně dva lékaři potrestáni za poskytnutí této léčby matkám, které ji vyhledaly potom, co olitovaly své potraty.
"Děje se něco velmi špatného, když lékař nesmí zachraňovat životy dětí v době, kdy nám říkají, že musíme udělat všechno pro to, abychom zachránili životy v reakci na koronavirus," uvedla Andrea Williamsová, výkonná ředitelka Křesťanského právního centra, která zastupuje Dr. Kearneyho.
"Tyto ženy naléhavě hledaly pomoc po tom, co poskytovatelé potratů zavřeli dveře a řekli, že po užití první (potratové) tablety není naděje a cesty zpět."
Organizace Christian Concern uvedla případ,
kdy Kearney pomohl ženě jménem Laura.
Žena užila Mifepriston a litovali toho,
když si uvědomila jeho smrtící účinek
na její nenarozené dítě.
Laura okamžitě vyhledala lékařskou pomoc,
ale ve VB bezúspěšně.
Nakonec našla organizaci v USA,
která ji odkázala na Kearneyho,
který ji pohotově navštívil
a pomáhal jí během celého procesu.
"Nemohla jsem být šťastnější.
Nevěřím, že by měl být
doktor Dermot Kearney potrestán za to,
že mi poskytl službu,
kterou jsem tak zoufale potřebovala
a budu za ni věčně vděčná,"
řekla Laura pro organizaci Christian Concern.
"Díky jeho pomoci se mohu zpětně obhlédnout
na moment, když jsem si vzala tu pilulku,
aniž jsem musela žít s bolestí
a litovat svého rozhodnutí,
protože teď mám svého krásného chlapečka."
Nejméně jeden další pro-life lékař, Dr. Eileen Reillyová,
byla také potrestána za poskytnutí život-zachraňující léčby ve VB.
V květnu Všeobecná lékařská rada Spojeného království zakázala Reillyové vykonávat lékařskou praxi bez dozoru z důvodu pokračujícího vyšetřování s cílem zjistit, zda jsou zapotřebí další sankce.
Za snahou potrestat tyto lékaře za jejich život-zachraňující léčbu stojí
pro-potratová skupina Otevřená demokracie. Nedávno se jí podařilo provést tajnou operaci s cílem zjistit, kteří lékaři ve Velké Británii poskytují tuto léčbu a následně je nahlásit lékařským autoritám.
Za zmínku stojí, že skupina neidentifikovala žádné stížnosti nebo komplikace u žen, které podstoupily reverzní potratovou léčbu a zachránily tak životy svých nenarozených dětí.
Mnoho žen, které vyhledaly léčbu, hovoří o tom, jak jsou vděčné za to, že jim lékaři pomohli zvrátit potratový proces a zachránili životy jejich dětí
Recenzovaná studie z roku 2018 ukázala, že až 68 procent žen, které si rozmyslely potrat a začaly s reverzní léčbou, dokázaly porodit zdravé děti. Studie také nezjistila zvýšené riziko vrozených vad nebo předčasných porodů.
Postup zvrácení potratové pilulky účinkuje tak, že lék působí proti potratovému léku Mifepriston, který je jedním ze dvou obvykle užívaných potratových léků. Mifepriston způsobuje, že se děloha stává nehostinnou pro nový život blokováním hormonu progesteronu. Reverzní postup spočívá v podání dávky progesteronu matce na potlačení potratového léku.
Postup zvrácení potratové pilulky nefunguje, když matka užije druhou tabletku Misoprostol, o jeden nebo dva dny později.
Zdroj:
www.lifenews.com, 9. 6. 2021
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek naleznete
zde.