Zajímavé...

Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (4. den)

Od roku 2002 se konává cyklopouť z FATYMu do Jeníkova. Podařilo se nalézt zápisky řidičky doprovodného vozidla paní Terezie Dobrovolné z první tehdy červencové pouti...Den začínáme mší svatou a hned následují Ranní chvály. Nevím, proč se otec Marek rozhodne, že budou v příšerné stavbě, která byla dřív rotundou - teda rotundou je pořád, ale jakou. Br, dřepnout se tam nedá, protože by se člověka udusil ze zápachu po lidských výkalech. Zdi počmárané vším možným - no prostě humus. A my se tady máme modlit! Jsem docela nazlobená! Ale otec František má zajímavou teorii, že je třeba se na takový místech modlit. A tak raději mlčím než se dohadovat, ale o. F. teorie se mi docela líbí.

Poutníci dávají dohromady kola, sebe nebo jen tak odpočívají, někteří se rozmodlují a pomalu se schází ke stolu. Mě však zajímá Zdenek. Říká, že je to lepší, ale jeho oči svědčí o opaku. Přemýšlím, jak to zařídit, aby nejel dál. Je to hrozné, jak jsou ti chlapi paličatí! Žaluju Staňce, ale vím, že je to zbytečné! Zdenek je rozhodnutý pokračovat. Chce se mi brečet nad bezmocí, ale pak si říkám, že je dospělý a já nejsem jeho maminka! Pomodlím se za něj a vím, že je to vše pořešeno, protože Maminka se postará.

Chlapi se sbíhají k obědu - hned je po úvahách. Pokud mě Pán Bůh volá do manželství, chtěla bych mít velikou rodinu, protože mě baví někomu něco chystat a vůbec, když jim chutná a otec František umí pochválit - zahřeje to u srdíčka. Po obědě balíme a odjíždíme!

Fotky, zamávání a už frčí pryč včetně Zdenka. Ach jo. My se Stáňou jedeme do Hrobů. Navštívit pana faráře a hlavně poslat e-mail do Katolického týdeníku. Čeká na něj pan Mazanec!

Otec Marek byl tak hodný a domluvil mi včera s otcem Štefanem, že můžeme přijít. Jenže najít kostel je téměř nemožné- už se celkem vztekám, jak je možné, že ten kostel vždycky někam zastrčí. To je proto, aby ho nikdo nenašel, ne?! Jezdíme kolem něj, vidíme totiž jeho věž, ale kudy tam vlézt. Konečně najednou se to podaří, když nám nějaký strejda poradí.

Otec Štefan je sympaťák, uvaří nám čaj a má výdrž. Poslouchá nás asi půl hodiny, jak se dohadujeme, co a jak napíšeme - nese to statečně. Jenže mu nejde e-mail. Nevadí, pošleme to poštou, ať si to Mazanec přemaže, tedy přepíše!

Vyjíždíme z Hrobů a jedeme na dohodnuté místo - památník zemřelých v Terezíně. Jenže na jedné křižovatce se zamotáme a jedeme na úplně obrácenou stranu, zjistíme to asi po 15 km. Vracíme se zpátky, ale máme velký skluz. Ráda bych se vyhnula velkým městům, ale není nám přáno. Už jsme vjely do Lovosic a já jsem hrozně unavená a nervózní. Staňka to vidí, a tak raději mlčí - jsem jí vděčná, jenom se bojím spánku. Růženec se kvůli mě nemůžeme modlit - spala bych hned. Konečně se vymotáme, projíždíme nějaké město, když mi volá otec Marek. Hovor beru za jízdy a vypadá to asi takto:
"Terezie"
"Marek Dunda, já jsem chtěl jen říct, že už na vás nebudeme čekat...
"Já sešplánu spojku a ty tam dej dvojku!"
Haló, Terezie?"
"Ano, otče, mluvte dál...ještě tam není!"
" Ano, jsme na příjmu, snažíme se vás dojet, ale já jsem hrozně unavená, skoro usínám a nemůžeme najít Terezín, je to tady špatně značené."
" Já vím, jeď opatrně, chtěl jsem jen říct, že bychom chtěli koupit meloun na večer."
"Dobře, tak jo."
" S Pánem Bohem."
" S pánem..."

Ve chvíli, kdy domluvíme, tak přijedeme do Terezína. A hned uvidíme naše chlapy. Přijíždíme k nim a já fakt sotva lezu. Co se to děje? Ještě jsem to nezažila! Chvíli se pobavíme, Staňka rozdá potřebným vodu a otec mi doporučí to někde alespoň na půl hodiny zalomit. Ale nejde to, protože dnes musíme shánět ubytování. Rozjíždíme se tedy. Přemýšlíme, že nepojedeme přes Mělník. Objely jsme Říp snad ze všech stran, jak naznala Staňka. Vjely jsme do nějaké vesnice, kde se nám podařilo téměř "přeletět" mostek. Byla tam snížená rychlost, ale my jsme jely tak rychle, že jsem ji nestačily snížit. Fuj. Bylo mě úplně horko. Před bytovkou seděly nějaké bábinky, které nám řekly, že do Neratovic se nedostaneme jinak, než přes Mělník. No, to jsem teda fakt nadšená. Vracíme se tedy do Mělníka. Ve krátké chvíli se zatáhne obloha a z nebe se spustí provazy vody. Téměř nic nevidím, proti nám teče proud vody. "Bože můj, Spasiteli, zbav mě trestu za prolitou krev!" Vyšlu k nebi můj nejoblíbenější žalmík. Asi funguje, nejen, že rychle nalézáme cestu z Mělníka, ale přestalo pršet. Tak, jak začalo, tak také přestalo. Jedeme a celkem nevíme kam. Najednou vidím komín s nápisem "Spolana".
"Stáňo, jedeme dobře "Spolana" je v Neratovicích."
"I Staňka si oddechne. Ještě navíc je u silnice zelenina, kde mají meloun. Zastavím a jdu ho koupit. Povede se mi opět jeden výborný kousek. Dnes je sv. Ignáce z Loyoly. Je to oblíbený světec otce Marka, a tak se dnes od rána o něm mele. Když se mě paní prodavačka zeptá kolikátého dnes je odpovím: "31. července, je přece sv. Ignáce z Loyoly." Prodavačka na mě kouká, jako bych přistála z Marsu. Nemám chuť nic vysvětlovat, popadnu doklad, hodím do okýnka 100 Kč a mizím. Možná, že tam paní prodavačka stála ještě několik hodin podobná solnému sloupu. Teprve v autě si to se Stáňou vychutnáme. Smějeme se až nás bolí břicho.

Přijely jsme do městečka, které se jmenuje Kostelec nad Labem. Pana faráře tu neměli, a tak jsme ho jely hledat. Přijely jsme do jedné vesnice, která vypadala moc pěkně, ale pan farář nás šokoval. když jsme přednesly požadavek a hlavně prosbu, řekl, že ho to nezajímá, a že se nemáme pouštět do takových věcí, když nemáme nic zajištěno předem a vůbec "S Pánem Bohem."

Ani jsme mu asi neodpověděly šokovány jeho reakcí. Vypakoval nás a ani branku neotevřel. Najednou nám došlo, že tady to asi nebude jen tak sehnat nějaké ubytování. Druhý pokus uděláme tím, že se jdeme zeptat do hospody, která se jmenuje "U kláštera" nebo tak nějak. Paní, která nám odpovídá sice jako od kláštera moc nevypadá, ale je nám to fuk. Poradí nám, že máme hledat nějaké děvče, které má klíče od orelské klubovny.

Ulici najdeme snadno, ale děvče není doma. Vyjde její babička a pošle nás za vnukem, že ten do toho taky dělá. Jenže, vnuk nemá klíče, a tak volá někomu, kdo taky nemá klíče, a tak nám řekne, že nemůže pomoci. Staňka se modlí, já už toho nejsem schopná. Únava mě zasáhla v plném rozsahu a jen těžko mobilizuji své síly.

Zastavujeme u druhé hospůdky, kde nám poradí, že u řeky je klubovna nejen Orla, ale i skautů, které vede filek. Často tam prý bývá. Tonoucí se stébla chytá!! Jedeme tam, ale nikoho nenacházím. Jenom u hřiště je zase nějaký kiosek. Ptáme se tam. Nic. Vidím, že Staňka má na krajíčku a já? Já taky. Sbírám poslední síly a taky se modlím. Můžu už jen střelné modlitby, ale i tak jsem o trošičku klidnější. Jedna paní si vzpomene, že Filek bydlí u nich v ulici. Popíše, jak se tam dostaneme.

Pán chce zřejmě vyzkoušet naši víru i trpělivost, a tak nás nechá chvíli hledat, když najednou... jsem v té ulici a zastavíme před nějakým barákem. Jdu se zeptat, kde Filek bydlí. Pán se na mě kouká dost nedůvěřivě a pak ukáže, že táhle, jak stojí to zelený auto. Hádej, čí je to auto? No přece moje.

Zazvoníme u Filka, celou dobu jsem si myslela, že je to jeho přezdívka a ono je to jméno. Otevře, vyslechne nás a pak řekne, že by to sice možné bylo, ale že je to velmi mizerné ubytování - pořád lepší mizerné než žádné!

Jede na kole a my následujeme ho autem. Klubovna je fakt příšerná. Špína, prach, není zde ani voda. Umyvadlo jedno - s nepitnou vodou a WC tak strašné, že se rozhodnu svoje potřeby neřešit. Jsme vděčné i za toto, protože nás tlačí čas. Venku se smráká a poutníci na krku.

Mají zde kuchyňku, a tak se rozhodneme, že zajedeme pro vodu, umyjeme nádobí prolezlé od myší a uvaříme čaj. Nejdříve, ale musíme nachystat noclehárnu. Snažíme se smést špinavou podlahu - natáhneme na ni staré potrhané deky a vynosíme věci. Mezi tím Staňka nějak vyčistila barel na vodu. Jedeme do toho kiosku pro vodu. Ochotně nám dají, ale prý není pitná. Pitná je v hydrantu na návsi. Jedeme tam s menším kanystrem a kufrem lahví. Voda na náměstí se platí. Naházím do automatu asi 200 Kč a naplníme vše, co máme s sebou a ještě nám zbyde trošku na omytí a osvěžení. Vracíme se zpět. Stáňa jde vařit ten čaj a mě zvoní mobil, že jsou poutníci na benzínce - bylo to o fous. Jedu tedy pro ně. Když vyjedu ze silnici, projede mi něco před autem. Hrozně se leknu. Zjistím, že to je David na neosvětleném kole! Hned se s ním musím zlobit! Co kdybych ho sejmula, vždyť i já jsem už unavená a dost. Sjedou se ke klubovně.

Ona se jim líbí. To je konec. Otec Marek je nadšený, jak malý kluk. Čím horší, tím větší nadšení. Ukazuju jim umyvadlo a WC, když zavadím pohledem o otce- má rozbitý loket. Ale je nějaký pobledlý, asi je unavený. Teprve za chvilku ostatní žalují, že otec boural. Společně se Stáňou zpozorníme. Teprve si všimnu, že i koleno a ruka, vše je od krve.

Vyjdeme ven, abych mu to mohla omýt- jenže jak, když tady neteče voda. Loket je na šití. Učiním tedy pokus, o kterém vím, že bude zamítnut, ale co kdyby náhodou...
"Otče, co kdybychom zajeli do Mělníka, do nemocnice..."
"A co bychom tam dělali?"
"No, třeba by Vás mohli ošetřit..."
"No, jo, ženská, prosím tě, s odřeným kolenem nepojedu k doktorovi, trochu mi to umej a zalep a je to."

Věděla jsem to, ale přesto, když vidím ještě odřené rameno, činím druhý pokus, ale vzhledem k tomu, že otec začíná jednak být nevrlý a jednak se třese zimou, snažím se co nejrychleji vymýt rány, ale jde to těžko, když mu je musím polívat vodou z lahve, která je děsně ledová.

V ruce má kamínky a nutí mě, abych mu je vytáhla- rázně odmítám. Jedna nejsem chirurg a jednak mu nebudu dělat bolest větší než je třeba. Vezme tedy nůžky od Radka (jsou zrezivělé) a dokonce mi dovolí, abych je přestříkala peroxidem. Sám si potom kamínky rýpe ven. Musím se otočit.

Asi po půl hodině má vše ovázáno, ale já vím, že je to nedostatečné, a tak prosím Pána, aby udělal něco, že bychom museli jet do nemocnice. Stáňa má už pro něj připravenou večeři. Hned po ní si jde lehnout, jenže koleno už teď prosáklo. Musíme to převázat.

Jdeme se Staňkou koupat do řeky. Labe je krásně teplé. Cachtám se alespoň půl hodiny. Je to příjemné. Plavu si a cítím, jak padá únava. Vylezeme z řeky a pomaličku se couráme ke klubovně. Jdu bosá. Cítím, že se mi něco přilepilo na nohu. Uskočím a teď na druhou. Co to je? Nemám brýle, a tak nemůžu rozlišit, co to je. Teprve na světle vidím, že jsou to slimáci - zařvu tak šíleně, že riskuji, že se nám utopí Radek. Brr, zvedá se mi žaludek.

Zůstali jsme chvíli venku, je moc krásně. Přijde Zdeněk pro další Paralen. Jejda chlapče, na tebe jsem úplně zapomněla. Zůstává s námi, stejně i Kája a Radek. Vyprávějí nám o nehodě, kterou otec měl. Asi za hodinu rozpouštíme diskuzi a jdeme zalehnout. Staňka se snaží ucpat díry, aby k nám nemohly myši- je jich tu plno!

Slyšíme, že se vedle někdo pořád převaluje, podle občasného bouchnutí skříně a povzdechu poznávám, že je to otec Marek. Čekám, že přijde, že pojedeme do nemocnice, ale nic takového se neděje.Parkoviště


Šlapeme


RovinaSdílet

Související články:
Mše svaté v jeníkovské farnosti během dušičkového týdne (01.11.2022)
Možnost vstoupit do KPJ - klubu přátel Jeníkova při moravské automobilové pouti (12.08.2022)
Pozvánka na moravskou automobilovou pouť do Jeníkova 2022 (12.08.2022)
Zpravodajství z jeníkovské farnosti: 5 in 1 (12.08.2022)
Zbořená kaple ve Všechlapech (05.08.2022)
Misijní týden soluňáků: pozvánka na mariánské pobožnosti ve Štěrbině a Želénkách (26.07.2022)
Prázdninový zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2022 (11.07.2022)
V Jeníkovském kostele sv. Petra a Pavla se hrálo a zpívalo (30.06.2022)
Poutní mše svatá v Jeníkově (26.06.2022)
Další zázrak na přímluvu Panny Marie Jeníkovské - uzdravení z rakoviny (10.04.2022)
20. února - památka Panny Marie Matky Důvěry (18.02.2022)
Vánoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2021 (25.12.2021)
Zabrušany - ze života farnosti (24.12.2021)
Prosba: pomozte vyhrát finanční podporu pro jeníkovský kostel (09.12.2021)
Zbožná místa adoptované farnosti Jeníkov (27.11.2021)
Úklid okolí kapličky ve Starých Verneřicích (13.10.2021)
Oprava kapličky ve Štěrbině dokončena (08.10.2021)
Ve Štěrbině opravují kapli (09.09.2021)
Okružní list biskupa Mons. Jana Baxanta k podzimu 2021 (08.09.2021)
Kaplička u Verneřic v soutěži Památka roku 2020 (31.07.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (6. den) (22.06.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (5. den) (20.06.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (3. den) (17.06.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (2. den) (16.06.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (1. den) (15.06.2021)
XVI. Cyklopouť do Jeníkova (04.06.2021)
Poutní místa severních Čech - Cínovec (03.02.2021)
Poutní místa severních Čech - Jeníkov (24.01.2021)
Vánoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2020 (30.12.2020)
Ohlédnutí za žehnáním kapličky v zaniklé obci Staré Verneřice (05.10.2020)
Svědectví: Poprvé na pouti v Jeníkově (05.10.2020)
Mše svatá v Lahošti, již tento čtvrtek (16.09.2020)
Koncert skupiny Nezmaři v Jeníkově (04.09.2020)
Pozvánka na žehnání kapličky u Starých Verneřic spadajících do farnosti Jeníkov (02.09.2020)
Začal tábor pro děti z Jeníkovska turnus A (06.07.2020)
Prosíme o dar na zprovoznění zvonu (30.06.2020)
Tajemná záře nad Jeníkovem (07.03.2020)
Znojemský týdeník: Žehnání knihy o Jeníkovu (30.01.2020)
Sborník jeníkovských svědectví požehnán (21.01.2020)
Jáhen František z Lančova (25.12.2019)
Vánoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2019 (23.12.2019)
Prosba o modlitbu - aktualizace (20.12.2019)
Prosím, pomozte svým darem zachránit kapli (11.12.2019)
Trocha poezie... (03.12.2019)
Mše svatá v Jeníkově a dušičková pobožnost na hřbitově (05.11.2019)
Moravská pouť do Jeníkova 2019 (16.10.2019)
Otec biskup požehnal varhany v Jeníkově (09.10.2019)
Video z jeníkovské pouti (01.10.2019)
O žehnání varhan v Jeníkově (26.09.2019)
Mše svatá se Soluňáky ve Štěrbině (29.07.2019)
Začal tábor pro děti z Duchcova, Jeníkova a okolí A: první den (01.07.2019)
Mše svatá v Lahošti (27.05.2019)
Velikonoce v Jeníkově 2019 (21.05.2019)
Mše svatá v Lahošti, bude již v úterý (13.04.2019)
Adorační den v Jeníkově (11.04.2019)
Ohlednutí aneb 20 let spolupráce farnosti Jeníkov a FATYMu Vranov nad Dyjí (16.02.2019)
Pamatujme v modlitbě na Davida (10.02.2019)
Kaple sv. Anny v Jeníkově soutěží - pomozte svým hlasem i Vy! (15.01.2019)
Mimořádná prosba - najde se dárce? (06.01.2019)
Znáte Jana Lohelia Oehlschlägela? Významný hudební skladatel z Lahoště (29.12.2018)
Vánoční mše svatá + setkání nad Písmem svatým na faře v Jeníkově (11.12.2018)
Zástupci Jeníkova na americkém velvyslanectví v Praze (25.11.2018)
Foto z pohřbu sestry Marcely (17.11.2018)
Zemřela naše sestřička Marcela z Jeníkova (13.11.2018)
Hlasujte pro kapli sv. Anny V Jeníkově (03.11.2018)
Mše svatá a dušičková pobožnost v Jeníkově (31.10.2018)
Ohlédnutí za moravskou automobilovou poutí v Jeníkově (08.10.2018)
Klub přátel Jeníkova - KPJ (03.10.2018)
Dárek pro Irču (05.08.2018)
Začal tábor pro děti z Jeníkova a okolí - turnus B (17.07.2018)
Tábor pro děti z Jeníkova a okolí: neděle - turnus B (17.07.2018)
Tábor pro děti z Jeníkova a okolí návrat na Sever a zhodnocení - turnus A (15.07.2018)
Prosba - napište svědectví související s Jeníkovem (04.07.2018)
Jeníkovské varhany vyhrály - děkujeme !! (04.07.2018)
Jeníkov v České televizi (26.06.2018)
Mše svatá v Lahošti (21.06.2018)
Návštěva na Mírově (10.06.2018)
XIII. cyklopouť do Jeníkova 2018 - k Panně Marii - Jeníkovské Matce Důvěry (18.05.2018)
Prosba: pomozte v posledních dnech (do 26.6.18 do půlnoci) vysoutěžit svými dary pomoc pro záchranu varhan kostela v Jeníkově (11.05.2018)
Stráníci a Žalman v Jeníkově (04.05.2018)
Velikonoční zpravodaj pro farnost Jeníkov 2018 (16.04.2018)
Mše svatá v Lahošti (16.04.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (06.04.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (23.03.2018)
Mše svatá v Jeníkově (12.03.2018)
Nabídka z FATYMu (28.02.2018)
Ohlédnutí za jarními prázdninami dětí z okolí Jeníkova (27.02.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (04.02.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (04.01.2018)
Vánoční mše svatá a setkání nad Písmem svatým v Jeníkově (26.12.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (18.12.2017)
Mše svatá v Lahošti (12.12.2017)
Zemřel Radek Tabáň z Jeníkova (09.12.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (16.11.2017)
Mše svatá a dušičková pobožnost v Jeníkově (26.10.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (22.10.2017)
Pár statistických údajů, jak vypadala družba s Jeníkovem o prázdninách 2017 (05.10.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (01.10.2017)
Požární cvičení v Jeníkově (05.09.2017)
Mše svatá v Jeníkově (05.09.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (03.09.2017)
TYNAF v Jeníkově (30.08.2017)
Prosba pro Jeníkov (29.08.2017)
TYNAF v Jeníkově (28.08.2017)
Mše svatá za dárce, kteří jakkoliv podpořili jeníkovské tábory (17.08.2017)
Misijní týden soluňáků: mše svatá ve Štěrbině (28.07.2017)
Misijní týden soluňáků: mše svatá v Hudcově (26.07.2017)
Misijní týden soluňáků: nedělní mše svatá v Jeníkově (26.07.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (23.07.2017)
Tábor pro děti z Jeníkova turnus B: Vinnetou - sobota (16.07.2017)
Tábor pro děti z Jeníkovska: Cesta kolem světa - pondělí (05.07.2017)
Tábor pro děti z Jeníkovska turnus A: Cesta kolem světa - neděle (03.07.2017)
Tábor pro děti z Jeníkovska turnus A: Cesta kolem světa - sobota (02.07.2017)
Prosba o hmotný nebo finanční dar na tábory pro děti z Jeníkova o okolí (27.06.2017)
Poutní mše svatá v Jeníkově (27.06.2017)
Mše svatá v Lahošti (25.06.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (07.06.2017)
Turné o Jeníkově v jižních Čechách + benefiční koncert (21.05.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (20.04.2017)
Mše svatá v Lahošti (09.04.2017)
Jarní prázdniny v Jeníkově (17.03.2017)
Mše svatá v Jeníkově (14.03.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (11.03.2017)
Poděkování (11.03.2017)
Bohoslužby během jarních prázdnin v Jeníkově (10.03.2017)
Jarní prázdniny v Jeníkově (06.03.2017)
Mše svatá a příprava na biřmování Jeníkov (18.02.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany - vyjímečně jinak (11.02.2017)
Teplický deník: Záchrana varhan je zase nadějnější (09.02.2017)
Prosba (08.02.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (01.01.2017)
Vánoční mše svatá a setkání u betléma (25.12.2016)
Vánoční koncert (24.12.2016)
Mše svatá v Lahošti (12.12.2016)
Mše svatá v Lahošti (20.11.2016)
Potáborové setkání v Jeníkově (16.11.2016)
Moravská automobilová pouť v Jeníkově (24.10.2016)
Týden na faře v Jeníkově (13.09.2016)
Mše svatá v Jeníkově (30.08.2016)
Ohlédnutí za jeníkovským superdnem (10.08.2016)
Tábor pro děti z Jeníkovska: sobota (03.07.2016)
Cyklopouť do Jeníkova (24.06.2016)
Boží Tělo v Lahošti (01.06.2016)
Koncert Spirituál kvintetu v Jeníkově (29.05.2016)
Z dopisu z vězení... (04.05.2016)
Mše svatá v Lahošti (26.04.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (24.04.2016)
Spirituál Kvintet v Jeníkově (06.04.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (15.03.2016)
Jarní prázdniny v Jeníkově (06.03.2016)
Vyhodnocení výtvarné soutěže v Duchcově (06.03.2016)
Letní tábory pro děti a mládež z Jeníkova a okolí 2016 - přihlašte se včas! (26.02.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (26.02.2016)
Prodloužený víkend v Jeníkově (21.02.2016)
Jarní prázdniny v Jeníkově (21.02.2016)
Mše svatá v Lahošti (14.02.2016)
Věčné sliby s. Kláry v Soběšicích (18.01.2016)
Silvestr a tříkrálová sbírka ve farnosti Jeníkov (07.01.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (05.01.2016)
Jeníkovský kalendář 2016 (29.12.2015)
Silvestr v Jeníkově (28.12.2015)
Adventní koncert v Jeníkově (17.12.2015)
Okresní kolo soutěže Bible a my v Duchcově (16.12.2015)
Adventní koncert v Jeníkově (09.12.2015)
Návštěva sv. Mikuláše v Jeníkově (08.12.2015)
Žehnání nově restaurované sochy sv. Leonarda v Jeníkově (27.11.2015)
Adventní duchovní obnova v Jeníkově (25.11.2015)
Podzimní prázdniny v Jeníkově (19.10.2015)
Boží prozřetelnost (21.09.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (13.09.2015)
Pozvánka na "postavení nového kříže" v Hudcově (25.07.2015)
Tábor pro jeníkovské děti středa, čtvrtek (12.07.2015)
Tábor pro děti z Jeníkova - sobota a neděle (06.07.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (04.07.2015)
Jeníkov - prázdninový pobyt (02.07.2015)
Zvony z jeníkovského kostela znějí v Českém rozhlase (02.07.2015)
Mše svatá v kostele sv. Petra a Pavla v Jeníkově (28.06.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (20.06.2015)
Teplický deník: Ozvěny Noci kostelů v Jeníkově (05.06.2015)
Teplický deník: Farnost Jeníkov láká i na prohlídku zvonů (03.06.2015)
Pomozte nám uskutečnit tábor pro děti a mládež z Jeníkova a okolí - prosba o finanční dar (30.05.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (29.05.2015)
Mše svatá v Lahošti (23.05.2015)
Zvony z Jeníkova budou znít v Českém rozhlasu (07.05.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (02.05.2015)
Pozvánka - na společnou akci v Jeníkově (26.04.2015)
Adorační den - Jeníkov (20.04.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov (20.04.2015)
Opraví sochu sv.Leonarda v Jeníkově (18.04.2015)
Benefiční koncert (18.04.2015)
Víkend v Jeníkově (31.03.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov (21.03.2015)
Teplický deník: Setkání tříkrálových koledníků v Duchcově (04.03.2015)
Setkání koledníků v Duchově (26.02.2015)
Mše svatá v Jeníkově (19.02.2015)
Adorace + modlitba za farnost Jeníkov - POZOR ZMĚNA (08.02.2015)
Jarní prázdniny v Jeníkově (03.02.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov (24.01.2015)
Betlém v Jeníkově (14.01.2015)
Setkání u betléma (25.12.2014)
Jeníkovský kalendář pro rok 2015 (25.12.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov (20.12.2014)
Betlémské světlo - Jeníkov 2014 (13.12.2014)
Bohoslužba slova + adorace v adoptivní farnosti Jeníkov (08.12.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov + bohoslužba slova a setkání na faře (07.12.2014)
Prosba o pomoc - najde se někdo? (30.11.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov a setkání na faře (12.11.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov a setkání na faře (27.10.2014)
Podzimní prázdniny v Jeníkově (15.10.2014)
Jeníkovské zvony (05.10.2014)
Opravené zvony jsou již ve věži jeníkovského kostela (29.09.2014)
Žehnání opravených zvonů v Jeníkově a Moravská autobusová pouť (27.09.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov + setkání na farní zahradě u ohně (17.09.2014)
Moravská pouť do Jeníkova, jet či nejet? (16.09.2014)
Žehnání zvonů v Jeníkově (16.09.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov + setkání na farní zahradě u ohně (09.09.2014)
Mše svatá ve farnosti Jeníkov - POZOR ZMĚNA (04.09.2014)
Výročí 15-let adopce farnosti Jeníkov v severních Čechách (11.08.2014)
Mše svatá ve farním kostele sv. Petra a Pavla v Jeníkově (03.08.2014)
Mše svatá v Lahošti (02.08.2014)
Mše svatá v Zábrušanech + Boží Tělo (01.08.2014)
Uctění památky zesnulých v rámci 100. výročí I. světové války ve farnosti Jeníkov (31.07.2014)
Mše svatá v Hudcově -vesnice patřící farnosti Jeníkov (31.07.2014)
Mše svaté ve farnosti Jeníkov (28.07.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov + setkání na farní zahradě (28.07.2014)
Letní tábory pro děti z Jeníkova a okolí 2014 (08.07.2014)
Ohlédnutí za IX.cyklopoutí z Přímětic do Jeníkova (04.07.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov (29.06.2014)
Boží Tělo ve farnosti Jeníkov (08.06.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov a setkání na faře (25.05.2014)
Prosba o pomoc (24.05.2014)
Mše svatá ve farnosti Jeníkov (28.04.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov -POZOR ZMĚNA (25.04.2014)
Další akce v Jeníkově (29.03.2014)
Pomoc pro farnost Jeníkov - na severu Čech (20.03.2014)
Dobrodružství na severu – v Jeníkově (15.03.2014)
Pomoc v Jeníkově, adoptivní farnosti FATYMu (24.02.2014)
Prázdniny v Jeníkově - úterý (18.02.2014)
Prázdniny v Jeníkově - pondělí (17.02.2014)
Prosba (17.01.2014)
Nechci si to nechat pro sebe..."Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov" (12.01.2014)
Je zač děkovat? Aneb, jaký byl rok 2013 v Jeníkově... (31.12.2013)
Mimořádná mše svatá v Jeníkově (28.12.2013)
"JENÍKOVSKÝ KALENDÁŘ 2014" (26.12.2013)
1,-Kč denně po dobu adventní pro Jeníkov (10.12.2013)
Křest v adoptivní farnosti Jeníkov (06.12.2013)
Bláznovství, nesmysl… nebo věrnost a vytrvalost…? (29.11.2013)
100 x 1000 nebo 1000 x 100 (19.11.2013)
Překvapení (07.11.2013)
Žehnání nově opravených soch sv. Petra a Pavla v Jeníkově (10.10.2013)
Před kostelem v Jeníkově požehnali opraveným sochám (07.10.2013)
Modlitební společenství + promítání na faře (23.09.2013)
Pozvánka na faru do Jeníkova (21.09.2013)
Pozvání na žehnání soch sv. Petra a Pavla v Jeníkově (19.09.2013)
Když Bůh žehná… (28.08.2013)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov (15.08.2013)
Modlitební společenství + setkání na faře (28.07.2013)
Radost (08.07.2013)
Tradiční prázdninová brigáda v Jeníkově (27.06.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov"- Velké Meziříčí (12.06.2013)
Pochybnost a Boží dotek (10.06.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov"- tentokrát poprvé do olomoucké arcidiecéze (09.06.2013)
Prosba o pomoc - fara Jeníkov (26.05.2013)
Modlitební společenství (20.05.2013)
Ohlednutí za "neformálním setkáním" v Jeníkově (17.05.2013)
Neděle "Dobrého Pastýře" - aneb povídání o misiích v Jeníkově ve farnosti Radešínská Svratka (16.05.2013)
Fara Jeníkov - prosba o pomoc (16.05.2013)
Jeníkov - mše svatá na poděkování (09.05.2013)
Neformální setkání v Jeníkově - AKTUALIZOVÁNO (09.05.2013)
Jeníkov - ora et labora (03.05.2013)
Pozvánka na faru do Jeníkova (24.04.2013)
Na otáčku v Jeníkově (13.04.2013)
Mše svatá v Lahošti a příprava na svátosti na faře v Jeníkově (08.04.2013)
Modlitební společenství + promítání na faře (19.03.2013)
Fara Jeníkov (16.03.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov"- tentokrát v Třebíči (25.02.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov" (13.02.2013)
Rok 2012 v adoptivní farnosti Jeníkov (31.12.2012)
Betlémské světlo - Jeníkov 2012 (17.12.2012)
Mše svatá v Lahošti (20.11.2012)
Pozvánka na promítání - fara Jeníkov (26.10.2012)
Svatováclavská mše svatá ve farnosti Jeníkov (26.09.2012)
V Jeníkově jsme s opravou fary zase o kus dál - podívejte se... (27.08.2012)
Jeníkov - oprava střechy kostela pokračuje (26.08.2012)
Řeholní sestřička z Jeníkova (07.10.2007)
| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 18. 06. 2021 | 559 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace