Zajímavé...

Litanie - VĚŽÍ Z KOSTI SLONOVÉ

Po včerejší úvaze o Panně Marii jako věži, která j nám křes´tanům symbolem v pevnosti, v dobrých základech, se dnes zamyslíme nad pojmem věži z kosti slonové.

Slonovina je vzácnost. Vždy byla a i v současnosti je slonovina považována za vzácný materiál. Pomineme-li základy, které věž potřebuje, i smysl, který poskytuje, je nutné, aby tato věž byla postavena z kvalitního a vzácného materiálu. Slonová kost kvalitu materiálu symbolizuje. Kvalitní materiál, z kterého je postavena mariánská věž, mariánský maják, vychází z Božích rukou.

Myslím, že to byl básník a kněz Michel Quoist, napsal kdysi úvahu o stavbě, kolem které častokrát procházel. Viděl, jak zedník klade jednu cihlu na druhou a pod jeho rukama pomalu roste zeď. Možná, kdoví, to byla nějaká nová věž. A Michael Quoist si uvědomil, že každý z nás křesťanů je živým kamenem ve stavbě Boží věže a že vůbec není důležité, jestli nás Boží prozřetelnost oné věži položila jako cihlu, jako onen živý kámen někam do základů nebo úplně až na vrchol celé stavby.
Ale důležité a velmi důležité je, aby na tom místě, kam jsme byli postaveni, jsme byli pevní, věrní, aby ostatní cihly a kameny s námi jako se součásti celé stavby mohli počítat. Panna Maria byla nejen živým kamenem, byla nejenom klenákem na vrcholu stavby, ale dokázala také hrát roli kamene v základech. Byla pro Boha k dispozici.Jestliže v nás křesťanech přebývá Duch boží a jsme chrámem Svatého Ducha, je potřebné po vzoru Mariině být Bohu k dispozici. Být takovým, s odpuštěním, balvanem v rukou Božích, aby si nás Bůh otesal, aby si nás jako cihlu z kosti slonové položil do těch míst, kde nás potřebuje. A abychom toto místo tak, jako to udělala Panna Maria, bez reptání přijali.

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 16. 05. 2015 | 4662 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace