Zajímavé...

Litanie - HVĚZDO JITŘNÍ

Abychom na cestě nezabloudili, potřebujeme mít orientační body a směrovky. Abychom nezabloudili v životě, který je také cestou, a abychom došli k tomu pravému cíli, potřebujeme ukazatele cesty.

Když pluješ na parníku a kolem dokola je jenom moře a moře, začínáš si pomalu uvědomovat, že ať dopluješ kamkoli, vždy zůstáváš na témže místě vzhledem k nebi. Nebe je náš cíl a námořníci si řídili podle hvězd. Takovou hvězdou, která na této cestě ukazuje křesťanům směr kudy se jde k nebi je Panna Maria. Je to hvězda, podle které se můžeme v životě orientovat. Námořníci na širém moři se nemohli orientovat jinak, než podle hvězd. Proto také nazvali Pannu Marii hvězdou mořskou a modlili se před každou cestou i na ní za zdar své plavby. My neplujeme po moři, ale plujeme životem, který je velmi často nebezpečnější než samo moře. Jen se podívejme kolem sebe, kolik lidí ztroskotává, kolik lidí se v nejrůznějším smyslu potápí. Kolik lidí ztrácí orientaci, kolik lidí zůstává stát zoufale na místě, protože neví kudy kam. Právě z tohoto důvodu, že se toto lidem stává, hledají nejrůznější orientační body, podle kterých by korigovali směr své životní plavby. Takovými opěrnými body bývají velice často bludičky. Světélka, která blikotají na životní cestě a lidé za nimi jdou. Pro někoho je takovou světélkující lampičkou jeho sobectví, hledá a jde jen za svým prospěchem. Pro někoho je blikotající lampičkou kariéra. Vidí před sebou pouze tu a pluje k ní, pro dalšího je dokonce záchranným kruhem nějaká sekta nebo orientální náboženství, ve kterém hledá záchranu. Kam vedou bludičky své oběti, můžeme také vidět.V našem životě, v životě křesťanském, v životě následovníků, rytířů Panny Marie nesmí být bludičky, ale hvězda jitřní. Hvězda, která každé ráno vychází nad naším probuzením a ukazuje nám směr cesty toho každého dne. Když večer uléháme, můžeme si být jistí, že druhý den ráno až zase budeme vstávat, znovu nad námi bude zářit jitřní hvězda, jejíž hlas je silnější než všechna blikotající světélka bludiček tohoto světa. Mějme svůj duchovní zrak upřený k této hvězdě. Máme jistotu, že je to maják, který nás uchrání nebezpečí a že je to směrovka, která nám ukáže bezpečný přístav naší spásy.

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 22. 05. 2015 | 3800 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Fermentum 1999
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace