Nemělo by mít "osvobozování" národa americkou armádou za následek více svobody a pokoje pro lidi, kteří tam žijí? Místo toho se stal pravý opak. Ve skutečnosti se každý případ od 11. září, kdy americká armáda "osvobodila" nějaký národ, skončil ještě větším pronásledováním křesťanů.
Na tyto oblasti jsme utratili stovky miliard dolarů a byly zde obětovány tisíce drahocenných amerických životů. Jsou zde pravidelně bombardovány kostely, brutálně tu stínají křesťany a schvalují se zde zákony, které Muslimům zakazují na křesťanství konvertovat. Pokud jsme nebyli schopni zajistit lidem v těchto oblastech jejich základní svobodu a volnost, tak co jsme vlastně dokázali jejich "osvobozením"?
Jen se podívejte na to, co se stalo v Afghánistánu. Vedli jsme tam boje, a to více než dvanáct let. Přesto je tamní momentální situace křesťanů až tak špatná, že tam nezůstal jediný kostel...
Údajné "
mírné" vládnutí Karzáího, který byl dosazen Spojenými státy, hodně potvrzuje. Například i mnoho drakonických zákonů, které prosadil Taliban, a to i zákon ohledně odpadnutí od víry. Ten nelítostně pronásleduje ty, kteří chtějí konvertovat ke křesťanství. V roce 2011 tento zákon zničil v Afghánistánu poslední křesťanský kostel, a to pod dohledem Američanů.
Něco podobného se stalo i v Iráku. Odhaduje se, že před invazí tam žilo kolem 2 milionů křesťanů. V současnosti se toto číslo snížilo na méně než 450.000 a nadále rychle klesá.
Ve skutečnosti je situace irácké křesťanské komunity tak katastrofální, že někteří iráčtí křesťanští vůdci varují před blížícím se možným "
zánikem" této komunity v zemi ...
Jak pokračuje masový exodus iráckých křesťanů, zároveň se vyzývá k ukončení utrpení těch, kteří v této zemi ještě zůstali. Podobně jak tomu bylo s pradávnou iráckou židovskou komunitou, která byla jednou z nejstarších komunit na světě, i tato může brzy přestat existovat.
Vymizení iráckých náboženských menšin je znepokojujícím trendem, a to od roku 2003, kdy Američané začali invazi. To vedlo k zániku kulturní rozmanitosti v Iráku. Jelikož násilí v zemi stoupá a náboženská nesnášenlivost roste, tak mnoho křesťanů, jezidů, mandaeánů a další členové menšinových komunit opouští zemi.
Hlavní představitel irácké katolické církve poslal minulý týden (článek je z 2014 - pozn. redaktora) mrazivé varování, ve kterém bylo uvedeno, že 2000-letá irácká křesťanská komunita je na pokraji vyhynutí. Důvodem je, že další vlny křesťanů se rozhodly utéct.
Odhaduje se, že válka v Iráku stála americké daňové poplatníky více než 2 biliony dolarů (2 tisíce miliard dolarů - pozn. Editora).
Jen na jedno fotbalové hřiště jsme utratili více než milion dolarů (to se však již proměnilo na prach).
Čeho jsme tedy nakonec dosáhli?
Obamova administrativa se ráda chlubí, že se jí podařilo zbavit Kaddáfího a "
osvobodit" Libyi. Ale teď má velkou část země pod kontrolou Al-Kajdá, a proto se stala tamní situace pro křesťany mnohem horší než kdykoliv předtím ...
V Sýrii se Obamova administrativa bezostyšně spojila s radikálními džihádisty z al-Káidy. Zoufale se snažili svrhnout Asadův režim.
Tito džihádisté křesťany mučí, sekají jim hlavy a dokonce je nechávají ukřižovat, ale mainstreamová média ve Spojených státech o tom prakticky mlčí.
Proč jsou média tak ticho?
No protože kdyby se odhalilo, co se děje, na Obamovu administrativu by to vrhlo špatné světlo.
Totiž ti, kteří mají na svědomí toto pronásledování křesťanů v Sýrii, jsou přímo financováni a podporováni vládami Spojených států a Saúdské Arábie. Chcete-li získat mnohem více informací o tom, co se děje v Sýrii, viz můj předchozí článek s názvem "
Proč média mlčí o ukřižování křesťanů radikálními džihádisty?"
Když byla státní tajemnicí ministerstva zahraničí Hillary Clintonová, tak odmítla klasifikovat Boko Haram jako teroristickou organizaci.
Dnes však o Boko Haram mluví celý svět. Tato skupina za posledních sedm let napadla více než 700 kostelů v Nigérii. To vedlo
k masivnímu exodu křesťanů, který směřoval ze severní Nigérie do jižní ...
Je těžké vyjádřit slovy, jak brutální může být Boko Haram. Nedávný článek v novinách
The Telegraph uvedl, že pronásledování křesťanů v severní Nigérii bylo ze strany Boko Haram neúnavné ...
Tak proč Obamova administrativa až dosud tak váha, zda se postavit proti Boko Haram?
I když si to většina Američanů ve skutečnosti neuvědomuje, Obamova administrativa v minulosti Boko Haram dost podporovala. Obama dokonce
ohrožoval nigerijskou vládu prostřednictvím ekonomických sankcí. To se stalo v roce 2013 protože nechtěli, aby vláda proti této skupině zakročila.
Co si tedy Obamova administrativa myslela?
Na čí straně vlastně je?
Pokud máte rádi svobodu a volnost, měli byste být velmi znepokojeni rozšiřováním takových skupin jako je Boko Haram.
Stačí se jen podívat na to, co se děje v jiné části Afriky, kde džihádisté již získali kontrolu. V
Súdánu byla nedávno odsouzena k trestu smrti oběšením jedna těhotná žena, a to proto, že si vzala za muže křesťana ...
Tento druh tyranie by neměl být v dnešním světě tolerován.
Ale místo toho se zdá, že vláda USA ji pomáhá šířit.
Proč se tedy přesně tohle děje? Sdílejte své názory v komentářích na FB.
Zdroj:
frjohnpeck.com, 19. 4. 2014
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek 24. 10.. 2016 naleznete
zde.