Zajímavé...

Mary's Meals: Fazole a ortopedie

Mary's Meals V tomto článku si můžete přečíst svědectví Ballaha, který je z velké rodiny, kde není moc peněz, ale hodně hladových lidí.
Ballah dříve kvůli hladu nechodil do školy, ale díky Mary's Meals začíná tento bystrý chlapec spřádat plány do budoucna a je rozhodnutý nenechat se ničím odradit.

Ballah říká: „Pokud jsi nevzdělaný, nemáš šanci. Řekl jsem tátovi, že kvůli tomu chci chodit do školy. Nejraději mám přírodopis, protože se týká hodně věcí – například zvířat, rostlin a nerostů.“

Fazole a ortopedie


"Až skončím školu, tak bych chtěl bych být ortoped. O té práci jsem četl v jedné knize. V Libérii takových doktorů moc nemáme."

Po škole pomáhá Ballah svému otci pěstovat maniok na malinkém políčku, které patří jejich rodině. Něco z úrody spotřebují a zbytek prodají na přivýdělek.

Doma není většinou dostatek jídla, a tak se Ballah těšívá na hlavní přestávku ve škole, kdy dostávají pokrmy Mary's Meals.

Řekl: „Jídlo je důležité. Dříve bývaly školy prázdné. Díky Mary's Meals teď jíme každý den a chodí pořád víc dětí. Jídlo je vynikající! Nejvíc mi chutná rýže s fazolemi.“

„K snídani většinou nemám nic. Jídla od Mary's Meals dostáváme kolem desáté dopoledne a to už mám takový hlad, že se ani nemůžu soustředit. Potom jsem mnohem aktivnější.“

Jídlo mu pomáhá v soustředění ale dává mu taky energii na fotbal s jeho nejlepším kamarádem Zinnahem.

Fazole a ortopedie 2


Ballah pokračuje: „Nemáme tým, většinou si kopeme jen mezi sebou. Já jsem číslo 9, útočník. S balónem to umím dobře.

Mým oblíbeným týmem je Barcelona a miluju Messiho. Hraju lépe než Zinnah, ale kdybyste se zeptali jeho, bude tvrdit, že je lepší on!“

I když Ballah sní o studiu medicíny v Americe, plánuje vrátit se do své rodné země a použít své znalosti a schopnosti k tomu, aby pomohl lidem v komunitě, kterou miluje.

Fazole a ortopedie 1


Sdílet

| Autor: Terezka Szkanderová | Vydáno dne 16. 03. 2021 | 418 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace