Proč Evropa zapomíná na své křesťanské kořeny? Proč tuto těžkou sklerózu podporují vůdci takzvaného "civilizovaného světa"? Co z toho mají? O těchto otázkách se hovořilo na konferenci v Ruském institutu strategických výzkumů při prezidentovi RF. Vyjádřili se i účastníci ze Západu.
Ředitel Institutu eurasijských výzkumů v italské Pise Andrea Giannotti postřehl, že euro-americké vlády nejenže nic nepodnikly na ochranu křesťanů, ale naopak podpořily hnutí, které otevřeně oznámily své plány vymazat jakékoli stopy po křesťanství na určitých územích - jako kdyby na těchto územích křesťanství ani nikdy nebylo:
"
Přitom křesťanské menšiny zcela jasně varovali před pro ně smrtelným nebezpečím" operací na podporu svobody a demokracie ". Současně operace ozbrojených sil Ruské federace podniknuta i s cílem ochrany křesťanů byla západními lídry podrobena kritice. Takový přístup Evropy vůbec není překvapením na pozadí její dechristianizace," domnívá se Giannotti a pokračuje: "
zrádcovské mlčení evropské elity je dalším svědectvím o tomto pokrytectví, které již několik let vede Evropu ke krachu." Podle Giannottiho dechristianizace Evropy "
probíhá samostatně, nezávisle na tom, co se nyní děje na Blízkém východě".
1. V roce 2005 se do projektu evropské ústavy po dlouhých sporech pro odpor Francouzů a Holanďanů nedostala žádná zmínka o křesťanských kořenech Evropy.
2. Některé organizace požadují, aby všechny kříže a jakékoliv křesťanské předměty byly odstraněny ze všech společenských míst, kabinetů, škol, soudů. Za nezbytné považují i zřeknutí se slavení Vánoc a Velikonoc. Vůbec to neodráží vůli obyvatelstva a je to jen pozice málopočetných, ale velmi vlivných kruhů - politických a zvlášť mediálních.
Třetí fakt se týká agrese proti "přirozené" rodině, dokonce i se konkrétním zakazováním takových slov jako "matka" a "otec". Děje se přímá agrese médií proti lidem, kteří mají "přirozené" přesvědčení, které se označují za fanatické a dokonce extremistické. Být křesťany v Evropě se dnes stalo nebezpečné.
Představitel Vatikánu, profesor Papežské univerzity Tomáše Akvinského Ralph Weimann potvrdil, že
"
na Západě se skutečně křesťanství vnímá jako něco, vůči čemu je třeba být ostražitý a jako něco negativního. Křesťanství ztotožňují s fanatismem jen proto, že křesťané hlásají mravnost a vystupují za přírůstek obyvatelstva."
Generální tajemník vídeňské Společnosti pro napomáhání rakousko-ruskému dialogu Patrick Poppel řekl, že v "
současném dekadentním západním společenství, které prohlásilo tolerantnost za hlavní princip, lidé, kteří patří k intelektuálním vrstvám společnosti, zpravidla vystupují jako advokáti muslimských imigrantů, emancipovaných žen a homosexuálů. V přesídlencích vidí užitek pro evropskou společnost, dokonce i když tito migranti mají jiné představy o tolerantnosti vůči "sexuálním menšinám" (homosexuálům, transsexuálům, a tak podobně). Protože hlavního nepřítele mají společného - jsou to křesťané, které vnímají jako mnohem větší nebezpečí pro současnou společnost.
Tito "slušní občané" v současné společnosti nazývají křesťany vystupující za konzervativní hodnoty fašisty a sami se prohlašují za "antifašisty". Ale tato forma "antifašismu" není ve skutečnosti nic jiného než nová forma fašismu - pod maskou tolerance tyto síly působí proti všem, kteří nesouhlasí s jejich přesvědčením.
Poppel také dodal: "
Nehledě na dostatečně velký počet věřících v jednotlivých státech EU, katolická církev de facto ztratila společenský vliv, který měla přinejmenším do 60-tých let minulého století. Velká část věřících se smířila s liberálním kurzem vedení církve, a menší část - věrná tradicím - hledá útočiště ve zvlášť konzervativních církevních společenstvích, nebo se obrací na pravoslaví."
Zdroj:
hlavnespravy.sk, 22. 5. 2016
Převzato z
www.lifenews.sk/,
článek naleznete
zde.