Zajímavé...

Mary's meals: Hry liberijských dětí

Mary's Meals Zapomeňte na hry moderní doby a podívejte, jak si hrají chudé děti v Libérii.

Ať už je to organizovaný sport nebo po domácku vyrobená hra, liberjiské děti si moc rády hrají – a díky Mary´s Meals na to mají každý den dostatek energie. Přečtěte si o deseti nejoblíbenějších typech tamní zábavy:

1. Fotbal
Od současného prezidenta (a bývalé hvězdy AC Miláno) George Weaha po malé děti kopající do balónů zimprovizovaných z plastových sáčků - této hry si můžete nevšimnout, pouze pokud máte zavřené oči!

Fotbal

Fotbal


2. Lapa
Zatímco jedna dívka hledá páry v hromadě bot, dvě další se ji snaží trefit malým míčkem. Pokud ji trefí, vypadává a nahrazuje ji kamarádka.

Lapa

Lapa


3. Skákání panáka
Panáky načrtnuté do písku uvidíte po celé Libérii. Skákání panáka se těší velké oblibě u dívek i chlapců a je vidět, že děti vyladily své schopnosti tak, že jsou schopny skákat a házet s velkou přesností a rychlostí.

Skákání panáka


4. Kickball
Tato hra je jednou z nejhranějších her na školních hřištích a je podobná baseballu. Hráči obíhají mety a získávají body za doběhnutí na domácí metu, aniž by byli zastaveni. Jediný rozdíl je, že hra začíná výkopem míče.

Kickball

Kickball


5. Ee-Zee-Zah!
Tuto hru mohou hrát až čtyři hráči, kteří přeskakují sem a tam přes díly rozčtvrceného kruhu, přičemž se nesmí dotknout dělicích čar. Přihlížející děti je povzbuzují k rychlosti pokřikem “Ee-Zee-Zah!”

Ee-Zee-Zah!


6. Špejlovaná
Každý musí nejdříve sesbírat několik stovek použitých špejlí od lízátek – což vlastně není vůbec špatný začátek jakékoliv hry. Tyto špejle se rozdělí mezi hráče, kteří se pak střídají v házení. Pokud strefíš některou z protihráčových špejlí, získáváš je všechny. Cílem je získat všechny špejle a nechat protihráče s prázdnýma rukama.

Špejlovaná


7. Pohánění obruče
Stačí obruč z kola nebo stará pneumatika a klacek a je vystaráno. Poháněj obruč klackem a následuj ji, kamkoliv tě zavede.

Pohánění obruče


8. Skákání přes švihadlo
Skákání přes švihadlo je v Libérii extrémně populární. Ten, kdo skáče, musí sesynchronizovat své skoky se slovy písničky, která je zpívána do rytmu otáčení švihadla.

Skákání přes švihadlo


9. Knockfoot
Všichni stojí v kruhu a tleskají, zatímco se jeden hráč postaví doprostřed a vystrčí jednu nohu do rytmu tleskání. Pokud hráč naproti vystrčí stejnou nohu, vystřídá se s hráčem uprostřed. Pokud ne, původní hráč uprostřed získává bod.

Knockfoot


10. Stolní fotbálek po domácku
Víčka od lahví, papuče a skleněnka dokážou vykouzlit po domácku improvizovaný stolní fotbálek. Papuče jsou brankami, víčka jsou hráči a skleněnka je míček.

Stolní fotbálek

Sdílet

| Autor: Terezka Szkanderová | Vydáno dne 22. 09. 2020 | 1148 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace