Zajímavé...

Novinky z Mary's Meals

Mary's Meals Představuji vám Lette Saidi, mladou ženu z Malawi, která díky Mary’s Meals překonala spoustu životních překážek, dostudovala a splnila si své sny. V tomto článku si můžete přečíst její svědectví.„Nikdy nezapomenu na první setkání s Lette. Její rodina žila v žalostných podmínkách. Vzpomínám si, jak mi její učitel řekl, že nemá smysl, aby toto hladové a nesoustředěné dítě chodilo do školy, protože není schopné se cokoliv naučit.

A vidíš, Lette, díky tvému odhodlání a jídlu od Mary’s Meals jsi ukázala, co dokážeš! Jsme na Tebe velice hrdí! V době rostoucího hladu a bídy nám připomínáš, že s žádným hladovým dítětem to nesmíme vzdát, protože každý má svou cenu. A že každé dítě má svůj vlastní jedinečný příběh, který čeká na odhalení.‘‘ Magnus MacFarlane-Barrow, zakladatel Mary’s Meals

Mary's Meals

Drazí přátelé,

jmenuji se Lette. Možná si mě pamatujete z filmu hnutí Mary’s Meals, který se jmenuje Dítě 31 (Child 31). Tenkrát mi bylo 11 – moje máma zemřela a já jsem se starala o své malé bratříčky. Byla jsem pro ně jako matka a nebylo snadné přežít. Nyní žijeme úplně jinak. Když se ohlédnu zpátky, chápu, co Mary’s Meals znamenalo v mém životě – víc, než si umíte představit.

Začala jsem chodit do školy pro sirotky v Malawi (Jacaranda School for Orphans in Malawi), když jsem byla v sedmé třídě. Od té doby stále chodím do školy, každý den jím ovesnou kaši a jsem zdravá. Jsem ve čtvrtém ročníku střední školy a budu letos absolvovat. Mám spoustu možností, mám vzdělání a je to pro mě úžasné, protože vidím, jak se mé sny plní. Chci jít na vysokou školu studovat žurnalistiku, abych získala informace a pochopila dění v mojí zemi.

Stále si pamatuji dobu, kdy jsme neměli jídlo. Přestala jsem chodit do školy, protože jsem se musela starat o děti. V té době jsme jedli listy dýní a můj mladší bratr chodil do školy bez toho, že by se doma najedl. Ale toto mě změnilo. Neuměla jsem dříve mluvit anglicky, ale nyní mluvím anglicky dobře a umím psát povídky. Bez pomoci Mary’s Meals bych byla někde úplně jinde – bojovala bych o přežití ve vesnici, možná zametala cesty – ale tito lidé změnili můj život.

Nyní mám malého chlapečka – jmenuje se Filip a stará se o něj moje rodina. Tak chodím do školy a můj chlapeček také chodí do školy s mými bratry, což nám umožňuje jídlo od Mary’s Meals.

Někteří v Malawi mají stále nedostatek – chodí do školy bez snídaně, začnou hladovět a přestanou chodit do školy, protože jim chybí jídlo. Ale program, který jste k nám přinesli, neuvěřitelně pomáhá a tolik nám již poskytl – ať vám za to Bůh stále žehná a dává sílu, abyste nám mohli i nadále pomáhat.

Je velice důležité posílat děti do školy, aby se naučili víc věcí, jako je číst a psát – protože když budou vzdělaní, mohou pomáhat změnit národ nebo společnost nebo vládu. Mohou se stát soběstačnými a ještě pomáhat svým rodinám.

Můj život mohl být velice těžký. Nemusela bych bývala žít v tomto krásném místě. Naučila jsem se, jak studovat a zajímat se o to, co se děje ve světě. Nyní jsem spokojená – jsem šťastná a velice, velice vděčná za toto všechno.

Lette Saidi
Mary's Meals


Mary's Meals


Mary's MealsSdílet

| Autor: Terezka Szkanderová | Vydáno dne 13. 09. 2020 | 1559 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace