Zajímavé...

Nový dokumentární film odhaluje velkou lež za hnutím pro eutanazii

injekční stříkačka, Foto: Stefan Schweihofer, Public Domain, CC0 1.0, pixabay.com Před devatenácti měsíci se doktoři pokusili donutit kanadskou matku k souhlasu, aby na její pětadvacetileté dceři s mozkovou obrnou během jejího urgentního pobytu v nemocnici spáchali eutanazii.

V blížícím se dokumentárním filmu Sheila Elsonová vypráví jak jí jeden doktor v Newfoundlandu řekl, že její dcera Candice Lewis zanedlouho zemře. Eutanazii doporučil jako nejlepší další krok.

Během vyprávění tohoto příběhu seděla Elsonová u své dcery. Když se dostala k bodu, kdy doktor doporučoval eutanazii, Candice se rozplakala.

"Neplač, už je všechno dobré, už je po tom," říká Sheila Elsonová objímajíc svou dceru, která si skládá brýle, aby si mohla otřít oči. "Pouze nechceme, aby se takového něco stalo komukoli jinému, dobře?"

Toto je jeden z dojemných momentů v dokumentárním filmu Osudové chyby o legalizaci eutanazie, který vyrobila ontarijská firma Dunn Media ve spolupráci s Koalicí na prevenci eutanázie (EPC).

Fatal Flaws Film Clip :
“They wanted me to
do an assisted suicide death on her.”Výkonný ředitel EPC Alex Schadenberg tvrdí, že 70 minutový dokument "změní způsob, jakým se dnešní kultura dívá na asistovanou smrt."

Dokument představuje příběhy jako ten o Lewis a také "neuvěřitelné příběhy, které nebyly nikdy předtím vyprávěné" jako například "šokující" svědectví Margreeta, "na jehož mámě provedli v Holandsku eutanazii bez souhlasu," řekl pro LifeSiteNews.

Osudové chyby také obsahuje nezkrácené rozhovory s představiteli "lobby za smrt v Nizozemsku a Spojených státech" jakými jsou Federace práva na smrt a organizace Smrt s důstojností.

"Film úplně dekonstruuje všechno to, co se lobby pro eutanazii snaží prodat. Říkají, že je to celé o autonomii," řekl Schadenberg pro LifeSiteNews.

"Když posloucháte, co říkají, slyšíte příběh Margreetovy matky nebo slyšíte příběh Candice Lewis, uvědomíte si, že [celá loby] je lží," řekl. "Podívat se na to je silný zážitek."

Případ Lewis je o tom, jak Elsonová bere svou dceru do Charles S. Curtis Memorial v St. Anthony, Newfoundland, v září 2016 pro léčbu záchvatů.

Doktor na pohotovosti, který byl v médiích identifikován jako Dr. Aaron Heroux, údajně řekl, že Lewisina ledvina byla posunuta mimo své místo a "dolní část jejich plic zkolabovala", řekla Elsonová filmaři Kevinovi Dunnovi.

Druhý den mě doktor "vzal na chodbu, postavil mě ke zdi a řekl mi o asistované sebevraždě a že v Kanadě je legální," říká.

Řekla, že o to nemá zájem, ale doktor "mi řekl, že se chovám sobecky a chtěl mi v tomto směru asistovat."

Nejhorší ze všeho bylo, že Lewis "všechno slyšela", říká. Ale "ani jednou neřekla 'Chci svůj život ukončit'. Ani jednou."

Právě naopak, Lewis ve filmu vypráví jako doktorem řekla: "Nechci zemřít."

Uzdravila se a o rok později byla "zpět u toho, co miluje nejvíce - malování a trávení času se svou rodinou," poznamenal Dunn.

Kromě cesty do Newfoundlandu Dunn a jeho štáb navštívil čtyři země a během dvou let ujeli více než 50 tisíc kilometrů. Hledal odpověď na "nejzákladnější filozofické otázky našich časů: měli bychom dát doktorům - či komukoliv - právo a zákonnou moc ukončil život jiného člověka?" A k tomu se přidává další otázka: "Jak tyto zákony ovlivní časem společnost?"

Fatal Flaws:
Legalizing Assisted Death
(Early Preview)Obzvláště tragickým je případ Aurelie Brouwersové, devětadvacetileté tělesně zdravé Holanďanky, která Dunnovi řekla, "kolem šesti let jsem toužila po smrti a téměř čtyři roky jsem se snažila o eutanazii ... a chci o ni prostě bojovat."

Nizozemská vláda následně Brouwersové eutanazii dovolila z psychiatrických důvodů. Usmrcena byla 26. ledna 2018.

"Musím se zeptat: kdo ji zradil?" Ptá se Dunn.

Dokument Osudové chyby "zde není proto, aby démonizoval doktory, advokáty - nebo kohokoli jiného v této věci. Většina doktorů nechce mít po pravdě s eutanazií nic do činění. Ale malá menšina chce a jejich počet roste," píše Dunn na webstránce tohoto filmu. "Tento film je spíše o rostoucím přijímání nové kulturní filozofie, která má potenciál rozpoutat zmatek, který ve společnosti zasáhne její zranitelné. A řekněme si pravdu: všichni jsme zranitelní."

Osudové chyby budou mít premiéru 8. května v Ottawa Little Theatre.

Schadenberg ale říká, že EPC potřebuje přibližně 25 tisíc dolarů na dokončení tohoto projektu. Byl nucen poslat podporovatelům nouzovou výzvu o finanční pomoc.

"S tím jak se blíží film k ukončení, čelíme opět těžké finanční situaci," napsal Schadenberg na webu EPC. "Potřebujeme pokrýt výdaje za štáb a kanceláře a musíme udělat několik těžkých rozhodnutí, které nám umožní Osudové chyby dokončit."

Celková chybějící částka na dokončení dokumentu je přibližně 25 tisíc dolarů a EPC hledá jako finanční dary (kterými může přispět ZDE) nebo krátkodobé bezúročné puičky.

Podporovatelé také mohou pomoci předobjednáním DVDček filmu a také zakoupením brožury, kterou EPC vyrobila. (Více informací naleznete ZDE.)

EPC sponzoruje premiéru 8. května, po níž bude následovat živě streamovaná diskuse u kulatého stolu na téma hrozeb legalizované eutanázie a asistované sebevraždy. Lístky stojí 10 dolarů a můžete si je zakoupit ZDE.

Jako tomu bylo i při předchozím dokumentárním filmu, Podvod s eutanázií EPC povzbuzuje lidi, aby zorganizovali promítání Osudových chyb pro své okolí.

autorka: Lianne Laurenceová

Zdroj: www.lifesitenews.com/, 18. 4. 2018

Převzato z www.lifenews.sk, článek naleznete zde.

TV-MIS.cz

Sdílet

Související články:
Matoucí rok 2020 - Tsunami eutanazie a záchrana života za každou cenu (04.01.2021)
Kanada zavírá hospice, které nechtějí vykonávat eutanázii (07.03.2020)
Rozmach získávání orgánů formou eutanazie - na obzoru jsou stále děsivější možnosti (01.02.2020)
Přímka mezi potratem a eutanazií: zabíjení miminek zabíjí nás všechny (03.01.2020)
Kněží mají mluvit jasně o eutanazii a asistované sebevraždě, žádá kardinál Eijk (27.12.2019)
* Stanovisko Katolických teologických fakult k eutanazii
* Stanovisko České společnosti hospicové péče a Lékařské komory k eutanázii
(04.12.2019)
Je zdravá, ale cítí se být odporná a proto požaduje eutanazii (10.11.2019)
Protagonisté kultury smrti a jejich zvrácenost bez hranic (03.04.2019)
Francouzští biskupové o eutanazií: Budujeme společnost eliminující slabé (02.04.2018)
Kanadský soud nařídil lékařům dávat doporučení na eutanazii (06.02.2018)
Znovu předkládán zákon o eutanázii + reakce (27.09.2017)
V Belgii zabili první dítě v rámci zavedení eutanazie pro děti (21.09.2016)
Hospic v Belgii odmítl eutanazii, zaplatí pokutu 6000 eur (07.07.2016)
Eutanazie může být zítra povolena i u nás (16.01.2016)
Lékaři schválili eutanazii ženě v depresi. Krátce před smrtí se všechno změnilo (19.12.2015)
Zbytečná smrt mladých Belgičanů, žádají o eutanazii kvůli depresím - Jak se eutanazie stala nástrojem vyvražďování...; Ocenění za eutanazii ... (09.07.2015)
Žena se probrala z kómatu, slyšela, jak její muž odmítá odpojení od přístrojů (11.04.2015)
Holanďané tvrdí: je lepší zemřít, než být postižený (25.02.2015)
Mariapia Bonanate: Jsem zde s tebou. Tajemství života na vlásku (29.12.2014)
Mariapia Bonante: Jsem zde s tebou - IV. kapitola (29.12.2014)
SAS se snaží upoutat pozornost legalizací eutanazie (31.08.2014)
Britský ministr zdravotnictví schvaluje asistovanou sebevraždu (05.08.2014)
Podpořil jsem zákon o eutanazii, strašně jsem se zmýlil (04.08.2014)
V Belgii narůstá počet úmrtí v důsledku eutanázie (13.06.2014)
MUDr. Marta Munzarová a kol.: Proč NE eutanazii aneb Být, či nebýt? (31.05.2014)
Eutanázie se vymyká kontrole (02.05.2014)
Umění umírání (09.04.2014)
Eutanazie pro 26letou ženu (09.04.2014)
Belgie: eutanázie bez souhlasu pacienta (04.04.2014)
Nová data o eutanázii ve Švýcarsku ukazují, že důvodem k eutanázii není choroba ale osamělost (11.03.2014)
Zničit bolest, ne pacienta (18.12.2013)
Holandsko jde do extrémů: Eutanazie propagují mladým lidem nevídaným, "didaktickým" způsobem! (30.06.2013)
Kard. Tauran o významu křesťanské víry v dnešní kultuře
20.duben: den modliteb za oběti zákona o rouhání
(17.04.2011)
| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 28. 04. 2018 | 3269 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.lifenews.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace