Zajímavé...

Probíhá Novéna k Trnavské Panně Marii.
(13. - 21. 11. 2015) * Přímé přenosy mší sv. vysílá TV Lux

plakát, výřez Za několik dní úvodní slavnostní mší svatou otevřou devítidenní církevní svátek na počest Trnavské Panny Marie. Trnavská novéna bude v tomto roce tematicky spjata s Rokem zasvěceného života, s blížícím se mimořádným Svatým rokem milosrdenství a připravujícím se rokem mladých - Krakov 2016. Již tradičně bude na jejím začátku přenesen na hlavní oltář Baziliky sv. Mikuláše zázračný obraz Bohorodičky, který zachránil v minulosti Trnavu před několika tragédiemi. Matka Boží na obraze na hlavním oltáři bude opět bdít nad poutníky během devíti dnů od 13. do 21. listopadu.

Úvodní slavnostní mši svatou letošní Trnavské novény v pátek 13. listopadu (v 18:00.) bude celebrovat apoštolský nuncius v SR Mons. Mario Giordana.

Více informací v článku na tomto odkazu:
http://www.abu.sk/archiv/spravy/novena-k-trnavskej-panne-marii-je-uz-predo-dvermi

a také na plakátku:

Plakát v pdf. zde


Trnavská novéna, plakát, www.abu.sk


Přímé přenosy mší svatých
bude opět vysílat
TV LUX


První přímý přenos bude v předvečer začátku novény, ve čtvrtek 12. 11. - mše svatá za účasti dětí se začátkem v 17:00 h.

Další dny od pátku 13. do soboty 21. 11. budou přímé přenosy v 18 hodin, (s výjimkou neděle 15. 11., kdy bude mše sv. vysílaná v 9,30h.)

Více http://www.tvlux.sk/content/slide/29Obraz Bohorodičky dal (podle ?) namalovat ostřihomský arcibiskup František Forgáč po svém návratu v roce 1585 z Říma do Trnavy. Je kopií ikony z Kostela sv. Alexeje a Bonifáce v Římě, kterou podle tradice namaloval evangelista sv. Lukáš. Během roku je umístěn v samostatné barokní kapli gotické baziliky.

Novéna v trnavské bazilice sv. Mikuláše je každoročně příležitostí k duchovní obnově a zároveň i připomenutím mimořádných historických událostí slzení tohoto obrazu Trnavské Panny Marie, které sahají až do roku 1663. Tehdy byla na její přímluvu Trnava zachráněna před tureckými vojsky, 21. listopadu 1710 opět na její přímluvu přestal ve městě pustošit mor. Pro připomenutí si těchto událostí se v Trnavě slaví, s obměnami formy, již 71 let devítidenní pobožnost, která nese název Trnavská novéna.

(http://www.abu.sk/archiv/spravy/novena-k-trnavskej-panne-marii-je-uz-predo-dvermi)

(Na Fatym.com vydáno 6. 11. 2015)

Trnava, chrám sv. Mikuláše, Sokoljan, CC BY-SA 3.0, cs.wikipediaSdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 15. 11. 2015 | 4199 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.abu.sk + Tv Lux
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace