Bylo

Kázání z mimořádné mše svaté v kapli Maria Schütz

kaple Maria Schütz V sobotu 29.8. se konala mimořádná mše svatá v kapličce Maria Schütz ve Vranově nad Dyjí. Pár myšlenek z kázání a několik fotografií si můžete prohlédnout v následujícím článku.

V malé kapličce se nás sešlo asi 12 lidí. V 18:00 se cinklo a sestra Lenka začala hrát na kytaru. Mši svatou sloužil P. Marek Dunda a zde nabízím k přečtení několik myšlenek z jeho kázání.

Představme si živě umučení sv. Jana Křtitele. Pro všechny to bylo veliké překvapení. Začalo to u Salome, která tančila pro krále Heroda. Král ji slíbil, že ho může poprosit o cokoli. Salome běžela za matkou se poradit, což bylo překvapení pro matku. Když se Herodes dozvěděl, o co Salome s matkou žádají, byl překvapen. A nakonec jedno velké překvapení pro sv. Jana Křtitele. Ženy sice dostaly to co chtěly, ale moc velký užitek z toho neměly.

A jaké z toho máme mít poučení? Stejně jako sv. Jan Křtitel máme i my být připraveni na setkání s Bohem, protože nevíme dne ani hodiny, kdy si nás Bůh k sobě zavolá.
Herodes se zase chtěl předvést před ostatními a udělal chybu, protože si to mohl nejdřív promyslet. Proto nebuďme jako Herodes, protože hříšné a nemoudré sliby nás nezavazují. Herodes byl také otrokem falešných ohledů a tím se nenechme ovlivnit.
AMEN


kaple Maria Schütz


kaple Maria Schütz


kaple Maria Schütz


kaple Maria Schütz


kaple Maria Schütz


kaple Maria Schütz


Sdílet

Já a svatí

Svaté žádné neznám. (Počet hlasů: 0)
(0.00 %)

Svaté znám, ale neuctívám. (Počet hlasů: 1)
(6.25 %)

Mám svého oblíbeného svatého. (Počet hlasů: 1)
(6.25 %)

Mám silnou zkušenost s mocnou přímluvou světců. (Počet hlasů: 14)
(87.50 %)Celkem hlasovalo: 16
| Autor: Terezka Szkanderová | Vydáno dne 02. 09. 2020 | 1760 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace