Mimo oblast FATYMu

Staňte se členem Matice velehradské

Velehrad 09 Zveme ke členství v Matici Velehradské. Členem se může stát křesťan, který již dosáhl věku 15 let. A co takové členství vlastně obnáší?

Povinností člena je platit min. 200 Kč ročně jako členský příspěvek (studenti 100Kč). Mnohem více než povinností je však pozvání - k modlitbě každého 14. dne v měsíci, na Valnou hromadu, kulturní, duchovní a společenské akce, brigády. Za každého živého i zemřelého člena MV je v bazilice sloužena každého 14. dne v měsíci mše svatá a činí tak také mnozí kněží členové matice velehradské mimo Velehrad. Každý člen dostává naši Ročenku a je přes rok dvěma dopisy informován o pořádaných akcích. Mnoho informací během roku rozesíláme pomocí internetu. Pokud Vám od nás tyto zprávy nechodí, máte o ně zájem a máte zřízenou e-mailovou adresu, napište nám: info@maticevelehradska.cz.

Vítáme podněty, aktivity (navrhnout, podílet se na realizaci). V době krize institucí je jistě odvážné být členem nějakého sdružení. Ptáte-li se po smyslu členství (vždyť k Velehradu můžu mít vztak soukromně - nač tedy nějaké spolky?), odpovědí může být třeba i tato Ročenka. Její vznik byl podmíněn existencí členské základny. Stejně tak i mnoho aktivit, jež Matice podniká, obohacuje a oživuje Velehrad.

Na požádání zašleme přihlášku a také Ročenku pro potencionální nové členy. Proces přijímání: Zájemce o členství v Matici vyplní přihlášku a odešle ji na adresu Matice. Přihlášku je také možné stáhnout ZDE. Na základě přihlášky Vás zaregistrujeme a pošleme vám členskou kartičku s přiděleným číslem a dalšími informacemi.

Jak uhradit členské příspěvky? Osobně na Valné hromadě, poštou, platbou z účtu. Číslo účtu Matice velehradské: 1419526399/0800. Uvádějte, prosíme do variabilního symbolu Vaše členské číslo, usnadníte nám tím rozeznání Vaší platby. Důležité však je zejména Vaše jméno.

Každý měsíc se na Velehradě schází sedmičlenný Výbor Matice a čtyřikrát do roka také Kontrolní komise. Čestným předsedou - protektorem Matice - je olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner.

Přehled poutí na Velehradě v roce 2011.


VelehradVelehrad 2009Velehrad 2009Velehrad 2009Velehrad 2009

Sdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 21. 05. 2011 | 7070 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace