Mimo oblast FATYMu

Novinky z Velehradu

2010 Co připravuje a na co zve Matice velehradská?

Vážení členové Matice velehradské,
rád bych Vás krátce informoval o novinkách z Velehradu:

- Během několika dní k Vám zamíří Ročenka Matice velehradské s pozvánkou na Valnou hromadu 12.2. Její program - viz www.maticevelehradska.cz

- Nadto ještě připravujeme prezentaci knihy prof. Petra Piťhy Slyšte slovo a zpívejte píseň, která se uskuteční na Velehradě, v Olomouci, v Ostravě a ve Zlíně. Pokud máte máte možnost se některé z těchto prezentací zúčastnit a dále je propagovat, velmi to oceníme.
Kniha ve své prvé části čtivým jazykem podává životní příběh svatých Cyrila a Metoděje. Ve druhé části autor knihy prof. Petr Piťha v několika historických obrazech provede (dětského) čtenáře nejdůležitějšími údobími historie Velehradu a vývoje cyrilometodějské úcty. Tím je zároveň ukázáno, v čem spočívá náš současný úkol při ochraně a rozmnožení „dědictví otců“.
7. 2. Olomouc, 17:00 Arcibiskupský palác - Andělský sál
8. 2. Ostrava, 17:00 dům Telepace - TV NOE
9. 2. Zlín, 17:00 Krajská knihovna Františka Bartoše - hudební oddělení
12. 2. Velehrad, 12:45 Stojanovo gymnázium - Slovanský sál

- Věnujte, prosím, pozornost nové iniciativě Matice, která usiluje o vybudování nové poutní trasy Velehrad - Sv. Antonínek: Odkaz zde.

- Dále bych Vás rád pozval k návštěvě a užívání nového internetového portálu poutního místa Velehrad, na kterém budou sdílet informace všechny instituce či společenství, které usilují o rozvoj poutního místa Velehrad: www.velehradinfo.cz


Za Výbor Matice Vás z Velehradu zdraví Petr Hudec, místopředseda
Petr Hudec
p.hudec@email.czSdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 31. 01. 2012 | 6208 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace