Zajímavé...

Rytířstvo Neposkvrněné - Militia Immaculatae (MI)

zázračná medailka Co to je, jaký má cíl, charakteristiky a prostředky, které používá ve svém apoštolátu a podmínky členství i to, jak se stát členem (členkou) tohoto hnutí -
to vše se dočtete z tohoto letáčku:

MI


CO JE MI ?

Rytířstvo Neposkvrněné (MI) je hnutím mariánským a apoštolským, které založil v Římě r. 1917 svatý Maxmilián Maria Kolbe. Členové hnutí se nazývají rytíři a rytířky Neposkvrněné.

JAKÝ JE CÍL MI?

Rytířstvo Neposkvrněné šíří, nakolik je v jeho moci, království Nejsvětějšího Srdce Ježíšova skrze Neposkvrněnou. Každý člen tohoto hnutí plní toto poslání posvěcováním sebe, aby mohl dávat ze své plnosti také druhým.

CO JE CHARAKTERISTICKÉ PRO MI?

Rytířstvo Neposkvrněné slouží dílu evangelizace. Členové zcela odevzdávají do rukou Neposkvrněné, aby se Neposkvrněná stala Královnou všech lidských srdcí. Věří, že tímto způsobem uskuteční co nejrychleji a nejdokonaleji vítězství Ježíše Krista na celém světě, Jeho vládu v lidských duších.

JAKÝCH PROSRŘEDKŮ POUŽÍVÁ MI VE SVÉM APOŠTOLÁTU?

Rytířstvo Neposkvrněné využívá všech mravně dobrých prostředků. Jako nejúčinnější doporučuje modlitbu, pokání a dobrý příklad. Dle okolností používá hromadné sdělovací prostředky (tisk, rozhlas atd.). Mnoho lze udělat pro rozšíření díla Neposkvrněné půjčováním anebo kolportáží časopisu IMMACULATA a propagováním Zázračné medailky.

JAKÉ JSOU PODMÍNKY ČLENSTVÍ V MI?1) Zcela se odevzdat Neposkvrněné jako nástroj do jejich rukou.
Podstatou Rytířstva Neposkvrněné, jak píše sv. Maxmilián, je úplné odevzdání se Neposkvrněné. "Duše, která se Jí takto odevzdává, působí na své okolí prozařuje je a k následování jiné přitahuje."

2) Nosit zázračnou medailku.
Neposkvrněná Panna sama nařídila 27. 11. 1830 sv. Kateřině Labouré, aby nechala tuto medailku razit. Sv. Maxmilián si zvolil jako zvláštní znamení svého hnutí právě tuto medailku. Doporučoval, aby ji rytíři MI nosili a denně se modlili: "O Maria, bez hříchu počatá,oroduj za nás, kteří se k Tobě utíkáme, i za všechny, kteří se k Tobě neutíkají, a zvláště za nepřátele Církve svaté a za ty, kdo jsou Ti svěřeni,"

3) Zapsat se do knihy MI v Centru Rytířstva Neposkvrněné v Brně na adrese: Národní centrum MI, Minoritská 1, 60200 Brno.

JAK SE STÁT RYTÍŘEM NEPOSKVRNĚNÉ?

Napsat do Centra Rytířstva Neposkvrněné v Brně a vyžádat si přihlášku. Zde Vás rádi zapíšeme do knihy MI a pošleme Vám Diplom MI a Zázračnou medailku. Po obdržení medailky a diplomu, nejlépe ve svátek Matky Boží, přistoupíte ke sv. zpovědi, přijmete Tělo Páně a poté se Jí zcela odevzdáte, zasvětíte podle formule, která je uvedena v diplomu. Pak si zavěsíte na krk Zázračnou medailku.

Svatý Otec Jan Pavel II. nás povzbuzuje takto: „Nejmilejší! Buďte silní ve víře a s nadšením plňte úkoly Rytířstva Neposkvrněné, ke kterému patříte, následujíce učení a příklad o. Maxmiliána Kolbeho... Kéž Vás vždy provází mé apoštolské požehnání, které dávám s velkou láskou Vám a všem členům Rytířstva Neposkvrněné.“ (Řím 18. 10. 1991)

Plnomocné odpustky pro členy Rytířstva Neposkvrněné

1. V den odevzdání se Neposkvrněné a vstupu do Rytířstva Neposkvrněné.
2. Na slavnost Neposkvrněného Početí - 8. prosince.
3. Na slavnost Zvěstování Páně - 25. března.
4. Na slavnost Nanebevzetí Panny Marie - 15. srpna.
5. Ve výročí zjevení Panny Marie v Lurdech - 11. února.
6. Ve výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě - 13. května.
7. Na svátek sv. Františka z Assisi - 4. října.
8. Ve výročí založení Rytířstva Neposkvrněné - 16. října.
9. Ve výročí zjevení Zázračné medailky - 27. listopadu.

Za všechny členy MI jsou v Centru Rytířstva slouženy Mše svaté:

- Každou první sobotu v měsíci.
- Na slavnost Matky Boží Panny Marie - 1. ledna.
- Na slavnost Zmrtvýchvstání Páně.
- Na slavnost Neposkvrněného Početí - 8. prosince.
- Na slavnost Božího Narození 25. prosince (pastýřská).


Na úmysl zemřelých členů MI se slouží jedna mše svatá každý měsíc a také v den Dušiček.

http://immaculata.minorite.cz/index.php?m=6

Bližší informacenaleznete na webu:
http://immaculata.minorite.cz./

(Na Fatym.com vydáno 13. 9. 2012;
6. 12. 2018 - 16191; 15. 8. 2019 - 17229; 7. 12. 2020 - 20310 přečtení)

sv. Maxmilián Kolbe

Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 07. 12. 2020 | 22339 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: http://immaculata.minorite.cz
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace