Zajímavé...

Litanie - STÁNKU DUCHA SVATÉHO

V naší víře máme vždycky co dočinění s tajemstvím. Lidský rozum není schopný pochopit rozměr, velikost, sílu a moc Ducha Svatého. Lidský rozum není schopen pochopit, jakým způsobem přichází Duch Svatý, a nikdo z lidí není schopen rozumět tomu, co se stalo v srdci Mariině.

Jsou to všechno veliká tajemství, která zůstanou po všechny generace všem lidem zahalena. Až jednou na věčnosti budeme moudřejší a informovanější i o věcech, o kterých se můžeme jenom domnívat a nad čím můžeme pouze žasnout.

Duch Svatý si vyvolil prostou dívku. Kdybychom srovnali takovou volbu s dnešní současnou praxí, když si ti, kteří cosi znamenají, nebo si o sobě myslí, že něco znamenají, vybírají v konkurzních řízeních, Panna Maria by dnes asi neobstála. Vyžaduje se tolik předpokladů a schopností, člověk musí mít tolik vysvědčení, ověření, musí mít lustrace, musí mít potvrzení, že je schopen pracovat se státním tajemstvím atd. atd. Panna Maria žádné z takových vysvědčení neměla. A přesto někdo, kdo je daleko mocnější než mocní tohoto světa přichází.

I o ní víme, že si ji vyvolil, ale volba, která na ni padla, nevycházela z hodnot, na kterých staví tento svět, ale vycházela z hodnot, na kterých staví trojjediný Bůh. Proto byla vyvolena za stánek Svatého Ducha, za tělo, které má přinést světu Spasitele. Volba, kterou Bůh provedl, byla volbou, kterou plánoval od samého začátku, kdy lidstvo zhřešilo. Čekal.Proč čekal Bůh přesně na dobu Mariina narození? Proč se nenarodila dřív? Proč se nenarodila později? A proč tedy v jiné době nepřišel na svět i Boží Syn?

To je další tajemství. Ani to nevíme, proč to nebylo o sto let později nebo tisíc let dřív. Nevíme, jestli Panna Maria znala odpověď na všechny otázky, které jsme si dnes položili. Ale ať je znala nebo neznala, to není v žádném případě důležité pro naši současnost. Pro nás je důležité vědět, že Bůh uvažuje jinak, než uvažuje tento svět. A máme-li někdy před tímto světem dojem, že jsme malí, máme-li někdy v moderním světě řečeno komplex méněcennosti, nevíme, jaké plány má s námi samotný Hospodin. K čemu si nás vyvolil? Jaký úkol Duch Svatý vložil do nás? Čeho jsme v Božích očích stánkem? Tuto odpověď musíme hledat a nalezneme-li ji, musíme stejně jako Matka Boží říci: Staň se mi podle tvého slova.

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 12. 05. 2015 | 3694 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Fermentum 1999
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace