Zajímavé...

Litanie - KRÁLOVNO PANEN

Před několika měsíci jsem ve své ordinaci vyšetřoval případ šikany. Šestnáctiletá dívka byla trýzněna na internátě svými spolubydlícími za to, že byla ještě panna. Vybočovala, byla jiná než ostatní. Proto byla středem pozornosti, neboť se přiznala ke své tělesné čistotě. Zakoušela posměch, urážky, ponižování a nesla to tak těžko, že upadla do deprese.





Žijeme v době, která postavila hodnoty na hlavu. Za co se dřív lidé styděli, tím se dnes chlubí. Za to, čím se dřív chlubili, se dnes stydí.

Šestnáctiletá sexuálně čistá dívka je důvodem posměchu a trýznění. V jaké době žijeme? V době, která ztrácí přirozené i nadpřirozené hodnoty. Hodnoty přirozené jsou nahrazovány hodnotami umělými a norma jednání není odvozována od cest do království Božího, ale od televizních obrazovek. Panenství není jenom nemožnost jeho ztráty, panenství je také rozhodnutí se pro určitý styl života, vstoupit čistá do manželství, mít zásady, kterým tento svět nerozumí. Je na rodičích, především na matkách, aby se snažili vysvětlit svým dcerám, že není hanbou mít obrovský dar čistoty, kterou nabídnou svým manželům, že není hanbou nebýt jako ty ostatní, že v silné vůli, ve schopnosti sebeovládání je veliká síla a obrovský kapitál a dokáže-li se člověk, ať už je to chlapec nebo dívka rozhodnout pro něco krásného přináší to dvojí užitek. Pěstuje to silnou vůli, která se nám hodí nejenom v životě sexuálním, v manželství, ale vede to i k zjemnění citu a smyslu pro hodnoty. V naší republice se rozvádí ročně kolem 30 000 manželství. Asi stejný počet dětí ztrácí to, co je nejdůležitější, kmenovou rodinu.



A jaké jsou příčiny rozvodů? Mezi první tři nejčastější příčiny rozvodů patří nevěra, sexuální nevázanost. Svět si stále myslí, že církev je proti sexu. Není. Církev je proti sexu, který je nemístný, ponižující a neobohacující člověka. My přece nemůžeme říci, že církev je proti noži, ale jde o to, jak ten nůž použijeme. Pokud ukrojíme hladovým dětem chleba, církev takovému počinu žehná, ale jestliže tím samým nožem někomu ublížíme, tak církev takový čin zavrhuje. Stejně je to i se sexualitou. Jestliže je sex životodárný, obohacuje manžele, jestliže sexualita plní svou přirozenou a dokonce nadpřirozenou úlohu, je požehnanou sexualitou.

Učme jako křesťané své děti, aby se na panenství nedívaly jako na méněcennost se studem, s opovržením nebo s nerozhodností. Ať děti z křesťanských rodin chápou panenství jako znak přípravy na manželství a prosme Pannu Marii, která je královnou panen, aby nejen naše děti posilovala, ale aby taky žehnala jejich budoucím manželstvím a budoucím rodinám.

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 24. 05. 2015 | 3778 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Fermentum 1999
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace