Íránská herečka, která se přestěhovala do Švédska poté, co konvertovala z islámu na křesťanství, když následovala vizi Ježíše ve svém snu, momentálně čelí deportaci. Švédské úřady jí vzkázaly, že "to není jejich problém, když se rozhodla stát křesťankou" i když by odmítnutí azylu mělo znamenat znásilnění, mučení nebo smrt.
"
Řekli mi, že je to můj osobní život a není to náš problém, pokud jste se rozhodla stát se křesťankou a to je váš problém," citovala slova Aideen Strandssonové televize
Christian Broadcasting Network.
Strandssonová cestovala do Švédska v roce 2014 na pracovní víza a dvakrát jí byl odmítnut azyl v této zemi. "
Je to pro mě skutečně nebezpečné a nechápu, proč tomu nevěří," řekla. "
Jsem opravdu v nebezpečí."
Zdá se však, že švédské úřady to nezajímá. "
Její případ prošel odvoláním a byl zpracovaný Migračním úřadem a následně švédskými soudy, které rovněž rozhodly, že jí nemůže být udělen azyl," uvedla pracovnice Švédského migračního úřadu Ulrika Langels pro CBN.
Švédský právník Gabriel Donner zdůraznil:
"Informace ze (Švédského) migračního úřadu ohledně íránských věznic nám říkají, že mučení a znásilnění jsou tu běžné a je porušením mezinárodního práva vystavit jakoukoliv osobu takovému zacházení. Někteří z nich jsou rovnou zavražděni, některým se podaří ukrýt, někteří uprchnou na jiné místo, každopádně je ale vystavujete riziku."
Strandssonové odebrali íránský pas. Její první volbou je zůstat ve Švédsku, pokud to bude možné, uvedla herečka.
"
Četla jsem Bibli a pochopila jsem, co vyprávěl Ježíš o míru, lásce, dobrotě a v mém srdci jsem se stala křesťankou už když jsem byla v Íránu,"
zmínila se dříve.
V jiných případech udělování azylů bylo Švédsko velkorysejší.
V dubnu se stala prominentní obhájkyně potratů ze Salvadoru, Maria Teresa Rivera, první známou osobou, které byl
udělen azyl za "potratové pronásledování". Švédsko souhlasilo s poskytnutím ochrany před "politickým pronásledováním" v její zemi.
Švédský migrační úřad oficiálně udělil Riverové a jejímu 11 letému synovi politický azyl, když souhlasil, že je zřejmé, že toto (politické) pronásledování částečně vychází z toho, že je žena, z jejího pohlaví a z "politických názorů".
V minulém roce administrativa kraje Lund v jižním Švédku uvedla, že zvažuje poskytnutí řidičských průkazů financovaných státem a příspěvků na bydlení těm švédským bojovníkům Islámského státu, kteří se vrátili do země po bojích v Iráku a Sýrii. Vysvětlovala to tím, že jim to pomůže znovu se integrovat do společnosti.
Přibližně 140 švédských státních příslušníků bylo identifikováno při jejich návratu poté, co bojovali za Islámský stát, odnož al-Káidy, známý také jako ISIS, ISIL nebo Daeš.
Je obecně známo, že křesťané jsou v Íránu tvrdě pronásledováni.
Írán je na osmém místě seznamu World Watch top 50 zemí pronásledujících křesťany od organizace Open Doors. Islámská vláda v Íránu pronásleduje křesťany, zejména konvertity. Opírá se přitom o přesvědčení, že jejich náboženství je ovlivněno západem a je hrozbou pro islámskou identitu země.
Íránské úřady pravidelně útočí a zavírají domové církve, vězní a mučí jejich vůdce. Vláda následuje právo šaría, které žádá trest smrti pro odpadlíky nebo pro ty, kteří opustí islám pro jinou víru.
Podle organizace Open Door bylo v Íránu v roce 2016 zatčeno nebo uvězněno nejméně 193 křesťanů.
******** AKTUALIZACE *********
Maďarsko nabídlo azyl íránské křesťance, která má být vyhoštěna ze Švédska. Uvedl to Zsolt Semjén, maďarský místopředseda vlády.
Podle portálu
Magyar Idők se Švédsko chystá deportovat Aideen Strandsson poté, co její žádost o azyl byla podruhé zamítnuta.
V novinách se uvádí, že Strandssonová konvertovala ke křesťanství a to by mohlo ohrozit její život, kdyby se vrátila do své domoviny.
Místopředseda vlády uvedl, že Maďarsko nevrátí žádného žadatele o azyl do zemí, kde by mu jeho etnické, náboženské či politické pozadí mohlo způsobit ohrožení.
Místopředseda vlády Semjén řekl, že Strandssonová bude v Maďarsku vítaná, dokud se nedosáhne příznivý výsledek v procesech, jakými jsou národní bezpečnostní kontroly.
"
My jsme vždy rozlišovali mezi ekonomickými migranty a skutečnými uprchlíky. Budeme chránit Maďarsko před invazí migrantů, ale pomůžeme všem těm, kteří jsou ve skutečném nebezpečí," uvedl Semjén.
"
Křesťané se do křesťanské evropské kultury integrují jednoduše, na rozdíl od muslimů, kteří to nemají v úmyslu," řekl.
Strandssonová byla veřejně pokřtěna krátce po příjezdu do Švédska v roce 2014. Byl to odvážný krok, protože veřejná konverze může vést k odvetě ze strany muslimské komunity.
Podle zpráv by její deportace byla v rozporu s mezinárodními dohodami, jakou je Ženevská úmluva.
Zdroj:
www.christianpost.com 7. 8. 2017
Převzato z
http://www.lifenews.sk/spravy,
článek ze 16. 8. 2017 naleznete
zde.