Zajímavé...

K pochodu homosexuálů Prahou

Tak zvaný FESTIVAL TOLERANCE , který proběhne ve dnech 10. - 14. srpna a s ním spojený POCHOD HRDOSTI HOMOSEXUÁLŮ Prahou není projevem homosexuality jako sklonu - ten si zaslouží citlivost a pochopení, ale homosexuální kultury, jejímuž šíření je třeba bránit... Petice velvyslanců na jeho podporu a záštita primátora Prahy jsou smutnou skutečností. Přinášíme stanovisko prezidenta republiky, komentář Fr. Schildberga a několik odkazů.

Václav Klaus: Podpora Pride pochodu velvyslanci je nepřípustná

Prohlášení prezidenta republiky k petici 13 velvyslanců ohledně chystané „Prague Pride“


Vyjadřuji svou podporu prohlášení ministra zahraničních věcí České republiky ze dne 6. srpna (které však našimi médii nebylo vůbec zaregistrováno a komentováno), v němž kritizoval páteční petici skupiny velvyslanců k tématu chystané „Prague Pride” slovy: „Je kontraproduktivní a přebytečné vyjadřovat podporu právům, jež v ČR nikdo nepopírá ani neupírá”. Současně vyjádřil názor, že diskuse, která se z toho vyvinula, „navíc zbytečně budí dojem zasahování do vnitřních záležitostí” České republiky.

Byl bych ve svém odsudku ostřejší než on. Prohlášení velvyslanců – které, jak jsem se i od několika z nich dozvěděl, ani nečetli – považuji za bezprecedentní krok, jaký nikdo z nás nepamatuje. Nedovedu si představit, že by si jakýkoli náš velvyslanec dovolil formou petice zasahovat do vnitropolitické diskuse v jakékoli demokratické zemi světa. Velvyslanci by měli vědět, že debata u nás nebyla a není vedena o povolení či nepovolení této manifestační akce homosexuálů, ale o její veřejné podpoře významným členem pravicové konzervativní strany, primátorem hlavního města.

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-volicum/204840.aspx

Gayové ničí důkazy. V Praze chtěli chodit nazí a leštit si hýždě
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/204805.aspx

Pro Slováky jsme příkladem. Magnificat.sk píše:
“Ateistické Česko” nám dáva lekciu-----------------------------


Petr Hájek a 13 velvyslanců
František Schildberger, komentář z www.sklenenykostel.net

1.

Jsou věci, o kterých se mi vůbec nechce psát; jsou věci, o kterých Písmo svaté říká, že nemají být ani jmenovány (srov. Ef 5, 3).

Prezident republiky Václav Klaus myslím trefil hřebík na hlavičku, když řekl, že chystaná homosexuální pride v Praze není projevem homosexuality, nýbrž „homosexualismu“. Podobným jazykem totiž hovoří oficiální vyjádření Svatého stolce, jež rozlišují homosexualitu – jako sklon, který si zaslouží citlivost a pochopení, a aktivní šíření „homosexuální kultury“, které je špatnost. Homosexualismus není biologická danost (lidí s vrozenou, nikoli získanou či svobodně zvolenou homosexualitou je naprosté minimum, v řádu promile), nýbrž ideologie, která na jedné straně lže o tom, že homosexualita je prý neléčitelná – a na druhé straně se snaží homosexualitu propagovat a šířit ji a její aktivisté otevřeně hovoří o „homosexuálním hnutí“...

Ale, jak říkám, hovoří se mi o tom špatně a raději bych to úplně přenechal těm, kdo jsou v církvi za zvěstování a nauku zodpovědní. Když se však něco takového stane předmětem velké veřejné diskuse – pak jako novinář a politický komentátor musím reagovat.

Václav Klaus se k chystané homosexuální slavnosti nevyjádřil z vlastní iniciativy, nýbrž jen podpořil svého zaměstnance Petra Hájka, nad jehož ostrými slovy o homosexuálech trnou v naprostém děsu oficiální média.

Petr Hájek má blízko k ultrakonzervativním snad-ještě-katolíkům.

Po vzoru svého zaměstnavatele nešetří odvahou, když (a je k tomu jistě potřeba odvaha) jde proti proudu propagandy celého západu a zaujímá ojedinělá a pro člověka v jeho postavení vlastně zakázaná stanoviska. Jde při tom ještě o hodně dál – tematicky i jazykem – než prezident. Ani zdaleka s ním nemohu vždycky souhlasit. Nemyslím si například, že by Usáma bin Ládin byl virtuálním výmyslem, a jinak vidím i otázku evoluce (nemyslím si, že by jádrem evangelia byla nauka o tom, jestli Bůh stvořil svět naráz, anebo zda mu dal impuls, jehož poslušen, svět se dál vyvíjel – přičemž to druhé mi připadá rozumnější a také zbožnější; úplné odmítání vývojové teorie je podle mého názoru stejná chyba, jako její absurdní ideologizování; ostatně jako hypotézu, a nic jiného než hypotéza to není, ji připouští už encyklika Pia XII. Humani generis).

Kdo je Petr Hájek? Nevím. Tento veřejný činitel nemluví o Pánu Ježíši, nemluví o pokání a obrácení, nic neříká o modlitbě; jeho slova zůstávají mimo jádro křesťanství a široké veřejnosti se jeví spíš jako jakési kuriozity. Ale třeba i to má nějaký smysl. Třeba i toho dokáže Bůh využít.

2.

Kromě Petra Hájka se k tématu, o kterém bych raději nehovořil, ostře vyjádřil i úředník Ministerstva školství Ladislav Bátora, též člověk blízký Hradu. Ten je navíc předmětem útoků za to, že kdysi (a ovšem neúspěšně) kandidoval za jednu nacionalistickou a skutečně rasistickou, ovšem – stejně tak jako třeba komunisté – legální politickou stranu. Bátorova výzva k pražskému primátorovi, aby nad akcí homosexuálů nepřebíral formální záštitu, je ale podle mě logická.

Co mne však šokovalo, to je prohlášení velvyslance USA Normana Eisena a jakási petice 12 dalších ambasadorů, jím zorganizovaných. Myslím si, že úloha velvyslanců není v tom, aby veřejně hodnotili dění v zemi, kde jsou akreditovaní (a už vůbec ne nějakými společnými prohlášeními) a peskovali hostitelskou zemi, že se má chovat jinak, než jak se chová! A to člověk neví, jestli je trapnější, když takto odsuzují jednoho vládního úředníka, do kterého jim opravdu vůbec nic není – anebo když takhle seřvávají prezidenta republiky, k němuž mají přece jenom nějaký oficiální vztah, jelikož právě jemu předávají své pověřovací listiny...

Chování amerického velvyslance hodnotím zase já jako naprosto nevhodné a nepřijatelné; chová se totiž jako okupant, a ne jako amabasador svobodného a demokratického státu v suverénním, demokratickém státě. Pokud by byla u nás porušována lidská práva – a to v tomto případě ani zdaleka nejsou – byla by na místě reakce americké vlády, opakuji vlády, a nikoli velvyslance; velvyslanec by jenom předal vládní nótu. Vede-li však velvyslanec vlastní „domácí politiku“ v zemi, kde je akreditován, a dokonce k tomu ponouká i další ambasarory a přijímá s nimi nějaká společná pražská prohlášení, je to, opakuji, nepřijatelné a nedůstojné a ještě jednou: nepřijatelné.

3.

„Ve snu by mě nenapadlo,“ řekl mi včera jeden starší kněz, „že dvacet let po pádu komunistické diktatury, během které jsme přece vzhlíželi k USA jako k majáku svobody, jak svou zemi nazýval Jimmy Carter, nás bude americký velvyslanec napomínat, že málo podporujeme homosexuály...“

Mě to, přiznám se, tolik nepřekvapuje, pokud jde o homosexualitu, ale šokuje mě to, pokud jde o nadřazené a okupantské chování Normana Eisena. Agresivity amerických homosexuálů se dotkl už román Ericha Marie Remarquea Stíny v ráji, který u nás vyšel v oficiálním nakladatelství v 80. létech; a americký film Detektiv, promítaný rovněž již za komunismu v běžné distribuční síti, byl u nás první, který přinesl záběry homosexuálního chování.

4.

Přiznám se, že nemám velké pochopení pro ty křesťany, kteří se domnívají, že udělají nejvíc pro evangelium, když budou na homosexuály co nejvíce nadávat.

Je třeba držet se učení Svatého otce, který rozlišuje homosexualitu jako sklon, jenž si zaslouží citlivost a pochopení, od „homosexuální kultury“, jejíž šíření je třeba bránit; v praxi je ovšem takové rozlišování těžké. A nejlepší je o některých věcech mlčet, a o to více prohlubovat víru a lásku a vztah k Ježíši.

-----------------------------------------------


Související články, které vyšly na našem webu:

Ideologie homosexuality - kniha

Protest proti ostentativnímu předvádění homosexuálního jednání

Spokojí se homosexuálové s právem na adopci dětí a se zrovnoprávněním mmanželství muže a ženy?

Domnělá "homopráva" nad skutečným právem?

Expanze homosexuality?Sdílet

Související články:
USA: I gayové jsou zhrozeni dopadem transgenderu na děti! (24.11.2022)
Bývalá transsexuální teenagerka žaluje lékaře, kteří jí odstranili prsa, když jí bylo pouhých 15 let (19.11.2022)
LGBT AGENDA V NĚMECKU UMOŽNILA OTEVŘENÍ HOMO-ŠKOLEK S PODPOROVATELEM PEDOFILIE V JEJICH ČELE (17.11.2022)
Homosexualita není hřích, je to zranění uvnitř lidské osoby. Homosexuální chování je hřích, vysvětluje kněz Marko Rozkoš (08.11.2022)
Proč progresivcům záleží víc na nenávisti vůči Církvi než na dobru LGBT osob (03.11.2022)
Zdeněk Chytra, homosexuál pro tradiční rodinu (nový odkaz na video) (29.10.2022)
Vždy jsem si myslel, že jsem se gayem narodil. Dnes jsem šťastně ženatý táta. (26.10.2022)
Tragédie na Zámockej má už příliš mnoho viníků (25.10.2022)
Karol Dučák: I homosexuální osoby Bůh povolává k čistotě. „jako muže a ženu je stvořil“ (Gn 1, 27) (22.10.2022)
Na duhovém pochodu v Itálii nesli Pannu Marii s odhaleným hrudníkem (14.06.2022)
P. Petr Piťha: Otevřený dopis české veřejnosti (14.06.2022)
Co mají biskupové učit? (23.05.2022)
Nevím, kdo je žena, nejsem bioložka, perlila Bidenova nominantka k Nejvyššímu soudu (26.03.2022)
Jak je to doopravdy s Maďarskem a tzv. diskriminací LGBT (15.07.2021)
Video: Názor bývalých domováků na adopce dětí homosexuálními páry (30.04.2021)
Aliance pro rodinu: Demonstrace za ochranu manželství - svazku muže a ženy a proti obchodu s dětmi (26.04.2021)
Polsko: velvyslanci 50 států v Polsku prosazují LGBT agendu (17.01.2021)
LGBT aktivistům nejde o řešení problémů homosexuálů (03.12.2020)
Manželství pro osoby stejného pohlaví? (25.07.2020)
Proč katolická církev nenávidí homosexuály? Nebo spíš proč si to tolik lidí myslí? (19.06.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 22: Byl gayem, dokud se ho nedotkla láska Panny Marie (18.02.2020)
Studie nenalezla žádný „gen homosexuality“. Co to znamená pro katolickou morálku? (09.12.2019)
Být gay a zároveň katolík? Dobrá rada pro katolíky, které přitahuje stejné pohlaví (12.10.2019)
Aktivistka Lívia zaskočila účastníky Gay Pride-u nepříjemnými otázkami (31.08.2019)
Čarnogurský: PRIDE je pýcha. Pýcha předchází pád. (27.07.2019)
Nenechte se oklamat - Kristus zakazuje homosexuální úkony a Církev nemůže učit jinak (27.07.2019)
Rodí se člověk jako homosexuál, nebo se jím stává? - to je základní otázka a tím také jádro diskuze o gender teorii. (24.02.2019)
'Každý den jsem bolestně toužila po tátovi', přiznává žena, kterou vychovávaly dvě lesbičky (21.02.2019)
Mnozí mladí křesťané nechápou argumenty proti gay 'manželstvím'. Proč? (22.01.2019)
Odvážný katolický politik je pro gay aktivisty bigotním a odpuzujícím extremistou (18.01.2019)
Kardinál: "Alarmující signál rozpadu víry v Německu" (05.12.2018)
Co gay lobby určitě nechce, abyste věděli (30.07.2018)
Kardinál Müller: Říci "Jsem gay" znamená zdegradoval úžasné bohatství lidské bytosti (24.06.2018)
Homofobie "neexistuje", říká vysoký vatikánský kardinál (22.06.2018)
Homosexualita je zraněním pouze pro neznalého člověka a "vygumovaného" křesťana (12.06.2018)
Proč není možné, aby Katolická církev požehnala homosexuály jako "pár" (15.05.2018)
Gay olympionici paradoxně dosvědčují nesmyslnost "manželství" osob stejného pohlaví (24.02.2018)
Operace Katechismus: homohereze je připravena na svůj rozhodující útok (12.02.2018)
Reakce ze Slovenska na zprávu, že biskup z Osnabrücku chce žehnat homosexuální svazek (28.01.2018)
Předseda KBS k pojmu "manželský partner": Soudní dvůr EU nemůže změnit smýšlení společnosti (21.01.2018)
Rouhavý 'gay-betlehem' se dvěma Josefy (25.12.2017)
Děti LGBT rodičů vyrostly - Nyní odhalují nemocnou realitu (03.10.2017)
Ohrožení rodiny je ohrožením společnosti (06.09.2017)
Kardinál podporuje terapii pro homosexuály (02.09.2017)
Kardinál Sarah o vztahu k LGBT (01.09.2017)
Homo-Homofobie. Pohled na temnou gay realitu USA. (28.08.2017)
Itálie: Uskutečněný veřejný pochod na odprošení za "gay pride" (16.08.2017)
Svědectví ex-gaye: Sodomie je "lepidlem" LGBT hnutí (13.08.2017)
Italští věřící dnes dělají růžencový pochod jako odčinění za "gay pride" (29.07.2017)
Jsou děti z rodin a homosvazků opravdu stejné? (23.07.2017)
Kam to spěje? (09.07.2017)
Kardinál Sarah: Nemůžeme být milosrdnější než Ježíš - pokud soudíme, že homosexuálové nedokáží dosáhnout ctnost čistoty, ponižujeme je (18.06.2017)
Disneyho coming out: V nejnovější pohádce vystupuje poprvé gay (09.03.2017)
OSN má novou funkci "LGBTI cara" (16.01.2017)
Proč homosexuálové odcházejí z církve? (02.01.2017)
Liberální inkvizice ve Španělsku: Reklama vybízí udávat lidí za negativní postoj vůči LGBT (25.11.2016)
Nový příběh Harryho Pottera bude obsahovat homosexuální vztah (25.11.2016)
Mexiko neuznalo "manželství pro všechny", ale jen mezi mužem a ženou (25.11.2016)
Kardinál Maradiaga: Žádný člověk se nerodí jako homosexuál (26.09.2016)
Pradávná hereze vysvětluje, proč naše kultura přijala homosexualitu a potraty (30.08.2016)
Nová studie: Děti homosexuálů trpí depresemi i násilím (20.08.2016)
Poslankyně Pavlína Nytrová: Homosexuální lobby plíživými kroky nabourává chod celé naší společnosti (14.07.2016)
Jak soud vzal dětem šanci na maminku (09.07.2016)
Africký kardinál ostře kritizuje kardinála Marxe za to, že žádá od Cirkve, aby se omluvila homosexuálům (04.07.2016)
Neuznávají evropské hodnoty? V Moldavsku pravoslavné babičky "zrušily" LGBT pochod (09.06.2016)
Jakarta – protesty proti fondům OSN pro LGBT komunitu (28.03.2016)
Kardinál Vallini: není úkolem státu povyšovat přání na práva (06.03.2016)
Obama křesťany varuje: Homosexuální práva jsou důležitější než náboženská svoboda (23.11.2015)
SPUŠTĚNA elektronická PETICE proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY" (04.11.2015)
Vyjádření paní poslankyně PAVLÍNY NYTROVÉ k petici proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY" (12.09.2015)
Homosexuální "práva" jsou "falešnými právy" (06.09.2015)
Za deset až třicet let se vyjádří ti, kdo to přežijí (02.09.2015)
Nejvyšší soud USA přikázal celonárodně zavést sňatky pro homosexuály (26.06.2015)
Pozadí irského referenda o homosexuálním "manželství" (26.06.2015)
* Homoaktivisté: Předseda AZR měl pravdu - srovnání slovenského a irského referenda
*Dublinský arcibiskup: Budou problémy
(26.05.2015)
Irské referendum: odhalení taktiky prohomosexuální lobby (25.05.2015)
Neměli bychom se omlouvat za učení Církve (01.05.2015)
Třetí cesta: homosexuálové a Katolická církev (Video - svědectví) (28.04.2015)
Homosexuální aktivisté přiznávají svůj cíl - vštípit do dětí agendu LGBTQ (21.03.2015)
Dopis ženy, kterou opustil manžel, oženil se s homosexuálem a získal děti do opatrovnictví. (12.02.2015)
Robin Becková o 35 letech "pekla" v homosexuálních vztazích (14.01.2015)
Homosexuály se nerodíme. Ani se jimi nestáváme. (30.12.2014)
Homosexualita v dílech o Harrym Potterovi (29.12.2014)
Filipínský katolík: Přitahují mne muži, ale nejvíce miluji Boha (19.11.2014)
Homosexualita a čistota (17.11.2014)
* Europoslanec - homosexuál: "Homosexuální 'manželství' je boj proti křesťanství"
* Video: Tirania homofašizmu
(07.11.2014)
Děti z homosexuálních partnerství vykazují statisticky významné poškození (17.10.2014)
LIST BISKUPA Z HONOLULU O TOM, JAK CÍRKEV CHÁPE MANŽELSTVÍ (15.10.2014)
Jsem věřící a prožívám homosexuální cítění. Jak se s tím dá žít? (14.10.2014)
Kardinál Burke o papežově výroku "KDO JSEM JÁ, abych soudil?" (29.09.2014)
Video: CELÁ PRAVDA: otec M.Kuffa verzus homosexuálové (29.09.2014)
Mgr. Ing. o. Marián Kuffa, Dr.hc.: Homosexuálové jsou vraždou našeho národa (06.09.2014)
Evropský soud: Manželství homosexuálů není lidským právem (26.07.2014)
Stane se také pedofilie „sexuální orientací“ ? (15.07.2014)
LGBTI rozzlobilo, že francouzské ministerstvo školství se rozhodlo v tichosti zrušit výuku genderu (06.07.2014)
Latinská Amerika odmítla svazky osob stejného pohlaví (02.07.2014)
Hlas z Belfastu: prohrajete boj, jestliže nebudete hovořit o škodlivosti homosexuality (15.06.2014)
Německo rozšířilo adopční práva pro homosexuály (15.06.2014)
Rusko vidí na Západě - „Znamení konce časů“ (05.06.2014)
Keňa legalizuje polygamii (20.05.2014)
Nový dokumentární film vysvětluje katolický pohled na homosexualitu (16.05.2014)
Šéf MOZZILLY byl propuštěn: podpořil rodinu a ne LGBTI lobbisty (06.05.2014)
Dramata a noční můry dětí z duhových rodin (04.05.2014)
Malta schválila civilní svazky párů stejného pohlaví (26.04.2014)
Modlitba za muže a ženy,kteří trpí pokušením homosexuality (11.04.2014)
Bývalý homosexuál uzavřel manželství se ženou (11.04.2014)
Homosexualita a možnost terapie (11.04.2014)
(Lunácek v akci:) Španělští homosexuálové žalují nového kardinála (07.02.2014)
Ex-homosexuál uzavřel manželství se ženou, homoaktivisti zuří (27.12.2013)
Musíme učit děti, že homosexualita není hřích (04.11.2012)
Katolická církev připomíná svůj postoj k homosexualitě (09.06.2012)
Spokojí se homosexuálové s právem na adopci dětí a se zrovnoprávněním manželství muže a ženy? (24.06.2011)
Pedofilův průvodce láskou a potěšením: Pravidla chování milovníka dětí (19.11.2010)
| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 10. 08. 2011 | 12435 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace