Zajímavé...

Litanie - KRÁLOVNO RODIN

Poslední invokace v Loretánských litaniích, kterou církev vložila je titul Panny Marie královny rodin. Ve včerejší úvaze o míru a pokoji v lidském srdci jsme si řekli, jak je důležité, aby každý křesťan měl Kristův pokoj sám v sobě. Pokoj, který je uvnitř člověka se přenáší na okolí. A nejbližší okolí každého z nás je naše rodina.
Současná rodina nejenom v naší vlasti, ale na celém světě je ve velkém ohrožení. Ďábel ví kam zaútočit, aby lidstvo ohrozil, zotročil a odvedl od smysluplného a krásného života. Zlý duch útočí nejrůznějšími prostředky a nejrůznějšími cestami na současnou rodinu. Je-li v ohrožení rodina, je ohrožen celý národ. Je-li ohrožena rodina, jsou v nebezpečí ti, kteří budou zakládat nové rodiny, totiž děti. Útok zlého proti rodině je nejzákeřnějším útokem proti samotnému lidstvu. Panna Marie jako matka i jako manželka, která žila v rodině, žila ve svaté rodině, vidí ten bolestný stav rodin současnosti.

Rodin, která nemá mravní, morální a etické základ, rodina, která je postavena pouze na hodnotách biologických a materiálních jakoby nežila, pouze přežívá. Jakoby nekvetla, pouze existuje. Pro budoucnost národa je to velkým neštěstím. Každá žena by měla mít v Panně Marii svůj vzor. Vzor pracovitosti, lásky, dobroty, vzor schopnosti odříkat se, vzor zůstat věrná a zásadová.
Muži by měli mít ve svatém Josefu, svůj příklad muže velmi rozvážného, muže moudrého, muže starajícího se o ženu a své děti a v našich křesťanských rodinách by měl být Duch Boží, který bude naše vztahy oživovat.Nákazou rozpadu rodin jsou ohroženi ti, kteří se za křesťany považují. Řada křesťanských manželství se i v současnosti rozpadá. Možná je příčina jediná, možná je příčin víc, ale rozhodně jednou z příčin je i to, že jsme své oči obrátili v dnešní době za jinými vzory, že jsme svůj zrak spustili z Panny Marie a ptali jsme se na řešení svých osobních problémů těch, kteří mají problémy se svým vlastním životem.

Vraťme se, vraťme se nejen k Panně Marii jako Královně rodin, ale zasvěťme své rodiny jejímu Neposkvrněnému Srdci.

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 28. 05. 2015 | 3905 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Fermentum 1999
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace