Zajímavé...

Když jsem měla šestnáct, byla jsem znásilněna. Ale potrat byl mnohem horší.

ultrazvuk, Skitterphoto, CC0 Public Domain / FAQ, pixabay.com Na své první rande jsem šla v šestnácti. Bylo to jen pár dní před mými sedmnáctými narozeninami. Byla jsem nadšená. Ten kluk hrál fotbal a byl populární. Najedli jsme se a podívali na si film. Do konce mé večerky jsem pořád měla trochu času, a tak jsme se chvíli vozili po naší vesnici. Šli jsme na nějaký majetek jeho rodiny, procházeli jsme se tam a prohlíželi si koně. Moje první rande, které vypadalo jako krásný sen, se brzy proměnilo v noční můru - tehdy, když mě znásilnil ve stodole.

Zpočátku jsem to nechtěla nikomu říct. Totiž, začal mi vyhrožovat a říkal, že bych toho litovala, pokud bych to někomu řekla. Říkal, že by mi zničil život a že by mi stejně nikdo nevěřil. O několik týdnů později jsem to řekla kamarádce. Po rozhovoru s několika lidmi jsem zjistila, že on už rozšířil svou verzi toho, co se v tu noc stalo. Nikdo mi nevěřil. Lidé, kterým jsem důvěřovala, které jsem milovala a kteří mě měli podpořit, to neudělali. A tak jsem celou tu věc začala prostě popírat a snažila jsem se to vytěsnit z paměti.

Velmi jsem nepřemýšlela nad možností, že bych byla těhotná, protože jsem měla na to celé kvůli znásilnění zkreslený pohled. A pak - pravděpodobnost, že bych otěhotněla, nebyla velká. Nebyla ... no jen dokud jsem nezačala mít příznaky, díky kterým jsem si začala uvědomovat, že bych mohla být těhotná. Šla jsem do jiného města koupit těhotenský test a udělala jsem si ho na toaletě čerpací stanice, aby se to nikdo v mém rodném městě nedozvěděl. Předtím, než jsem si udělala test, už jsem trochu přemýšlela nad tím, co budu dělat, pokud vyjde pozitivně, a tak jsem měla s sebou název těhotenského centra i s jejich telefonním číslem, protože jsem si myslela, že jde o potratovou kliniku. Když jsem tam tak byla - sama, na čerpací stanici - měla jsem v sobě velký strach a hněv. Byla jsem naštvaná na Boha a ptala jsem se: "Jak si mohl dovolit, abych byla znásilněna?" Byla jsem naštvaná i sama na sebe za to, že jsem se dostala do této situace.

Z telefonní budky jsem zavolala do těhotenského centra a oni mi řekli, že bych mohla přijít i hned. To pro mě znamenalo asi hodinovou cestu autem. V té chvíli jsem nikomu nevěřila a rozhodla se, že to nepovím žádnému z přátel a ani nikomu z rodiny. Měla jsem pocit, že by to jen potvrdilo to, co už o mně lidé říkali: že jsem "si vymyslela znásilnění". Šla jsem do těhotenského krizového centra, protože jsem si myslela, že je to potratová klinika - s nadějí, že ještě v ten den se dostanu na potrat.

Byli ke mně velmi milí a řekli mi všechno, co jsem už o životě ve svém nitru věděla. Vůbec jsem neměla pocit, že by mě posuzovali. Ultrazvuk dělali jen v určité dny v týdnu a abych si ho dala udělat, musela bych se o dva dny později vrátit. S pláčem jsem jim řekla, že se bojím a s těhotenstvím nedokážu čelit lidem a že i tak, když odtud odejdu, půjdu na potratovou kliniku. Lidé z poradenství mi řekli, že i když absolvuji potrat, budu tam vítaná a mám tam přijít a popovídat si s nimi. Až do dnešního dne - tedy po sedmnácti letech - jeden z těchto poradců stále patří mezi mé přátele.

V duchu jsem se bála výsmechu. Bála jsem se, že budu muset řešit fámy, které již můj násilník rozšířil a s pocitem, že moje pověst už byla tak dost očerněná, jsem ještě v ten den šla na potratovou kliniku. Tato klinika byla opakem těhotenského centra, které bylo vroucí a příjemné, i když i tam jsem měla takový ten "nemocniční" pocit. Potratová klinika však byla chladná a sterilní. V čekárně byli i jiní, ale tito lidé se na sebe navzájem nedívali, ani si druhých nevšímali. Nebylo tam dostatek soukromí na to, abych si s recepční vyprávěla o důvodech, proč jsem tam. Řekla, že by se se mnou setkala, ale musela bych si domluvit schůzku a na [potratovou] proceduru přijít až další den. Řekla jsem jí, že druhý den nemohu vynechat školu, a tak mi řekla, že mě vezmou hned.

Nečekalo se tam a nekladli mi žádné otázky. Jediné, o co se starali bylo, zda mám peníze na zaplacení. Bylo jim také jedno, že jsem tam sama. Byl to absolutně nejhorší zážitek mého života - ještě horší než samotné znásilnění. Pořád jsem si říkala, že to bude v pořádku, že jsem byla znásilněna, takže na to mám právo a že se z toho dostanu. Nevěřila jsem ničemu z toho, co jsem si namlouvala, a tak jsem si to znovu a znovu opakovala. Řekla jsem Bohu, že je to všechno jeho vina a v tom momentě jsem byla úplně naštvaná. Věděla jsem však, že v mém nitru je dítě. Věděla jsem, že život začíná početím, ale moje sedmnáctiletá mysl si to prostě nedokázala propojit.

Na potratové klinice odhadli, že jsem mezi čtrnáctým až šestnáctým týdnem těhotenství, a tak během procedury použili ultrazvuk. Obrazovka byla pootočená, takže jsem nic neviděla. Nevím, zda mělo nějakou poruchu to zařízení nebo udělala chybu sestra, ale zaslechla jsem tlukot srdce mého děťátka a když se to stalo, konečně se mi to v hlavě spojilo. Řekla jsem doktorovi, že chci, aby přestal, ale on řekl, že na to je už příliš pozdě. Byla jsem mimo, protože mi na uvolnění podali Valium. Sestry mi pomohly se umýt a obléknout. Spěchaly na mě, protože bylo potřeba místo. Nebyla jsem připravená hned se hýbat nebo někam jít, ale oni se vůbec nestarali o to, jestli mě něco bolí nebo jestli jsem naštvaná. Nenabídli se, že mě odvedou ven k autu, ba dokonce se mě ani jen nezeptali, jestli mě má kdo odvézt.

model 12týdenního plodu, http://prolife.cz


Než jsem dokázala pomyslet na cestu domů, dvě hodiny jsem seděla v bolestech v autě a plakala. V ten den jsem vlastně vůbec neměla řídit. Podle společnosti bylo o tento problém postaráno, mně se mělo ulevit a měla jsem být schopna pokračovat ve svém životě. Úleva mi však - z toho, co jsem cítila - byla snad nejvzdálenější. Vzpomínám si, jak jsem sama se sebou vedla dialog, který připomínal ty rozhovory typu "dobrý versus zlý". Nejprve jsem si říkala: "Udělala jsi, co si musela. Opravdu si měla nějakou jinou možnost? Většina lidí by to, cos právě udělala, pochopila." Ale pak jsem si říkala: "Ty víš, že to bylo dítě. Jak Jsi to mohla udělat? Jsi hrozný člověk." Měla jsem pocit, že ani nejsem pravou křesťankou.

Celé roky jsem dělala cokoliv, jen abych tu bolest otupila. Sotva si pamatuji na vysokou školu, protože jsem celou dobu pila. Bojovala jsem také s poruchou příjmu potravy a upřímně řečeno - nevím, jak jsem to přežila. Bylo to jedině z Boží milosti. Celý ten čas jsem chodila do kostela, ale měla jsem pocit, že jistá část mého já je prostě mrtvá. Stále jsem se vážně ptala: "Jak by mě mohl Bůh milovat? Jak by mi mohl někdy odpustit, že jsem zabila své dítě?"

Díky velkému množství setkání na poradenství jsem přestala pít a zmenšily se moje poruchy příjmu potravy. Během jisté doby jsme se zaměřili na znásilnění a procházeli jsme jím, což bylo sice užitečné, ale jen zřídka jsme se byť jen dotkli potratu. Můj terapeut mi dokonce řekl: "Udělala jsi to, co jsi v takové situaci musela udělat, vždyť tě znásilnili."

Prostřednictvím církve jsem potkala křesťanského muže a až do svatební noci jsme se zdrželi sexu. Měla jsem pocit, jako bych měla ve svém životě už dost odpadků a chtěla jsem dělat věci správně a ctít Boha. Ale jak čas ubíhal, pořád jsem trpěla depresemi a bojovala jsem s poruchou příjmu potravy.

Vždycky jsem měla pocit, že právě proto, co jsem zažila při příjezdu do těhotenského informačního centra, jsem později v průběhu svého života věděla, že se chci do takovéto služby zapojit i já. Právě jsme v našem kostele slavili neděli zasvěcenou posvátnosti lidského života a já jsem svému pastorovi řekla, že nejbližší takové centrum je asi hodinu odsud a že zde, v naší oblasti, tato centra velmi potřebujeme. Vnímal, že tuto vizi mám od Boha a povzbudil mě k tomu, abych rozjela místní centrum. Tak jsem dala dohromady pár lidí a začali jsme plánovat otevření těhotenského informačního centra. Během tohoto procesu jsem během návštěvy jiných center a školení vůbec poprvé slyšela o popotratové službě a o tom, jaké služby nabízí. Vrhla jsem se na čtení o popotratovém (postabortívním) syndromu a uvědomila jsem si, že tohle byl můj hlavní problém, a že právě to byl důvod, proč jsem tolik trpěla. Všechno to do sebe zapadalo.

A tak jsem před pár lety prošla popotratovým biblickým kurzem a konečně jsem pochopila a přijala Boží odpuštění a milost. Konečně jsem překonala poruchu příjmu potravy. Sem-tam občas ještě upadnu do deprese, ale dá se to zvládnout a už mi neomezuje život. Právě jsem prostřednictvím našeho místního těhotenského centra začala popotratovou službu a sama přitom tyto ženy vedu procesem uzdravení.

Jsem zde, abych vám řekla, že potrat nikdy není odpovědí. Způsobí jen to, že už i tak bolestivá a těžká situace, bude ještě víc zraňující. Během mého potratu jsem byla vyděšená. Pořád jsem si kladla otázky o tom, co se bude dít a zdálo se, že mi nikdo nechce dát odpověď. Při zpětném pohledu si myslím, že chtěli, abych spěchala proto, abych nemohla změnit svůj názor. Ještě mnoho let poté - vždy, když jsem slyšela něco, co jen vzdáleně znělo jako tlukot srdce - jsem mívala návaly hrozné úzkosti, ba i panické záchvaty. Dlouho jsem nevěděla, na co vlastně takto reaguji a až o mnoho let později, když jsme s mým manželem čekali naše první dítě, jsem si úzkost propojila s jistými zvuky.

smutek, foto: George Hodan, PublicDomainPictures, CC0 1.0


Žila jsem ve svém vlastním, soukromém pekle, dokud jsem neprošla popotratovým kurzem studia Bible a nenašla uzdravení. Bolest, kterou jsem během těch let cítila, byla tak velká, že jsem občas doslova měla pocit, že mě zabije. Byla jsem velmi depresivní. Byly doby, kdy jsem se řezala, protože jsem si myslela, že to uvolní trochu bolesti, kterou jsem cítila uvnitř.

Mnohokrát jsem přemýšlela o tom, že ukončím svůj života a párkrát jsem se dostala až téměř k sebevražedným pokusům. Vážně jsem si myslela, že moje porucha příjmu potravy mě nakonec zabije a že ve skutečnosti je právě toto cílem toho, že se takto chovám. Měla jsem pocit, jako bych si zasloužila trpět a že - za to, co jsem udělala - si nezasloužím žít život, který by se byť jen vzdáleně podobal na šťastný.

Chci, aby lidé slyšeli můj příběh. Tak jak je těžké ho vyprávět, právě tak je to i potřebné. Během toho nočního rande se mi stalo něco hrozného. Pak mě zradili moji nejbližší. Všechno to bylo velmi bolestivé, ale vůbec se to nedá srovnat s bolestí, vinou, hanbou, výčitkami, nenávistí vůči sobě samé, kterou jsem si nahromadila a kterou na mě satan navršil během let následujících po potratu. V té době jsem si myslela, že to, co jsem udělala, omlouvá to, že jsem si tuto situaci nezvolila sama: otěhotněla jsem, protože mě znásilnili. Věděla jsem, že je ve mně život, ale myslela jsem si, že na tom nezáleží - kvůli tomu, jak se tam tento život dostal. Nikdy jsem se více nemýlila. Potrat dítěte, které bylo počato během znásilnění, neovlivní ženu jinak, než potrat dítěte počatého za jiných okolností. V průběhu let jsem během práce v místním těhotenském centru mluvila s mnoha ženami, které byly na potratu a naučila jsem se jedno: všechny prožívají stejnou bolest. Absolutně nijak se neliší. Konečný výsledek je vždy stejný.

Modlím se, aby díky tomu, že vyslovím svůj příběh, promluvilo více obětí znásilnění a vyprávělo své příběhy. Aby se tak znásilnění přestalo omlouvat jako důvod k legálnímu potratu. Miluji své dítě a želím nad ním stejně, jako bych želela nad kterýmkoliv mým jiným dítětem. Každý den přemýšlím nad tím, kolik by mělo let a jaké by bylo. Nevím, jestli bych ho vychovávala nebo ho dala k adopci, ale je hrozně nespravedlivé, že nikdy nedostalo šanci žít. I když byl jeho život potratem zkrácen, [potrat] nezabránil tomu, aby jeho život měl smysl a účel, a aby skrze mne vyprávělo náš příběh. Jsem si tedy jistá, že jeho život nebyl marný a že se na něj bude pamatovat.

Zdroj: www.lifesitenews.com, 14. 8. 2015

Převzato z http://www.lifenews.sk/, článek naleznete zde.

szjeno09190, CC0 Public Domain / FAQ, pixabay.com

Sdílet

Související články:
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 51: Jako Mariin podpis (15.11.2022)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 48: Růženec je exorcizmus a osvobodil dětského vojáka (23.10.2022)
P. Dominik Chmielewski - Svědectví obracení a setkání s Pannou Marií (video) (04.10.2022)
Medžugorje - můj splněný sen (svědectví) (03.10.2022)
Butkov, místo, kde nebe sestupuje na Zem (01.09.2022)
Film "Povolaný" - Svědectví Marty Przybyly o obrácení - čast 1 a 2 (26.08.2022)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 47: Napíšu Ti o zázraku, který se zde udál (15.08.2022)
Vyslyšená modlitba (svědectví) (12.08.2022)
Online ve světě okultismu - Od esoteriky ke katolické víře - 2. část (video) (21.07.2022)
Spolupráce s andělem strážným a Matkou Boží nikdy neselže (17.07.2022)
Poděkování P. Marii za uzdravení - doplněno (01.07.2022)
40 let se modlila za sílu odpouštět – skutečný příběh (11.06.2022)
O vzniku obrazu na Turínském plátně (17.04.2022)
V komatu zažil Boží dotek. Příběh otce Stua přichází do kin (12.04.2022)
Svědectví: Stále více jsem si byla vědoma převeliké lásky a milosrdenství našeho Pána (06.04.2022)
Kněz na onkologii (22.02.2022)
Vše se proměnilo v radost (27.01.2022)
Viděla jsem živého Ježíše v Hostii a obrátila jsem se! (22.01.2022)
Obrátila jsem se, když jsem sledovala život otce, který se vrátil z Medžugorje úplně proměněný (14.01.2022)
Antonietta Meo (13.01.2022)
Ani já bych s nikým neměnil (13.01.2022)
Blahoslavená Marie Tereza Roig Ferragudová a čtyři její dcery (31.12.2021)
Stojící Zoja – utajený zázrak (23.12.2021)
Doopatrování rodičů - Byla to zkušenost, díky které smrt vnímáme velmi přirozeně (24.10.2021)
Jeden pán vyprávěl tuto příhodu. (neuvážené rozhodnutí) (23.10.2021)
Svědectví: Zázraky otce Libora (21.10.2021)
Návrat k Bohu z nástrah esoteriky a okultismu (17.09.2021)
Už i já poznávám Ježíše v hostii (svědectví z Medžugorje) (14.09.2021)
Svědectví o manželské věrnosti - Nemohla jsem jinak (26.08.2021)
Medžugorje - Goran a Katka Čurkovičovi: Nebojte se! (video) (19.08.2021)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 42: Medžugorje mi zachránilo život (svědectví) (11.08.2021)
Zázračné uzdravení Petra De Ruddera (10.08.2021)
Už chápu, všechno do sebe zapadá (09.08.2021)
Zachráněné manželství - Crystalin příběh o záchraně jejího manželství. (22.07.2021)
Lídr vězeňského společenství Dismas Když vidím plakat odsouzeného na doživotí, nepochybuji, že je to Boží práce (video) (25.06.2021)
Náhody nebo Boží prozřetelnost? (31.05.2021)
Posedlá (svědectví) (17.05.2021)
Svědectví o záchraně duše skrze „Korunku“ (07.05.2021)
Bůh existuje, potkala jsem ho (Od satanizmu do Ježíšovy milosti) (17.04.2021)
Role Barabáše ve filmu Umučení Krista mě obrátila (02.04.2021)
Svědectví: Bylo mi věřících upřímně líto. Jak mohou vsadit celý svůj život na něco, co neexistuje? (30.03.2021)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 37: Hostýnská voda (svědectví) (23.03.2021)
Jak odpustit ???? Určitě s tím máte mnohý problém ... Nabízím krásné svědectví jedné ženušky (03.03.2021)
Úspěšná podnikatelka ze Silicon Valley nechává všechno a jde sloužit Bohu (09.02.2021)
Výlet do Tater (30.01.2021)
Dokumentární film svědectví: Guru nebo Ježíš (18.01.2021)
Prolife / Jak jsem vůbec mohla přemýšlet nad tím, že zabiji své dítě? (04.01.2021)
Sen, skutečnost a síla dětské víry (02.01.2021)
Svět získává zdánlivě na vrch, ale ve skutečnosti získává Církev (13.12.2020)
8-letý Antonio, který zemřel na rakovinu: "Mami, Matka Boží přišla pro mě." (05.12.2020)
V tomto chlapci jsem potkal Ježíše (01.12.2020)
Můj letní výlet do Levoče (19.11.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 33 - Matka Boží uzdravuje v rodině budoucího kněze (16.11.2020)
Jsem nevidomá, světlem mi je Kristus - svědectví (09.11.2020)
Jeden z nás (příběh) (01.11.2020)
Donald Trump, aneb co nikdy neuvidíte v televizi... (30.10.2020)
Růžencový dominikán (svědectví) (11.10.2020)
Všeobecný protikatolický hejt. Víš, na koho nadáváš? (03.10.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 30: Odvrátila jsem se od Boha, ale Matka Boží to změnila (15.09.2020)
Tak kdy zemřu? (neuvěřitelné svědectví bratrské lásky) (10.09.2020)
Za velmi mnoho vděčím vám... (31.08.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 29: Panna Mária mi zachránila život! (svědectví kněze) (29.08.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 28: Nadpřirozený zásah Panny Marie před velkým nebezpečím (28.08.2020)
Zamilovanost a co dál? (Svědectví o Medžugorje) (31.07.2020)
Příběh na zamyšlení při jehož čtení Vám zvlhnou oči (25.07.2020)
Svědectví: Díky Medžugorji jsem odpustila ... (06.07.2020)
Dá se bez sexu vydržet až do svatby? A proč se o tom nebát mluvit. (22.06.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 26: Škapulíř smířil umírajícího s Bohem (21.06.2020)
Online ve světě - svědectví vizionářky Mirjany a exorcisty Petra Glase (11.06.2020)
Velká zkouška (svědectví) (28.05.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 25: Neopustila mě (svědectví) (20.05.2020)
Public relations pro Boha - krásné svědectví o postoji nemlčet (12.05.2020)
Svědectví: Potkal jsem anděla (09.05.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 24: Růžence dělají zázraky, zejména duchovní (svědectví kněze) (01.04.2020)
V mém domě buď Královna (svědectví) (28.03.2020)
Svědectví: Obrácení lékařů z Lombardie - tyto dny (23.03.2020)
List znásilněné řeholnice matce představené (08.03.2020)
Proč jsem katolík (06.03.2020)
Neměl jsem se narodit? (svědectví postiženého člověka) (01.03.2020)
Chválím Pannu Marii (svědectví o zázračném uzdravení) (17.02.2020)
Goran Čurkovič u Svatého Tomáše v Brně - Z pekla drog do náruče Panny Marie (14.02.2020)
Karol Dučák: Neopustím Katolickou církev! V žádném případě! (13.02.2020)
Tvá víra tě uzdravila (svědectví jedné matky a manželky) (04.02.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 21: Po letech vyslyšené modlitby - svědectví (26.01.2020)
(Nejen) 13. komnata Ladislava Křížka, svědectví o slávě, pádech a obrácení... (22.01.2020)
Exorcista: Prokleté předměty v našich domech (11.01.2020)
Svědectví z potratové ambulance (04.01.2020)
Matka světice (svědectví o hrdinném umírání) (01.01.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 20: Působení Matky Boží - svědectví kněze o uzdravení (16.12.2019)
Bez váhání si klekl k modlitbě před nástěnkou z nezvěstnými (16.12.2019)
Boj o život se Zdrávasem - skutečný příběh (09.12.2019)
Usadit se natrvalo před Pánem (24.11.2019)
Mária Bartková: Svědectví o daru víry (08.11.2019)
Ovoce prvních pátků - svědectví (24.10.2019)
Čistota dětské duše (28.09.2019)
Znásilněná žena odmítla potrat, nyní se těší ze syna - kněze (28.09.2019)
Nikdy nepodceňujte modlitbu matky (08.09.2019)
Nesmírná Boží prozřetelnost: kněz zavolal špatné číslo a ... (31.08.2019)
Jak hledání kostela a pravdy přivedlo protestantskou rodinu ke katolicismu (26.07.2019)
Imám se stává Kristovým misionářem (21.07.2019)
Polská modelka až v Medžugorji pochopila mystické setkání se sv. P. Piem (13.07.2019)
Příčina vaší podrážděnosti může být jiná než si myslíte (10.07.2019)
Manželé Markovi: O umělém oplodnění lékaři říkají polopravdy (10.07.2019)
Karol Dučák: Způsobil to Druhý vatikánský koncil? 5. závěrečná část (24.06.2019)
Karol Dučák: Způsobil to Druhý vatikánský koncil? 4. část (22.06.2019)
Karol Dučák: Způsobilto Druhý vatikánský koncil? 3. část (20.06.2019)
Karol Dučák: Způsobil to Druhý vatikánský koncil? 2. část (18.06.2019)
Karol Dučák: Způsobil to Druhý vatikánský koncil? 1. část (16.06.2019)
Eucharistie je pouze v této Církvi (12.06.2019)
Noc kostelů + Jaro - zamyšlení, básně (28.05.2019)
* Z veselé holky jen hromádka neštěstí
* Hodina, která za to stála...
(26.03.2019)
Ježíš a Marie - světlo pro naši rodinu (svědectví) (23.03.2019)
Jean vypráví o své cestě za povoláním (04.03.2019)
Svědectví: S rodinou v Medžugorji - nedocenitelná hodnota (03.03.2019)
Naše cesta do Katolické církve - kniha ke stažení (23.02.2019)
Pán je se mnou ... i v rakovině (svědectví) (16.02.2019)
Sestry dvojčata rozdělené při narození se nakonec zázračně setkaly v tom stejném klášteře (15.01.2019)
Bůh - Otec (svědectví) (15.01.2019)
V manželství se dá žít sexualita ve svobodě a radostně (15.01.2019)
Moc modlitby - Tajemství jednoho biskupa (13.01.2019)
Příběh obrácení feministky (04.01.2019)
To ti to trvalo (02.01.2019)
Sestra Emmanuela z Medžugorje: "Potkala jsem Ježíše, když jsem bojovala s hříchem okultismu" (20.11.2018)
"Zdržet se", když jde o progres, je nepřípustné (19.11.2018)
Dva rozhovory, dvě životní svědectví žen, zamyšlení (nejen) k dušičkovému času (07.11.2018)
Víme, který světec se narodil v den našeho křtu? Ne? Možná se připravujeme o zázrak .. (23.10.2018)
Bývalá olympionička, nyní františkánka, odhaluje tajemství vnitřního pokoje (14.10.2018)
5 populárních klišé o křesťanech (09.10.2018)
"Co jako v tom kostele vidíte?" (20.09.2018)
Chceme diváky vyrušit ze sebestřednosti (11.09.2018)
Měla jsem stále pocit vlastního hříchu (30.08.2018)
Novak Djokovič: více než sportovec jsem křesťan (27.08.2018)
"Tvoje děťátko má již deset prstíků" - adoptovaného chlapce dělily od potratu pouze sekundy (18.08.2018)
Andrea Bocelli: Věřit lze jen dvěma způsoby: v Boha buď dobrého anebo krutého (18.08.2018)
"Vězení mě osvobodilo ze starého života." Mimořádné svědectví! (17.08.2018)
Emmin příběh - Vítězství odpuštění (05.08.2018)
Mary Kenneth Keller - řádová sestra a vědec v jednom (01.08.2018)
Letní otazníky ztraceného rakouského růženčáře (28.07.2018)
Otec ho týral, ale on byl schopen odpustit (22.07.2018)
Pokud se cítíte líní, když máte jít na mši svatou, vzpomeňte si na kněze Ganniho z Iráku (17.07.2018)
Důvěřujme Panně Marii a jejímu synovi Ježíši Kristu, protože jim nic není nemožné! (svědectví) (15.07.2018)
Když se fotbalista pokřižuje (15.07.2018)
"Máš duši. Dávej na ni velký pozor": Chris Pratt překvapuje svědectvím na MTV awards (14.07.2018)
Reparát z lásky, svědectví otce jehož syn propadl drogám (09.06.2018)
Syrská mystička Myrna Nazzour opět v Bratislavě (03.06.2018)
3 bývalí satanisté se vracejí domů, do Katolické církve (24.05.2018)
Zázrak Božího milosrdenství (svědectví) (17.04.2018)
Rozhovor se světoznámou atletkou Blankou Vlašićovou o obrácení a víře v Boha (10.04.2018)
Silné svědectví desetiletého poutníka (26.03.2018)
Záchrana duše (Bůh umí použít i naši chybu) (24.03.2018)
Svědectví české medžugorské poutnice: Porod pro nebe (17.02.2018)
Zachránila mě poslušnost knězi - skutečný příběh (15.02.2018)
Bývalý voják se uzdravil díky Marii, Růženci a Medžugorje (09.02.2018)
Matka odmítla jít na potrat a z jejího dítěte se stala italská pěvecká hvězda - Andrea Bocelli (04.02.2018)
Viral video: Emily vysvětluje proč zanechala 'super' život lesbičky, a šla za Kristem (29.01.2018)
Svědectví: UZDRAVENÍ V MÉM ŽIVOTĚ A NOVÁ PRÁCE (16.01.2018)
Plival na lidi, kteří šli na mši svatou - dnes je z něj kněz (29.12.2017)
Vaše holčička po narození zemře, jděte na interrupci (19.12.2017)
Zázračná medaile a paní učitelka (27.11.2017)
Víra - jen pro primitivní lidi? (20.11.2017)
Beseda s Věrou Sosnarovou ve Višňové (okr. Znojmo) (26.10.2017)
Svědectví (08.10.2017)
Svědectví (07.10.2017)
Příběh křtu z Ruska - proč to dítě plakalo? (05.10.2017)
Viděla jsem živého Krista v Hostii – a obrátila jsem se! (03.10.2017)
Fotbalista: ‘Důvěra v Boha mi dává sílu’ (29.08.2017)
Jeho první i poslední hodinu jsme prožili spolu (21.08.2017)
Bývalá Miss Pennsylvánie byla počata při znásilnění - její matka se rozhodla pro její život (21.08.2017)
Vdala jsem se za kněze (02.07.2017)
Svědectví na KEFASFESTu: muži z komunity CENACOLO - „Ze tmy do světla“ (22.06.2017)
TOP příběh! Vidět mého otce, jak se modlí růženec, mě zachránilo před homosexualitou (23.05.2017)
Ze znásilnění těhotenství. Louise si vybrala život a už se nikdy neohlédla zpět (05.05.2017)
Jsi ochoten zemřít za svou víru? (video) (27.04.2017)
Bůh neopouští (svědectví) (19.04.2017)
Uděluji ti rozhřešení... (svědectví) (14.04.2017)
Jak nedostatek úcty k eucharistii odrazuje lidi od katolicismu (13.03.2017)
Jak mě "Bůh zachránil od sebevraždy": Bývalá ateistka a rocková hvězda Lacey Sturm našla Ježíše (24.02.2017)
Americká hvězda přiznává svou závislost na pornu - a jak se jí zbavila (25.12.2016)
Nechtěla jsem vidět zemřít své dítě (02.11.2016)
Co jsem se naučil od unaveného kněze (aneb lekce pokory...) (26.09.2016)
Vždycky jsem si myslel, že jsem se gayem narodil. Dnes jsem šťastně ženatý otec. (21.09.2016)
Sedmibolestná v domě Myrny Nazzour (18.09.2016)
Mladá muslimka hozená do studny napospas smrti tvrdí, že ji zachránil Ježíš (06.09.2016)
Modlitbové setkání s mystičkou Myrnou Nazzour (04.09.2016)
Každý má svoji cestu (02.09.2016)
Dr. Gloria Polo na Slovensku - Svědectví ženy zasažené bleskem (Video) (23.08.2016)
Dr. Gloria Polo přijede na Slovensko (07.07.2016)
Zvolte si správnou cestu: Odkaz kajícího vraha (06.07.2016)
Téměř ochrnul, pak se stal nejlepším. Bez Boha nezmůžu nic, tvrdí fotbalista Kaká (07.06.2016)
Aktualizované: V Jižním Súdánu postřelili slovenskou misionářku a lékařku
+ Sr. Veronika Terézia Racková v relaci TV LUX Vlastná cesta z 28.10.2012
(20.05.2016)
Bývalá pornoherečka Jan Villarubia: Bůh mi odpustil a uzdravil mě (08.04.2016)
Medžugorje: Oáza v poušti tohoto světa (svědectví) (24.02.2016)
Půst a jeho nesmírné hodnoty (09.02.2016)
Matka Ježíšova oslovila lékaře, který provozoval potratovou kliniku (09.02.2016)
Svědectví: Už nikdy více pro-choice ... protože si mě našla Pravda (01.02.2016)
Úžasné svědectví herce, který hrál Ježíše Krista (video) (21.01.2016)
Porodila ve dvanácti po znásilnění a nelituje toho (01.01.2016)
Svědectví: Radili mi nechat předčasně narozená dvojčata zemřít, bojovala jsem za ně celou svou bytostí (25.12.2015)
Žili 25 let jako "bratr a sestra", aby mohli chodit ke svatému přijímání (13.12.2015)
Leoš Ryška: Vděčím babičce za to, že žiju (27.11.2015)
"Dělal jsem satanistické rituály na potratových klinikách, dnes jsem katolík!" (02.11.2015)
Žena po rozvodu: Zůstala jsem věrná manželovi (21.10.2015)
Svědectví: Proměnění (19.10.2015)
Boží otcovství a satanův útok (10.10.2015)
Proč jsem a zůstávám katolíkem (PhDr. Radomír Malý) (17.09.2015)
Nejvyhledávanější porno hvězda zveřejnila šokující zprávu o porno průmyslu (01.09.2015)
Jak jeden skeptický vědec uvěřil Turínskému plátnu (23.08.2015)
Svědectví z Medžugorje: Immaculée, která přežila genocidu v Ruandě (13.08.2015)
Beáta Chrenová: Děti nepotřebují exotické dovolené, ale náš čas (09.08.2015)
Svědectví Gabrielly Colins o prožitku Medžugorje (25.07.2015)
"Dnes nejdete na potrat": Sestřička, která změnila můj život (svědectví) (22.07.2015)
Svědectví - boj s nemocí (20.07.2015)
Světově uznávaný fotbalista se rozhodl počkat se sexem až do manželství (17.06.2015)
Teologie těla a život v celibátu, jde to dohromady? (12.06.2015)
Svědectví úcty k Božskému srdci (01.06.2015)
Povolání je ustavičné dobrodružství (21.05.2015)
Žádostivost vyhrála: Jak porno zničilo moje manželství (11.05.2015)
Adoptovaná žena našla svou biologickou matku - byly kolegyně (07.05.2015)
A ochutnal jsi někdy? (27.04.2015)
Odkaz ženy s přelepeným okem: Narodili jsme se a už nikdy nezemřeme (18.04.2015)
Přičiň se a Pán Bůh ti pomůže (14.04.2015)
* Svědectví děvčátka v utečeneckém táboře...
* Svědectví bratra syrských mučedníků ...
(01.04.2015)
Děsivé svědectví katechetky z Belgie: Kam kráčí Církev na západě ? (13.03.2015)
Byla jsem satanistkou (svědectví) (15.02.2015)
Žena, která si po znásilnění ve 12-ti vybrala život, ničeho nelituje. (11.02.2015)
Keňa - Afrika očima dobrovolnice (30.01.2015)
Příběh mého obrácení – Timothy Tindal-Robertson, spisovatel a publicista (28.01.2015)
Nečekaná příhoda (31.12.2014)
Test NASA (31.12.2014)
Svědectví: Mé tělo patří Pánu a Pán vládne mým tělem (18.12.2014)
Můj příběh: o. Jozef Maretta - Jsem exorcista. (video) (24.11.2014)
Skryté požehnání neplodnosti (17.11.2014)
Dynamický rozvoj křesťanství v Indii (01.11.2014)
Obětovala se za děti (27.10.2014)
Ochrnutý katolík obětoval život při záchraně dítěte (23.10.2014)
Ateismus je překonán (22.10.2014)
Svědectví z jednoho setkání nezadané katolicky zaměřené mládeže. (21.10.2014)
92letá odzbrojila lupiče (21.10.2014)
Volejbalová trenérka se nevzdává a bojuje za své dítě (21.10.2014)
Duchovní uzdravení v Lurdech (18.10.2014)
Bolestná cesta návratu - Markéta Armstorferová, mistryně reiki, se po létech bloudění vrací (17.10.2014)
Jakého tě najdu, takového tě odsoudím... (16.10.2014)
Vymodlili si zázrak - jeden den se svým děvčátkem (14.10.2014)
Svědectví učitelky: Moje zkušenost ze školení o muzikoterapii (10.10.2014)
Moji manželku jsem nemiloval, když jsme se brali (01.10.2014)
Přišla jsem domů bez děťátka (01.10.2014)
Profesionální zápasník počatý při znásilnění podporuje otcovství (29.09.2014)
Syn s rozštěpem páteře je darem pro naši rodinu (21.09.2014)
Učitelka (02.09.2014)
Svědectví: Bez šance na přežití (28.07.2014)
Rumunská modelka riskujete kariéru kvůli pro-life názoru (11.07.2014)
Svědectví: Ježíši přijď a uzdrav mě (08.07.2014)
FOTKY obětí potratu - způsobují matkám trauma? (07.07.2014)
„Byl jsem gangsterem“ (05.07.2014)
Děťátko prohlášené za mrtvé, ožilo. Dnes už má 3 měsíce. (26.06.2014)
Španělská modelka se stala řeholnicí (25.06.2014)
Matka odmítla operaci mozku, chlapečka porodila v kómatu (23.06.2014)
Ďábel je dnes aktivnější, než kdy jindy. (07.06.2014)
Britský teenager veřejně prezentuje svoje panenství (03.06.2014)
Otec mi pomohl stát se "opravdovým mužem" a skončit s pornem. Teď jsem knězem. (26.05.2014)
Mladý poutník Petr svědčí o svém obrácení (10.05.2014)
Nádherná odpověď 29-leté ženy na otázku proč jsi ještě stále panna? (11.04.2014)
Raději zemřela, než by zabila své dítě. (10.04.2014)
Prožila jsem opravdové divy (10.04.2014)
Vidíme v druhých Krista? (03.04.2014)
Bůh se dotkl mého života (13.03.2014)
Církev a občanská společnost na dnešní Ukrajině (08.03.2014)
Turínské plátno je z 1. století, tvrdí autor posledního výzkumu (04.03.2014)
Nákup v Bille (19.02.2014)
Cesta do Alp (14.02.2014)
Darované květiny (13.02.2014)
P. Pavel Havlát: Kněžství je príma svátost (12.02.2014)
Passoliniho Evangelium podle svatého Matouše (25.01.2014)
Ježíš je Bohem života - myšlenky podsouvané satanem a myšlenky inspirované Duchem Svatým (24.01.2014)
Obrácení olympijského vítěze v boxu (23.01.2014)
Ježíš mě přivedl k plnosti víry (27.12.2013)
Benefiční vánoční koncert - Lidečko (26.12.2013)
Seděl jsem za kulometem a rozmýšlel, zda střílet. Byl Štědrý večer. (23.12.2013)
Svědectví: Medžugorjem se začal můj život měnit (22.12.2013)
Existuje Bůh? (18.12.2013)
Svědectví ve svědectví (23.11.2013)
Pro Boha a Matku Boží není nic nemožného (31.10.2013)
Moje obrácení – dlouhá cesta k pravdě (26.09.2013)
Zeptali jsme se...sestřičky Vojtěchy (11.08.2013)
Svědectví paní Libuše Danišové s prosbou o pomoc (31.07.2013)
Kněžské svěcení v Brně - Michal Cvingráf (10.07.2013)
Ztráta křesťanské víry (21.05.2013)
Uzdravení muslimského parašutisty (16.05.2013)
Modlil se za mne a za moji dcerušku (16.05.2013)
Kde končí naděje, začíná peklo...Každý je potřebný, na každém záleží (22.04.2013)
Smrt sestry Resoluty (bl. Restituty Kafkové) (10.03.2013)
Talkshow Cesta k andělům (12.01.2013)
Babi, kolik vlastně ti je let? (12.01.2013)
Fejeton novoroční aneb Matka Boží Panna Maria králická zůstává Útočištěm hříšníků (11.01.2013)
Opožděné interview s Matkou chudých (09.01.2013)
Svědectví ze školního výletu na Macochu (17.12.2012)
Matko, odevzdávám ti svého syna (17.10.2012)
Obrácení Andrého Frossarda (15.10.2012)
Získej druhé skutky lásky (30.09.2012)
Zajímavý citát 5 (02.09.2012)
Božské srdce splnilo slib (27.06.2012)
Proč jsem se stal katolíkem (24.06.2012)
Svědectví Honzy (06.06.2012)
Sebevražda (25.05.2012)
Pro nás (16.05.2012)
Důkaz, že EXISTUJE (13.05.2012)
Boží milosrdenství v mé duši (28.04.2012)
Zázrak korporálu (25.04.2012)
HIV-Příběh (23.04.2012)
Viktorie (12.04.2012)
Utonulý symbol 20. století (11.04.2012)
Podivuhodná Boží znamení (09.04.2012)
Na svatého Prokopa (02.04.2012)
Jsem katolík (31.03.2012)
Víra, naděje, láska (20.03.2012)
„Manifest víry“ aneb od islámu k Ježíši (25.02.2012)
Setkání před postní dobou (24.02.2012)
Zpověď =nádherný restart! (02.02.2012)
Turínské plátno opět středem zájmu vědců (31.12.2011)
Když Bůh s námi, kdo proti nám? (16.12.2011)
Adventní zamyšlení (30.11.2011)
Když se řekne exercicie na moři (29.11.2011)
Pouť na Velehrad - Dotek Boží lásky (24.11.2011)
Uzdravení na přímluvu Conchity Armidy (15.11.2011)
Otevřené dveře (20.10.2011)
Žena po potratu: Ten největší podvod! (16.10.2011)
„Nikdy ti nebude scházet láska“ (10.10.2011)
Získala jsem odpovědi na otázky (09.10.2011)
Půjč mi svůj úsměv (08.10.2011)
Blahořečení Drinských mučednic (04.09.2011)
Kdo hledá, najde (30.07.2011)
Být platným křesťanem (05.04.2011)
Dvě svědectví z 11.9. 2001 (04.02.2011)
Síla víry a modlitby (svědectví a modlitby k Pražskému Jezulátku) (19.12.2010)
Podivuhodné obrácení - svědectví dané v Medjugorje v březnu 2010. (29.10.2010)
Varování před nebezpečím šamanizmu a ezoteriky (04.09.2010)
| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 20. 09. 2015 | 9511 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.lifenews.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace