Zajímavé...

Musíme učit děti, že homosexualita není hřích

EDMONTON, Alberta, 23. února 2012 (LifeSiteNews.com) - Podle nového zákona o vzdělávání v Albertě nebude rodičům, kteří učí své děti doma a církevním školám dovoleno učit, že homosexuální chování je hříšné.

"Ať je podoba vzdělávání jakákoliv - domácí vzdělávání, soukromé školy, katolické školy - nepodpoříme neúctu k jinakosti," řekla Donna McCollová, zástupkyně ředitele komunikace pro LifeSiteNews ve středu večer.

"Můžete zastávat ideologii rodiny v osobním životě, ale nemůžete tak činit v rámci vzdělávání," dodala.

Ve své reakci Paul Faris z Home School Legal Defence Association (Asociace pro právní ochranu domácího vzdělávání) řekl, že ministerstvo školství "jasně signalizuje, že ve skutečnosti plánuje narušit soukromé rozhovory, které rodiny vedou ve svých domácnostech."

"Vlády, která se snaží o takový druh kontroly nad našimi osobními životy, je třeba se bát a je třeba se jí vzepřít," dodal.

Asociace na právní ochranu domácího vzdělávání a další organizace pro domácí vzdělávání tento týden varovaly, že podle nového zákona o vzdělávání v Albertě, který předložila progresivní konzervativní vláda Alison Redfordové 14. února jako náhradu stávajícího zákona o vzdělávání, hrozí, že se nařídí vzdělávání "o jinakosti" ve všech školách, včetně domácího vzdělávání.

Šestnáctá kapitola nového zákona opakuje nařízení momentálního zákona o vzdělávání, že školy ve svých osnovách "zobrazují rozdílnou povahu" Alberty, ale dodává, že "si také musí vážit a ctít" kontroverzní zákon o lidských právech v Albertě, který byl použit proti křesťanům s tradičním přesvědčením o homosexualitě. "Škola" je definována tak, aby kromě veřejně financovaných škol zahrnovala i domácí vzdělávání a soukromé školy.

McCollová zdůraznila, že rodiče vzdělávající své děti doma, jsou již zahrnuti v současné definici "školy" školského zákona z roku 1988. A šestnáctá kapitola "se zvlášť týká programů, kurzů a instruktážních materiálů".

Podle McCollové křesťanské rodiny, které doma vzdělávají své děti, nemohou nadále předávat svým potomkům biblické učení o homosexualitě, "protože není součástí akademického programu studia a instruktážních materiálů".

"Co chtějí dělat ohledně své ideologie jinde, je jejich rodinná záležitost. Ale základní podstata naší společnosti je respektovat jinakost, "dodala.


Při otázce, jaké je přesné rozlišení mezi instrukcí pro domácí vzdělávání a rodinným životem, McCollová reagovala, že otázka má "skutečné nuance" a bude muset být specifičtější.

Avšak v druhém rozhovoru ve středu večer McCollová řekla, že vláda "nebude specifikovat" konkrétní příklady a vysvětlila, že ještě nedostala "správnou odpověď" na to, co přesně znamená "neúcta". Řekla, že "pokud to chcete vědět, rodiny nemohou být nenávistné."

V prvním rozhovoru omluvila vládní postoj. Poukázala na páteční rozhodnutí Nejvyššího soudu v Quebecu odmítající vyjmout rodiny ze své kontroverzní morálky a náboženského kulturního programu. Tento program, který má za cíl prezentovat spektrum světových náboženství a životních stylů z "neutrálního" pohledu, je povinný pro všechny studenty včetně studentů v programu domácího vzdělávání.

"Jen minulý pátek Nejvyšší kanadský soud odhalil jednomyslné rozhodnutí - teď je to SL versus Commission Scolari des Chênes 2012 - a to je to samé. 16. kapitola se má týkat každého, včetně rodin vyučujících své děti doma, "řekla.

Prorodinně orientovaní pozorovatelé varovali, že nařízení povzbudí jiné provinční vlády v jejich snaze vnutit školám programy "o jinakosti". Za poslední dva roky se pro rostoucí normalizaci homosexuality ve školách odehrály boje v Quebecu, Ontariu, Britské Kolumbii a nyní v Albertě.

Úzkoprsé rozhodnutí Nejvyššího soudu se netýkalo pouze domácího vzdělávání, avšak podnítilo soudní námitky. Soud tvrdil, že rodina v Quebecu nedokázala snést břemeno, aby dokázala, že účast dětí na takovém učení by překážela katolicky orientovaným rodičům.

Patty Marlerová, vládní spojka pro Alberta Home Education Association (Asociace pro domácí vzdělávání v Albertě), vyjádřila své překvapení nad přímočarostí ministerstva a zeptala se, jak budou schopni udělat hranici mezi vzdělávacím a rodinným časem.

"Své děti učíme neustále, a to právě způsobem, jakým žijeme. Týká se to životního stylu, "řekla. "Rozlišování mezi časem, když se vzděláváme a kdy jen žijeme, je těžké."

"Pokud vezmeme v úvahu fakt, že Bibli používám jako součást svého kurikula, pak očividně učím nezákonnou učební látku," řekla.

Marlerová poukázala, že problém má přímé důsledky pro to, jak rodiny učí své děti na téma manželství. Zákon o lidských právech v Albertě byl totiž v roce 2009 doplněn, aby definoval manželství jako svazek dvou "osob" namísto svazku muže a ženy. "Když čtu Genesis a říká se tam o manželství jako o svazku jednoho muže s jednou ženou, jsem jednoznačně proti zákonu o lidských právech, který říká, že jedna osoba si bere druhou," řekla.


Podle Farise problém s vyjádřeními McCollové "nesouvisí se sexualitou nebo s otázkou gayů, týká se vládní snahy kontrolovat, jak učíme své vlastní děti v našich vlastních domovech."

Řekl, že její komentáře byly "zvlášť zajímavé ve světle přinejmenším zavádějících informací, které dostalo mnoho rodičů vyučujících své děti doma, když zavolali na ministerstvo:" Podívejte, nejsou zde žádné změny. Nic neplánujeme měnit. "

"Dlouhá ruka vlády chce zasáhnout domovy a kontrolovat, co rodiče učí své děti o náboženství, sexualitě a morálce," řekl. "Toto nejsou slova vlády, která je příznivě nakloněna domácímu vzdělávání nebo rodičovské svobodě."

Progresivní konzervativní vláda má 67 z 83 křesel v zákonodárném sboru provincie, takže přijetí Zákona je v podstatě zajištěno. Ale volby se blíží a od nového pravého křídla Wildrose Alliance Party se očekávají velké výsledky. Výzkum veřejného mínění Forum Research ukázal, že nová strana získá 30% oproti vládní straně s 37%.

Asociace na právní ochranu domácího vzdělávání vyzývá občany Alberty, aby kontaktovali ministerstvo školství a svých vybraných parlamentních zástupců.

Zdroj: http://www.lifesitenews.com/news/exclusive-homeschooling-families-cant-teach-homosexuality-a-sin-in-class-sa

Převzato z www.lifenews.sk, článek, vydaný 1. 11. 2012, naleznete zde.
Sdílet

Související články:
USA: I gayové jsou zhrozeni dopadem transgenderu na děti! (24.11.2022)
Bývalá transsexuální teenagerka žaluje lékaře, kteří jí odstranili prsa, když jí bylo pouhých 15 let (19.11.2022)
LGBT AGENDA V NĚMECKU UMOŽNILA OTEVŘENÍ HOMO-ŠKOLEK S PODPOROVATELEM PEDOFILIE V JEJICH ČELE (17.11.2022)
Homosexualita není hřích, je to zranění uvnitř lidské osoby. Homosexuální chování je hřích, vysvětluje kněz Marko Rozkoš (08.11.2022)
Proč progresivcům záleží víc na nenávisti vůči Církvi než na dobru LGBT osob (03.11.2022)
Zdeněk Chytra, homosexuál pro tradiční rodinu (nový odkaz na video) (29.10.2022)
Vždy jsem si myslel, že jsem se gayem narodil. Dnes jsem šťastně ženatý táta. (26.10.2022)
Tragédie na Zámockej má už příliš mnoho viníků (25.10.2022)
Karol Dučák: I homosexuální osoby Bůh povolává k čistotě. „jako muže a ženu je stvořil“ (Gn 1, 27) (22.10.2022)
Na duhovém pochodu v Itálii nesli Pannu Marii s odhaleným hrudníkem (14.06.2022)
P. Petr Piťha: Otevřený dopis české veřejnosti (14.06.2022)
Co mají biskupové učit? (23.05.2022)
Nevím, kdo je žena, nejsem bioložka, perlila Bidenova nominantka k Nejvyššímu soudu (26.03.2022)
Jak je to doopravdy s Maďarskem a tzv. diskriminací LGBT (15.07.2021)
Video: Názor bývalých domováků na adopce dětí homosexuálními páry (30.04.2021)
Aliance pro rodinu: Demonstrace za ochranu manželství - svazku muže a ženy a proti obchodu s dětmi (26.04.2021)
Polsko: velvyslanci 50 států v Polsku prosazují LGBT agendu (17.01.2021)
LGBT aktivistům nejde o řešení problémů homosexuálů (03.12.2020)
Manželství pro osoby stejného pohlaví? (25.07.2020)
Proč katolická církev nenávidí homosexuály? Nebo spíš proč si to tolik lidí myslí? (19.06.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 22: Byl gayem, dokud se ho nedotkla láska Panny Marie (18.02.2020)
Studie nenalezla žádný „gen homosexuality“. Co to znamená pro katolickou morálku? (09.12.2019)
Být gay a zároveň katolík? Dobrá rada pro katolíky, které přitahuje stejné pohlaví (12.10.2019)
Aktivistka Lívia zaskočila účastníky Gay Pride-u nepříjemnými otázkami (31.08.2019)
Čarnogurský: PRIDE je pýcha. Pýcha předchází pád. (27.07.2019)
Nenechte se oklamat - Kristus zakazuje homosexuální úkony a Církev nemůže učit jinak (27.07.2019)
Rodí se člověk jako homosexuál, nebo se jím stává? - to je základní otázka a tím také jádro diskuze o gender teorii. (24.02.2019)
'Každý den jsem bolestně toužila po tátovi', přiznává žena, kterou vychovávaly dvě lesbičky (21.02.2019)
Mnozí mladí křesťané nechápou argumenty proti gay 'manželstvím'. Proč? (22.01.2019)
Odvážný katolický politik je pro gay aktivisty bigotním a odpuzujícím extremistou (18.01.2019)
Kardinál: "Alarmující signál rozpadu víry v Německu" (05.12.2018)
Co gay lobby určitě nechce, abyste věděli (30.07.2018)
Kardinál Müller: Říci "Jsem gay" znamená zdegradoval úžasné bohatství lidské bytosti (24.06.2018)
Homofobie "neexistuje", říká vysoký vatikánský kardinál (22.06.2018)
Homosexualita je zraněním pouze pro neznalého člověka a "vygumovaného" křesťana (12.06.2018)
Proč není možné, aby Katolická církev požehnala homosexuály jako "pár" (15.05.2018)
Gay olympionici paradoxně dosvědčují nesmyslnost "manželství" osob stejného pohlaví (24.02.2018)
Operace Katechismus: homohereze je připravena na svůj rozhodující útok (12.02.2018)
Reakce ze Slovenska na zprávu, že biskup z Osnabrücku chce žehnat homosexuální svazek (28.01.2018)
Předseda KBS k pojmu "manželský partner": Soudní dvůr EU nemůže změnit smýšlení společnosti (21.01.2018)
Rouhavý 'gay-betlehem' se dvěma Josefy (25.12.2017)
Děti LGBT rodičů vyrostly - Nyní odhalují nemocnou realitu (03.10.2017)
Ohrožení rodiny je ohrožením společnosti (06.09.2017)
Kardinál podporuje terapii pro homosexuály (02.09.2017)
Kardinál Sarah o vztahu k LGBT (01.09.2017)
Homo-Homofobie. Pohled na temnou gay realitu USA. (28.08.2017)
Itálie: Uskutečněný veřejný pochod na odprošení za "gay pride" (16.08.2017)
Svědectví ex-gaye: Sodomie je "lepidlem" LGBT hnutí (13.08.2017)
Italští věřící dnes dělají růžencový pochod jako odčinění za "gay pride" (29.07.2017)
Jsou děti z rodin a homosvazků opravdu stejné? (23.07.2017)
Kam to spěje? (09.07.2017)
Kardinál Sarah: Nemůžeme být milosrdnější než Ježíš - pokud soudíme, že homosexuálové nedokáží dosáhnout ctnost čistoty, ponižujeme je (18.06.2017)
Disneyho coming out: V nejnovější pohádce vystupuje poprvé gay (09.03.2017)
OSN má novou funkci "LGBTI cara" (16.01.2017)
Proč homosexuálové odcházejí z církve? (02.01.2017)
Liberální inkvizice ve Španělsku: Reklama vybízí udávat lidí za negativní postoj vůči LGBT (25.11.2016)
Nový příběh Harryho Pottera bude obsahovat homosexuální vztah (25.11.2016)
Mexiko neuznalo "manželství pro všechny", ale jen mezi mužem a ženou (25.11.2016)
Kardinál Maradiaga: Žádný člověk se nerodí jako homosexuál (26.09.2016)
Pradávná hereze vysvětluje, proč naše kultura přijala homosexualitu a potraty (30.08.2016)
Nová studie: Děti homosexuálů trpí depresemi i násilím (20.08.2016)
Poslankyně Pavlína Nytrová: Homosexuální lobby plíživými kroky nabourává chod celé naší společnosti (14.07.2016)
Jak soud vzal dětem šanci na maminku (09.07.2016)
Africký kardinál ostře kritizuje kardinála Marxe za to, že žádá od Cirkve, aby se omluvila homosexuálům (04.07.2016)
Neuznávají evropské hodnoty? V Moldavsku pravoslavné babičky "zrušily" LGBT pochod (09.06.2016)
Jakarta – protesty proti fondům OSN pro LGBT komunitu (28.03.2016)
Kardinál Vallini: není úkolem státu povyšovat přání na práva (06.03.2016)
Obama křesťany varuje: Homosexuální práva jsou důležitější než náboženská svoboda (23.11.2015)
SPUŠTĚNA elektronická PETICE proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY" (04.11.2015)
Vyjádření paní poslankyně PAVLÍNY NYTROVÉ k petici proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY" (12.09.2015)
Homosexuální "práva" jsou "falešnými právy" (06.09.2015)
Za deset až třicet let se vyjádří ti, kdo to přežijí (02.09.2015)
Nejvyšší soud USA přikázal celonárodně zavést sňatky pro homosexuály (26.06.2015)
Pozadí irského referenda o homosexuálním "manželství" (26.06.2015)
* Homoaktivisté: Předseda AZR měl pravdu - srovnání slovenského a irského referenda
*Dublinský arcibiskup: Budou problémy
(26.05.2015)
Irské referendum: odhalení taktiky prohomosexuální lobby (25.05.2015)
Neměli bychom se omlouvat za učení Církve (01.05.2015)
Třetí cesta: homosexuálové a Katolická církev (Video - svědectví) (28.04.2015)
Homosexuální aktivisté přiznávají svůj cíl - vštípit do dětí agendu LGBTQ (21.03.2015)
Dopis ženy, kterou opustil manžel, oženil se s homosexuálem a získal děti do opatrovnictví. (12.02.2015)
Robin Becková o 35 letech "pekla" v homosexuálních vztazích (14.01.2015)
Homosexuály se nerodíme. Ani se jimi nestáváme. (30.12.2014)
Homosexualita v dílech o Harrym Potterovi (29.12.2014)
Filipínský katolík: Přitahují mne muži, ale nejvíce miluji Boha (19.11.2014)
Homosexualita a čistota (17.11.2014)
* Europoslanec - homosexuál: "Homosexuální 'manželství' je boj proti křesťanství"
* Video: Tirania homofašizmu
(07.11.2014)
Děti z homosexuálních partnerství vykazují statisticky významné poškození (17.10.2014)
LIST BISKUPA Z HONOLULU O TOM, JAK CÍRKEV CHÁPE MANŽELSTVÍ (15.10.2014)
Jsem věřící a prožívám homosexuální cítění. Jak se s tím dá žít? (14.10.2014)
Kardinál Burke o papežově výroku "KDO JSEM JÁ, abych soudil?" (29.09.2014)
Video: CELÁ PRAVDA: otec M.Kuffa verzus homosexuálové (29.09.2014)
Mgr. Ing. o. Marián Kuffa, Dr.hc.: Homosexuálové jsou vraždou našeho národa (06.09.2014)
Evropský soud: Manželství homosexuálů není lidským právem (26.07.2014)
Stane se také pedofilie „sexuální orientací“ ? (15.07.2014)
LGBTI rozzlobilo, že francouzské ministerstvo školství se rozhodlo v tichosti zrušit výuku genderu (06.07.2014)
Latinská Amerika odmítla svazky osob stejného pohlaví (02.07.2014)
Hlas z Belfastu: prohrajete boj, jestliže nebudete hovořit o škodlivosti homosexuality (15.06.2014)
Německo rozšířilo adopční práva pro homosexuály (15.06.2014)
Rusko vidí na Západě - „Znamení konce časů“ (05.06.2014)
Keňa legalizuje polygamii (20.05.2014)
Nový dokumentární film vysvětluje katolický pohled na homosexualitu (16.05.2014)
Šéf MOZZILLY byl propuštěn: podpořil rodinu a ne LGBTI lobbisty (06.05.2014)
Dramata a noční můry dětí z duhových rodin (04.05.2014)
Malta schválila civilní svazky párů stejného pohlaví (26.04.2014)
Modlitba za muže a ženy,kteří trpí pokušením homosexuality (11.04.2014)
Bývalý homosexuál uzavřel manželství se ženou (11.04.2014)
Homosexualita a možnost terapie (11.04.2014)
(Lunácek v akci:) Španělští homosexuálové žalují nového kardinála (07.02.2014)
Ex-homosexuál uzavřel manželství se ženou, homoaktivisti zuří (27.12.2013)
Katolická církev připomíná svůj postoj k homosexualitě (09.06.2012)
K pochodu homosexuálů Prahou (10.08.2011)
Spokojí se homosexuálové s právem na adopci dětí a se zrovnoprávněním manželství muže a ženy? (24.06.2011)
Pedofilův průvodce láskou a potěšením: Pravidla chování milovníka dětí (19.11.2010)
| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 04. 11. 2012 | 12960 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.lifenews.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace