Zajímavé...

Problémy ohledně pojetí eucharistie v Amoris laetitia jsou v Africe vyřešeny

RobertCheaib, CC0 Public Domain, pixabay.com V době příprav významné římské konference o Africe její hlavní organizátor, nigerijský otec Paulinus Odozor, řekl, že problematika podávání svatého přijímání rozvedeným a občansky nově sezdaným katolíkům, jež byla vyvolána exhortací Amoris laetitia, je v Africe vyřešena – a odpověď zní „ne“.

„Půjdete-li do běžných farností ve většině Afriky, zjistíte, že lidé, kteří se nacházejí v situaci, o které mluvíte, by nepřistoupili k přijímání, protože akceptují, že existují určitá pravidla,“ řekl otec Paulinus Odozor, nigerijský teolog, který přednáší na univerzitě Notre Dame. „Vyřešili jsme to už dávno,“ řekl a bez obalu uvedl, že rozvedení a občansky nově sezdaní katolíci přijímat eucharistii „nemohou“.

Odozor řekl, že byl frustrovaný, ba dokonce znechucený tím, jak se katolická diskuse o Amoris laetitia na Západě soustavně zaměřovala na problematiku přijímání.

„Problémem Západu je to, že záležitosti zužuje a takto celý text degraduje na jednu nebo dvě otázky,“ řekl. „Když jsem znovu pročítal Amoris laetitia, byl jsem ohromen jejím neuvěřitelným bohatstvím. My v Africe se někdy divíme tomu, jak si katolicismus na Západě vybere jenom jediný problém a zabývá se jím, místo aby hleděl na celý kontext.

„To je hrozné,“ řekl. „A někdy to může být až odporné.“

Pokud jde o další záležitosti, Odozor řekl, že největší silou Církve v Africe jsou tamější lidé.

„Lidé jsou největší devizou, živí lidé od Johannesburgu až na druhý konec Afriky,“ řekl. „Jsou to lidé, jejich víra. Kdykoli mám pocit, že ztrácím víru, musím sehnat peníze na letenku do mé vlasti v Africe!“ Co se týče problémů, zmínil naléhavou potřebu „druhé vlny“ evangelizace. „Spojené státy mají několik stovek katolických škol a univerzit a Afrika potřebuje takovéto instituce,“ řekl. „První evangelizace proběhla, ale potřebujeme druhou vlnu, která bude institucionálním a intelektuálním úkolem... „Musíme dát africkému křesťanství a africkému katolicismu důkladné myšlenkové zázemí, důkladný teologický základ.“ V návalu národní hrdosti Odozor také uvedl, že by papež František měl navštívit jeho vlast, Nigérii, kde by jistě byl překonán rekord šesti milionů návštěvníků setkání s papežem, který byl zaznamenán v lednu 2015 na Filipínách.


10. 04. 2017, cruxnow

Převzato z http://rcmonitor.cz/, článek naleznete zde.

foto z http://rcmonitor.cz

Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 13. 04. 2017 | 2065 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: http://rcmonitor.cz/
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace