Starší článek, který nově vyšel na stránce LifeNews.sk ukazuje pokrytectví USA a Západu. Hovoří o tom, že USA pomiňovala pomoc Nigérii v boji proti
Boko Haram propojenou
s islamistickou skupinou ISIS, která v únoru 2015 zavraždila v Libyi 21 egyptských koptských křesťanů, úpravou zákonů týkajících se homosexuality, plánování rodičovství a kontroly porodnosti (potratů). ...
Nigerijský katolický biskup tvrdí, že důvodem odmítavého postoje Obamovy administrativy k poskytnutí vojenské podpory v boji proti militantní islamistické skupině Boko Haram, je zaměření vlády USA na populační kontrolu a na pro-homosexuální "kulturní imperialismus" v Africe.
Biskup Emmanuel Badejo z Oyo pro online katolický magazín
Aleteia uvedl, že "
na tom, co se děje, má spoluúčast celý Západ".
Státní sekretariát Vatikánu se také vyjádřil, že vojenská odpověď v Libyi by se měla zvažovat až jako 'poslední možnost'. Paroliniho výzva k diplomatickému řešení přišla, když se
vynořily zprávy o tom, jak ISIS zaživa upaluje zajatce v Iráku. BBC přišlo se zprávou, že policejní ředitel Bagdádu prohlásil, že militanti ISIS zajali a zapálili 45 civilistů poté, co zabrali město. Byli mezi nimi i rodinní příslušníci členů Iráckých bezpečnostních složek. Uvedl, že
ISIS popravil ve městě minimálně 100 lidí.
Zdroj:
Interview s biskupem se odehrávalo během toho, kdy Řím a italská vláda zvyšovaly bezpečnostní opatření v souvislosti s ohrožením islámskými militanty. Za primární cíl islámských militantů, přijíždějících v migračních vlnách uprchlíků na člunech z Libye, se totiž pokládá právě Itálie. Šíří se zprávy o propojení
Boko Haram s islamistickou skupinou ISIS, se základnou v Sýrii, která
v únoru 2015 zavraždila v Libyi 21 egyptských koptských křesťanů. Biskup Badejo říká: „
Západní země jsou ochotny udělat cokoliv, co může zredukovat populaci. Afrika podle mě velmi trpí pod nadvládou kulturního imperialismu, který hrozí, že rozleptá a zničí naše kulturní hodnoty. Populační exploze v Africe se nadmíru dramatizuje, ale vítané je všechno , co lze udělat pro snížení nebo omezení růstu počtu obyvatelstva."
Zároveň se však
nedělá nic k zastavení systematického vyvražďování civilistů, což je pracovní metodou Boko Haram.
USA uvedly, že Nigérii v boji proti Boko Haram pomohou jen tehdy, upraví-li své zákony, týkající se homosexuality, plánování rodičovství a kontroly porodnosti (potraty). Podle biskupa Badeje
jde o politické vydírání, které nazval "
trestným činem" a přímým protikladem údajné oddanosti Západu "
svobodě".
V roce 2014 USA
energicky odsoudily zákon, zakazující homosexuální aktivitu, přijatý Nigerijským parlamentem. Oba -
tehdejší státní sekretář USA John Kerry
a jeho předchůdkyně Hillary Clintonová - uvedli, že prosazování a podporování "
práv" gayů je "
top priorita" zahraničních politiků USA.
Biskupovo tvrzení, že z této politiky vyplývá i odmítnutí USA pomoci Nigérii v boji proti Boko Haram, vycházelo ze slov
republikánského kongresmena Steve Stockmana,, který krátce po přijetí nigerijského zákona zjistil, že USA měly "
informaci", která by zemi pomohla vrátit zpět 200 dívek, které uneslo Boko Haram. "
Chybou na naší straně - straně USA - je, že máme zákony, které nám zabraňují podělit se o takovou informaci s nigerijskou armádou. A dalším důvodem je, že se nám nelíbí některé aspekty sociální politiky vlády Nigérie", řekl Stockman.
Biskup Badejo říká, že
pro Afričany je "život posvátný" a že "
to jsou hodnoty, které přechovávají ve svém srdci a které si chtějí zachovat i nadále". Řekl, že současná západní civilizace je "
nemocná", když dokáže "
sledovat, jak v Nigérii denně umírají stovky lidí a pak prostě jen odvrátit pohled".
To, co Západ říká
o "lidské důstojnosti a lidských právech,
je čistým pokrytectvím.
Rapidně u nich klesl smysl pro úctu
k posvátnosti života.
A tohle všechno chtějí za každou cenu
implantovat Africe
- podle nás je to nemorální a nespravedlivé."
Biskup dále zdůraznil, že
"dítě je pro Afričany vzácným pokladem,
i když vyrůstá v těžkých podmínkách.
Na Západě pokud dítě nemá mít ten nejlepší život,
ať raději ani nežije.
Takový postoj však Afričané nemají."
„
Desetiletí politické korupce a společenské lhostejnosti, selhání nigerijské vlády ve vzdělávání, výchově a poskytnutí příležitosti mladým lidem, odtržení od domorodé Hausa kultury a neplnění příslibů demokratické vlády o zlepšení jejich života, vedlo k tomu, že z mladých lidí se stala živná půda pro Boko Haram", řekl biskup.
Biskup Badejo pochází ze západní Nigérie a řekl, že křesťané a muslimové tam žijí v pokoji a vzájemně si pomáhají. Je přímo nepředstavitelné, že by tam mělo mít hlavní slovo Boko Haram nebo jiné militantní islamistické skupiny a přesvědčovat tamní mladíky, aby začali zabíjet. Odborníci tvrdí, že islamistická rasistická organizace Boko Haram si již podrobila 20% nigerijského území i části sousedního Čadu pro svůj "
kalifát", který vytváří systematickými bombovými útoky, masovými vraždami, zotročováním a unášením lidí.
Státní department USA pokládá "kalifát" Boko Haram za jediný "silný stát" v dané oblasti a poznamenává, že politicky slabá a skrz naskrz zkorumpovaná nigerijská vláda nemá téměř žádnou moc zastavit je.
Biskup Badejo si stěžuje na absolutní nezájem západních médií o neutuchající islamistickou krizi v severní Nigérii:
"V důsledku terorismu umírají v Nigérii
desítky tisíc lidí.
Když zemře takto jeden člověk,
je to velmi špatné,
když jich zemře o něco víc, je to horší
- podobně jako ve Francii a tehdy se zvedla
vlna protestů po celém světě.
Proč tedy ve Francii ano
a v Africe, kde jde o desítky tisíc lidí, ne?!
Na tohle mi zatím ještě nikdo neodpověděl."
Na otázku, jestli biskup ví něco o formálním propojení ISIS a Boko Haram, odpověděl, že takovou informaci je velmi obtížné získat, ale zjistilo se, že militanti z Boko Haram, které uvěznila nigerijská vláda, nebyli etničtí Nigerijci. Je veřejným tajemstvím, že Boko Haram "
získává posily z jiných skupin, pocházejících ze severu Afriky a ještě dále, jako jsou i ti, co bojovali v Libyi a co bojují v Sýrii."
Vrazi 21 koptských křesťanů zveřejnili video z těchto příšerných vražd s "
poselstvím, podepsaným krví pro národ Kříže". Jeden z vrahů na videu říká: "
... dnes na jihu od Říma, na islámské půdě, z Libye, posíláme další vzkaz". Po vraždách jeden z teroristů řekl: "
S Alláhovým souhlasem dobyjeme Řím; takový je příslib našeho Proroka, mírd s ním". Na videu slyšet, jak
někteří z mužů šeptají před popravou jméno 'Ježíš'.
Státní department USA ve svém prohlášení, k němuž se přidala Francie, Itálie, Německo, Španělsko a Velká Británie, řekly jen tolik, že "
...vražda 21 egyptských občanů v Libyi teroristy ISIS jen znovu podtrhuje naléhavou potřebu politického řešení konfliktu v Libyi" . Na rozdíl od nich egyptská vláda, která se dostala k moci po vypuzení Islamistického muslimského bratrstva (IMB), vyhlásila týdenní smutek v celém národě. Egyptský premiér Ibrahim Mahlab oznámil, že vláda uvolňuje finance na stavbu kostela, zasvěcenému 21 mučedníkům a že rodiny obětí obdrží finanční kompenzaci.
Katolický biskup v egyptské Gize, Antonios Aziz Mina, řekl:
„Jméno Ježíš bylo posledním slovem na jejich rtech. Tito muži se zcela svěřili do rukou Toho, který je hned po smrti přijal.
To jméno, zašeptané v poslední chvíli jejich života, jakoby zpečetilo jejich mučednictví."
Při stále větší hrozbě invaze islamistických militantních skupin do Evropských zemí
prohlásil italský ministr zahraničních věcí, Paolo Gentiloni, že Itálie je "
v případě nezbytnosti připravena bojovat". Zdůraznil však, že Itálie nebude útočit ze vzduchu podle vzoru Egypta či Jordánska: "
Říct, že jsme na frontové linii neznamená vyhlášení dobrodružné křížové výpravy. Itálie je připravena přispívat k mírotvornému úsilí, opravovat infrastrukturu a zajistit vojenský výcvik místním milicím." Premiér Matteo Renzi dodává, že se 40% zkrácením armádního rozpočtu "
není doba na vojenskou intervenci. Čekáme na vyjádření Rady bezpečnosti OSN."
Státní sekretariát Vatikánu se také vyjádřil, že vojenská odpověď v Libyi by se měla zvažovat až jako 'poslední možnost'. Paroliniho výzva k diplomatickému řešení přišla, když se
vynořily zprávy o tom, jak ISIS zaživa upaluje zajatce v Iráku. BBC přišlo se zprávou, že policejní ředitel Bagdádu prohlásil, že militanti ISIS zajali a zapálili 45 civilistů poté, co zabrali město. Byli mezi nimi i rodinní příslušníci členů Iráckých bezpečnostních složek. Uvedl, že
ISIS popravil ve městě minimálně 100 lidí.
Zdroj:
https://www.lifesitenews.com/news/nigerian-bishop-us-wont-help-us-fight-boko-haram-because-of-their-populatio/
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek z 2. 11. 2021 naleznete
zde.