Zajímavé...

Litanie - BRÁNO NEBESKÁ

Každý člověk, který bloudí, nebo se nachází v prostoru, kde je ohrožen, hledá východisko, hledá cestu z nedobré situace a touží po útočišti, kde mu bude lépe. Známe to ze zkušenosti. Utíkáme z míst, kde jsme ohroženi do bezpečí. Utíkáme z míst, která jsou nám nepříjemná do jiného prostoru, kde najdeme klid a pohodu.

Lidé utíkají před nebezpečím ohně, záplavy. Utíkají do místa, kde cítí bezpečí, kde se necítí ohroženi. Takových útěků je v životě mnoho. K tomu, abychom se z prostor, kde nám není dobře dostali do míst radosti a pohody, potřebujeme únikovou cestu, potřebujeme tak zvané východisko z nouze. Žijeme-li na tomto světě, tak je to život v opakované, pro někoho více, pro někoho méně, ale vždy časté nepohodě. Trpíme strachem, úzkostmi, starostmi, ohrožením, nemocemi.

Utéci ze světa, utéci z vlastní existence, utéci z lidského života není možné. Dostat se do stavu, který nám bude skýtat bezpečí máme možnost na konci své pozemské pouti, tomu říkáme nebe.

Nebe není nějaké místo na obloze, nebe není nějaké místo, které bychom dokázali popsat jako kontinenty nebo dokonce ho změřit, kolik má hektarů a co v něm roste. Nebe je stav a dostat se ze stavu pozemských trápení do stavu nebeského pokoje, k tomu taky potřebujeme únikovou cestu, východisko. Ježíš Kristus nám tuto cestu připravil. Jeho otec, Bůh, nám zase připravil mnoho příbytků v tomto nebeském stavu a Panna Maria je onou branou, skrze kterou vcházíme z našeho pozemského života, z onoho slzavého údolí do nebeského stavu, do přítomnosti těch, kteří nás na věčnost předešli.Panna Maria je branou, kterou vcházíme. Nejen branou na konci našeho života, lépe řečeno při umírání, ale ona je i branou, ke které se můžeme ještě ve svém pozemském životě utíkat. Ona je prostřednicí, ona je zprostředkovatelkou, ona neslouží jako brána přechodu mezi životem pozemským a stavem nebeským, ona je branou, kterou mohou vcházet naše prosby a také naše poděkování.

O branách se ví, že se zavírají, zvláště na noc nebo v době, kdy skončí práce za branou, ale toto lidské pojetí brány se nevztahuje na Boží pojetí brány, kterou je Panna Maria. Zde je 24 hodin otevřeno, nepřetržitě na kterémkoliv místě planety Země můžeme vyslat své díky, své prosby k Hospodinu a brána, kterou je Panna Maria je vždy otevřená, ale nejen to, ona také všechno co tudy přichází a má směřovat k trůnu Hospodinovu svou přímluvou umocňuje. Neboli ona je i branou mocnou, mocnou branou nebeskou.

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 21. 05. 2015 | 3821 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Fermentum 1999
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace