Zajímavé...

Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (1. den)

Od roku 2002 se konává cyklopouť z FATYMu do Jeníkova. Podařilo se nalézt zápisky řidičky doprovodného vozidla paní Terezie Dobrovolné z první tehdy červencové pouti...Klečím si ve své kanceláři popíjím kafíčko a dodělávám nějaké kšefty, které mi tu už dlouhou ležely, když slyším, že se blíží otec Marek..."Určitě s nějakou prací..." bleskne mi hlavou. Nemýlila jsem se..."Mám kšeft." Poslouchám, co se z toho tajemného zadávání vyklube. "Udělej, prosím tě, plakát na Cyklopouť do Jeníkova..." dál už nevnímám, protože mi zaskočilo. "Otče, to nemůžeme myslet vážně?! "No a proč ne? Piš si podrobnosti..." "Mě dochází, že to vážně myslí. A jak ho tak poslouchám říkám si, že to bude akce, u které bych neměla chybět...

"Otče, já bych jela taky..."
"Tak pojeď" nenechá mě domluvit.
"Ale já nemůžu na kole, jedině jako doprovodné vozidlo."
"Tak domluveno-platí"

Začínám se těšit, když mě najednou bleskne hlavou, že Jeníkov není za humny, a že pojedu celou cestu sama. Jenže už se nedá nic dělat a já ani s tím nic dělat nechci. V duchu si řeknu: "Deus providebit." a věnuji se výrobě plakátku, ale myšlenky mi předbíhají čas. A chvílemi se již ocitám na cestách, ale zvon, který volá k modlitbě mě vytrhuje z mého snění.

O několik měsíců později

Je neděle 22. července...vedro...Na vranovskou faru se sjíždějí auta, která přivážejí účastníky pouti. Já přistavuji svoji škodověnku "Boženku"- ke zděšení cyklopoutníků a pobavení otce Marka nakládáme věci. Otec František nechce přidělat zahrádku, a tak mi vyhrožují, že pokud se tam něco nevejde, tak on bude první, kdo si poveze svůj bágl na kole. Otec se jen usmívá, protože už mě zná a ví, že bych na ně, na žádného nedala dopustit a raději bych ještě jednou přeskládala celé auto.

Najednou přibíhá otec Marek- ostříhaný (tak se to snad ani nedá vyjádřit), že máme jít honem do kostela, protože už to začíná. Otec Nik si zve účastníky- cyklopoutníky dopředu- mě jako doprovodu se to netýká, a tak sedím v lavici. Poutníci- jmenovitě otec František, Jirka, Zdeněk ve dvou osobách, Radek, Stáňa, David, Kája a otec Marek přijímají na krk kříže, speciální požehnání a od všech přítomných křížek, kdyby se už nevrátili (ten kříž mě mrzí, protože i mě přece hrozí, že by se mi mohlo něco stát, ale dostávám požehnání od maminky a od kmotry, a to taky není málo, ne?) Prosím otce Nika o požehnání auta, ale odmítá, a tak jsem trochu smutná, ale říkám si, že Bůh třeba nechce tyto vnější projevy. Ještě jdu odvést auto otce Františka, který parkuje u nás v garáži, a potom i já nasednu a následuji cyklopoutníky, které potkávám už nad Lančovem.

Trochu se mi sevře srdce, když vidím, že otec František je poslední a udýchán, pot mu teče po tvářích, ale jeho úsměv, když ho míjím mě zase uklidní, že je v pohodě.

Protože jsme se s otce Markem dohodli, že nocleh seženu vždy až tam, kde oni dojedou nechávám tedy "své" poutníčky za sebou a šlapu Božence na plyn, abych našla ubytování ještě za světla, protože vyjíždíme až ve tři odpoledne.

Vzhledem k tomu, že kola nesmí jezdit po dálnici jedeme po okreskách. Projíždím známou a tolik milovanou krajinou- Jižní Čechy. I když jsem byla už v cizině, a to docela mockrát, ale Jižní Čechy jsou určitě nejkrásnějším místem, které Bůh stvořil. Zvláště, když přijíždím k Dačicím a naskýtá se mi pohled na tolik milovaný klášter. "Ó Ježíš, odvrať pokušení, od své služebnice a nedovol mi tuto zastávku..." zní moje střelná modlitba. Nebezpečí je zažehnáno a já pokračuji dál (sice s maličkým stínem smutku, ale když si uvědomím, že bych těch devět lidiček které se dřou na kole nemělo, kde spát, přidám plyn tak prudce, až to Boženkou trhne).

Přijíždím do Telče- pěkné město, ale hned se tu trochu zamotám (pst, to nikomu nesmím říct, protože by pichlavé poznámky nebraly konce). Naštěstí brzo najdu cestu na vesnici, která se jmenuje Batelov. To jméno se mi líbí, ale mám smůlu- pan farář není doma. Chvilku čekám, jestli náhodou nepřijde.

"Moje" drahé poutníčky svěřuji modlitbou růžence pod ochranu Matičky. Když jsem se pomodlila došlo mi, že musím jednat, protože pan farář může přijít taky, kdo ví kdy.

Najednou se hrne do fary nějaká tetičky, vyrážím ihned za ní a viditelně se ji nezdá, když vysvětluju, že za mnou přijede ještě devět lidí na kole a taky pan farář, který taky šlape do pedálů. Tetinka je z toho celá nesvá, ale pošle mě do vedlejší vesnice, že je tam pouť. "Tam náš velebný pán budú, ale ve vesnici se musíte zeptat u keho."

To já se zas ráda zeptám. Poděkuju a běžím do auta, když za mnou tetička volá: "A váš velebný pán fakt jedú na kole?" Když přisvědčím, že tomu je skutečně tak, tetička krotí hlavou ještě když odjíždím.

V sousední vesnici podnikám "hon" na pana faráře. Jdu k jedněm, byl tu, ale už není šelm tam a tam. Jdu tam tedy- vyfasuji buchtu, ale pan farář není, šel zase jinam, jdu jinam, ale tady také není...vzdávám to. Musím najít něco jiného v Batelově spát nebudeme.

Poodjela jsem o kus dál- Horní Cerekev. Což o to, kostel jsem našla hned, ale pan farář. No, není doma! Jdu se tedy zeptat do nejbližšího domu zda nevědí, kde by mohl být. Dveře jsou otevřeny dokořán, ale já jsem slušně vychovaná, a tak zvoním. V tu chvíli vyběhne pes- takový malý rozzuřený "mop" na podlahu. Ovšem zuby má dost velké na to, aby mi zkrátil nohavice- jednám rychle. Chci zavřít dveře, ale sjede mi noha ze schodku, na kterém stojím praštím se o kliku přímo pod oko. Ale dveře jsou zavřeny a mop řve uvnitř. I když stojím sama na chodníku musím se smát a přemýšlím zda by nebylo lepší přijít o kalhoty, než o oko vzhledem k počtu km, které jsou před námi.

Najednou proti mně kráčí nějaká mladá sympatická paní. Okamžitě jdu po ní, aby mi poradila. "Pan farář bude určitě na pouti, ale víte, co pojďte k mojí babičce a něco vymyslíme." Babička taky kouká trochu vyjeveně, když vyprávím o panu faráři na kole, ale chápe rychle..."Zajeď ze sestřičkou?! (To myslí mě no potěš sestřička v kraťasech s monoklem na oku a autem plným spacáků) ke starostovi a ať je pustí do sálu." Nápad staré paní se mi líbí, a tak ji pochválím za šikovnost a čilost ducha- mě by to nenapadlo, ale já taky prožívám bolest pod okem, že jo?

Paní nasedá do auta (trochu problematické, ale je štíhlá). Cestou mi povídá o své rodině, a taky se představí, jako by se mi omlouvám, že nechodí do kostela, ale děti pokřtěné má.

"U starosty bude nejlepší, kdyby nám otevřela tchýně, protože té by se neodvážil odporovat!" říká paní Mirka a já v duchu vysílám prosbu k Mamince.

Když se otevřou dveře u pana starosty, naznačí mi paní Mirka, že máme vyhráno. Skutečně pan starosta dostane příkaz od maminky, že budeme spát v malém sále. Jsem ráda, ale pana starosty je mi líto.

Klíče od sálu nám má dát někdo jiný, a tak zase jedem s paní Mirkou dál. Skutečně mi sehnala klíče a ukázala mi celý sál, kde budeme spát. Je zde cítit kouř, ale máme k dispozici dvě toalety a šest umyvadel (pouze jedno s teplou vodou, ale no a, co nejsem na výletě, ne? !!) Když se loučím s paní Mirkou prosí mě, abych se za ni pomodlila a já to moc ráda slíbím a ještě raději udělám.

Vynosím tu horu batohů, karimatek, spacáků, tašek a všeho na chodbu. Najednou na mě dolehne samota. Jdu se tedy projít kolem rybníčku a modlím se za paní Mirku, ale i za poutníčky. Je nádherně. Slunce, které se snaží ze všech sil bojovat o svou vládu prohrává marný boj právě za hladinou rybníka, ještě se několik paprsků snaží proniknou, ale paní tma začíná přebírat vládu. Pohlížím s respektem na tu krásu a velebím Boha za stvoření, když mi v kapse začne zvonit mobil. Trošku mě to nazlobí a bručím na tu moderní techniku, ale když vidím, že na displeji svítí o. Marek zvedám rychle sluchátko- a mám smíšené pocity. "Komu se co stalo?" vyhrknu tak rychle, že to otce možná trochu zarazí. "Nic jsme v pořádku jenom Stáňa už nemůže dál. Je moc unavená. My ji teď rozmontujeme kolo a necháme ji tady sedět na parkovišti, přijedeš, prosím tě pro ni, že jo?"

No jistě, proto jsem tady." Dusím smích, protože mi ta věta přijde směšná- odmontujeme kolo a necháme ji tady. Nasedám do auta a mám radost, že nejsem zbytečná, že můžu pro Staňku něco udělat. Za dvacet minut už se smějeme obě, a je nám dobře.

Poutníci přijíždějí asi 15 minut po nás a já si oddechnu, když vidím, že jsou sice všichni unaveni, ale spokojeni. Úsměvy na jejich tvářích, smích a hovor, kterého je všude hned plno mě také nakazil a jsem moc ráda, že jsme všichni spolu. Napadá mě modlitbička, kterou se modlili Broučka od J. Karafiáta:

"Co k slepici kuřátka, k ochraně Tvé hledíme laskavý Hospodine." I já si připadám, jak ta slepička, která už je spokojená, protože mám "svoje kuřátka" pod střechou. A naplňuje mě to štěstím, a tak ten dnešní den odevzdávám Bohu s lehkostí, díky a usínám stejně jako ostatní.

Parkoviště


Šlapeme


Rovina

Sdílet

Související články:
Zbořená kaple ve Všechlapech - prosba o informace (01.12.2022)
Mše svaté v jeníkovské farnosti během dušičkového týdne (01.11.2022)
Možnost vstoupit do KPJ - klubu přátel Jeníkova při moravské automobilové pouti (12.08.2022)
Pozvánka na moravskou automobilovou pouť do Jeníkova 2022 (12.08.2022)
Zpravodajství z jeníkovské farnosti: 5 in 1 (12.08.2022)
Misijní týden soluňáků: pozvánka na mariánské pobožnosti ve Štěrbině a Želénkách (26.07.2022)
Prázdninový zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2022 (11.07.2022)
V Jeníkovském kostele sv. Petra a Pavla se hrálo a zpívalo (30.06.2022)
Poutní mše svatá v Jeníkově (26.06.2022)
Další zázrak na přímluvu Panny Marie Jeníkovské - uzdravení z rakoviny (10.04.2022)
20. února - památka Panny Marie Matky Důvěry (18.02.2022)
Vánoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2021 (25.12.2021)
Zabrušany - ze života farnosti (24.12.2021)
Prosba: pomozte vyhrát finanční podporu pro jeníkovský kostel (09.12.2021)
Zbožná místa adoptované farnosti Jeníkov (27.11.2021)
Úklid okolí kapličky ve Starých Verneřicích (13.10.2021)
Oprava kapličky ve Štěrbině dokončena (08.10.2021)
Ve Štěrbině opravují kapli (09.09.2021)
Okružní list biskupa Mons. Jana Baxanta k podzimu 2021 (08.09.2021)
Kaplička u Verneřic v soutěži Památka roku 2020 (31.07.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (6. den) (22.06.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (5. den) (20.06.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (4. den) (18.06.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (3. den) (17.06.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (2. den) (16.06.2021)
XVI. Cyklopouť do Jeníkova (04.06.2021)
Poutní místa severních Čech - Cínovec (03.02.2021)
Poutní místa severních Čech - Jeníkov (24.01.2021)
Vánoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2020 (30.12.2020)
Ohlédnutí za žehnáním kapličky v zaniklé obci Staré Verneřice (05.10.2020)
Svědectví: Poprvé na pouti v Jeníkově (05.10.2020)
Mše svatá v Lahošti, již tento čtvrtek (16.09.2020)
Koncert skupiny Nezmaři v Jeníkově (04.09.2020)
Pozvánka na žehnání kapličky u Starých Verneřic spadajících do farnosti Jeníkov (02.09.2020)
Začal tábor pro děti z Jeníkovska turnus A (06.07.2020)
Prosíme o dar na zprovoznění zvonu (30.06.2020)
Tajemná záře nad Jeníkovem (07.03.2020)
Znojemský týdeník: Žehnání knihy o Jeníkovu (30.01.2020)
Sborník jeníkovských svědectví požehnán (21.01.2020)
Jáhen František z Lančova (25.12.2019)
Vánoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2019 (23.12.2019)
Prosba o modlitbu - aktualizace (20.12.2019)
Prosím, pomozte svým darem zachránit kapli (11.12.2019)
Trocha poezie... (03.12.2019)
Mše svatá v Jeníkově a dušičková pobožnost na hřbitově (05.11.2019)
Moravská pouť do Jeníkova 2019 (16.10.2019)
Otec biskup požehnal varhany v Jeníkově (09.10.2019)
Video z jeníkovské pouti (01.10.2019)
O žehnání varhan v Jeníkově (26.09.2019)
Mše svatá se Soluňáky ve Štěrbině (29.07.2019)
Začal tábor pro děti z Duchcova, Jeníkova a okolí A: první den (01.07.2019)
Mše svatá v Lahošti (27.05.2019)
Velikonoce v Jeníkově 2019 (21.05.2019)
Mše svatá v Lahošti, bude již v úterý (13.04.2019)
Adorační den v Jeníkově (11.04.2019)
Ohlednutí aneb 20 let spolupráce farnosti Jeníkov a FATYMu Vranov nad Dyjí (16.02.2019)
Pamatujme v modlitbě na Davida (10.02.2019)
Kaple sv. Anny v Jeníkově soutěží - pomozte svým hlasem i Vy! (15.01.2019)
Mimořádná prosba - najde se dárce? (06.01.2019)
Znáte Jana Lohelia Oehlschlägela? Významný hudební skladatel z Lahoště (29.12.2018)
Vánoční mše svatá + setkání nad Písmem svatým na faře v Jeníkově (11.12.2018)
Zástupci Jeníkova na americkém velvyslanectví v Praze (25.11.2018)
Foto z pohřbu sestry Marcely (17.11.2018)
Zemřela naše sestřička Marcela z Jeníkova (13.11.2018)
Hlasujte pro kapli sv. Anny V Jeníkově (03.11.2018)
Mše svatá a dušičková pobožnost v Jeníkově (31.10.2018)
Ohlédnutí za moravskou automobilovou poutí v Jeníkově (08.10.2018)
Klub přátel Jeníkova - KPJ (03.10.2018)
Dárek pro Irču (05.08.2018)
Začal tábor pro děti z Jeníkova a okolí - turnus B (17.07.2018)
Tábor pro děti z Jeníkova a okolí: neděle - turnus B (17.07.2018)
Tábor pro děti z Jeníkova a okolí návrat na Sever a zhodnocení - turnus A (15.07.2018)
Prosba - napište svědectví související s Jeníkovem (04.07.2018)
Jeníkovské varhany vyhrály - děkujeme !! (04.07.2018)
Jeníkov v České televizi (26.06.2018)
Mše svatá v Lahošti (21.06.2018)
Návštěva na Mírově (10.06.2018)
XIII. cyklopouť do Jeníkova 2018 - k Panně Marii - Jeníkovské Matce Důvěry (18.05.2018)
Prosba: pomozte v posledních dnech (do 26.6.18 do půlnoci) vysoutěžit svými dary pomoc pro záchranu varhan kostela v Jeníkově (11.05.2018)
Stráníci a Žalman v Jeníkově (04.05.2018)
Velikonoční zpravodaj pro farnost Jeníkov 2018 (16.04.2018)
Mše svatá v Lahošti (16.04.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (06.04.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (23.03.2018)
Mše svatá v Jeníkově (12.03.2018)
Nabídka z FATYMu (28.02.2018)
Ohlédnutí za jarními prázdninami dětí z okolí Jeníkova (27.02.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (04.02.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (04.01.2018)
Vánoční mše svatá a setkání nad Písmem svatým v Jeníkově (26.12.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (18.12.2017)
Mše svatá v Lahošti (12.12.2017)
Zemřel Radek Tabáň z Jeníkova (09.12.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (16.11.2017)
Mše svatá a dušičková pobožnost v Jeníkově (26.10.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (22.10.2017)
Pár statistických údajů, jak vypadala družba s Jeníkovem o prázdninách 2017 (05.10.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (01.10.2017)
Požární cvičení v Jeníkově (05.09.2017)
Mše svatá v Jeníkově (05.09.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (03.09.2017)
TYNAF v Jeníkově (30.08.2017)
Prosba pro Jeníkov (29.08.2017)
TYNAF v Jeníkově (28.08.2017)
Mše svatá za dárce, kteří jakkoliv podpořili jeníkovské tábory (17.08.2017)
Misijní týden soluňáků: mše svatá ve Štěrbině (28.07.2017)
Misijní týden soluňáků: mše svatá v Hudcově (26.07.2017)
Misijní týden soluňáků: nedělní mše svatá v Jeníkově (26.07.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (23.07.2017)
Tábor pro děti z Jeníkova turnus B: Vinnetou - sobota (16.07.2017)
Tábor pro děti z Jeníkovska: Cesta kolem světa - pondělí (05.07.2017)
Tábor pro děti z Jeníkovska turnus A: Cesta kolem světa - neděle (03.07.2017)
Tábor pro děti z Jeníkovska turnus A: Cesta kolem světa - sobota (02.07.2017)
Prosba o hmotný nebo finanční dar na tábory pro děti z Jeníkova o okolí (27.06.2017)
Poutní mše svatá v Jeníkově (27.06.2017)
Mše svatá v Lahošti (25.06.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (07.06.2017)
Turné o Jeníkově v jižních Čechách + benefiční koncert (21.05.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (20.04.2017)
Mše svatá v Lahošti (09.04.2017)
Jarní prázdniny v Jeníkově (17.03.2017)
Mše svatá v Jeníkově (14.03.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (11.03.2017)
Poděkování (11.03.2017)
Bohoslužby během jarních prázdnin v Jeníkově (10.03.2017)
Jarní prázdniny v Jeníkově (06.03.2017)
Mše svatá a příprava na biřmování Jeníkov (18.02.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany - vyjímečně jinak (11.02.2017)
Teplický deník: Záchrana varhan je zase nadějnější (09.02.2017)
Prosba (08.02.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (01.01.2017)
Vánoční mše svatá a setkání u betléma (25.12.2016)
Vánoční koncert (24.12.2016)
Mše svatá v Lahošti (12.12.2016)
Mše svatá v Lahošti (20.11.2016)
Potáborové setkání v Jeníkově (16.11.2016)
Moravská automobilová pouť v Jeníkově (24.10.2016)
Týden na faře v Jeníkově (13.09.2016)
Mše svatá v Jeníkově (30.08.2016)
Ohlédnutí za jeníkovským superdnem (10.08.2016)
Tábor pro děti z Jeníkovska: sobota (03.07.2016)
Cyklopouť do Jeníkova (24.06.2016)
Boží Tělo v Lahošti (01.06.2016)
Koncert Spirituál kvintetu v Jeníkově (29.05.2016)
Z dopisu z vězení... (04.05.2016)
Mše svatá v Lahošti (26.04.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (24.04.2016)
Spirituál Kvintet v Jeníkově (06.04.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (15.03.2016)
Jarní prázdniny v Jeníkově (06.03.2016)
Vyhodnocení výtvarné soutěže v Duchcově (06.03.2016)
Letní tábory pro děti a mládež z Jeníkova a okolí 2016 - přihlašte se včas! (26.02.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (26.02.2016)
Prodloužený víkend v Jeníkově (21.02.2016)
Jarní prázdniny v Jeníkově (21.02.2016)
Mše svatá v Lahošti (14.02.2016)
Věčné sliby s. Kláry v Soběšicích (18.01.2016)
Silvestr a tříkrálová sbírka ve farnosti Jeníkov (07.01.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (05.01.2016)
Jeníkovský kalendář 2016 (29.12.2015)
Silvestr v Jeníkově (28.12.2015)
Adventní koncert v Jeníkově (17.12.2015)
Okresní kolo soutěže Bible a my v Duchcově (16.12.2015)
Adventní koncert v Jeníkově (09.12.2015)
Návštěva sv. Mikuláše v Jeníkově (08.12.2015)
Žehnání nově restaurované sochy sv. Leonarda v Jeníkově (27.11.2015)
Adventní duchovní obnova v Jeníkově (25.11.2015)
Podzimní prázdniny v Jeníkově (19.10.2015)
Boží prozřetelnost (21.09.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (13.09.2015)
Pozvánka na "postavení nového kříže" v Hudcově (25.07.2015)
Tábor pro jeníkovské děti středa, čtvrtek (12.07.2015)
Tábor pro děti z Jeníkova - sobota a neděle (06.07.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (04.07.2015)
Jeníkov - prázdninový pobyt (02.07.2015)
Zvony z jeníkovského kostela znějí v Českém rozhlase (02.07.2015)
Mše svatá v kostele sv. Petra a Pavla v Jeníkově (28.06.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (20.06.2015)
Teplický deník: Ozvěny Noci kostelů v Jeníkově (05.06.2015)
Teplický deník: Farnost Jeníkov láká i na prohlídku zvonů (03.06.2015)
Pomozte nám uskutečnit tábor pro děti a mládež z Jeníkova a okolí - prosba o finanční dar (30.05.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (29.05.2015)
Mše svatá v Lahošti (23.05.2015)
Zvony z Jeníkova budou znít v Českém rozhlasu (07.05.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (02.05.2015)
Pozvánka - na společnou akci v Jeníkově (26.04.2015)
Adorační den - Jeníkov (20.04.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov (20.04.2015)
Opraví sochu sv.Leonarda v Jeníkově (18.04.2015)
Benefiční koncert (18.04.2015)
Víkend v Jeníkově (31.03.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov (21.03.2015)
Teplický deník: Setkání tříkrálových koledníků v Duchcově (04.03.2015)
Setkání koledníků v Duchově (26.02.2015)
Mše svatá v Jeníkově (19.02.2015)
Adorace + modlitba za farnost Jeníkov - POZOR ZMĚNA (08.02.2015)
Jarní prázdniny v Jeníkově (03.02.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov (24.01.2015)
Betlém v Jeníkově (14.01.2015)
Setkání u betléma (25.12.2014)
Jeníkovský kalendář pro rok 2015 (25.12.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov (20.12.2014)
Betlémské světlo - Jeníkov 2014 (13.12.2014)
Bohoslužba slova + adorace v adoptivní farnosti Jeníkov (08.12.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov + bohoslužba slova a setkání na faře (07.12.2014)
Prosba o pomoc - najde se někdo? (30.11.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov a setkání na faře (12.11.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov a setkání na faře (27.10.2014)
Podzimní prázdniny v Jeníkově (15.10.2014)
Jeníkovské zvony (05.10.2014)
Opravené zvony jsou již ve věži jeníkovského kostela (29.09.2014)
Žehnání opravených zvonů v Jeníkově a Moravská autobusová pouť (27.09.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov + setkání na farní zahradě u ohně (17.09.2014)
Moravská pouť do Jeníkova, jet či nejet? (16.09.2014)
Žehnání zvonů v Jeníkově (16.09.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov + setkání na farní zahradě u ohně (09.09.2014)
Mše svatá ve farnosti Jeníkov - POZOR ZMĚNA (04.09.2014)
Výročí 15-let adopce farnosti Jeníkov v severních Čechách (11.08.2014)
Mše svatá ve farním kostele sv. Petra a Pavla v Jeníkově (03.08.2014)
Mše svatá v Lahošti (02.08.2014)
Mše svatá v Zábrušanech + Boží Tělo (01.08.2014)
Uctění památky zesnulých v rámci 100. výročí I. světové války ve farnosti Jeníkov (31.07.2014)
Mše svatá v Hudcově -vesnice patřící farnosti Jeníkov (31.07.2014)
Mše svaté ve farnosti Jeníkov (28.07.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov + setkání na farní zahradě (28.07.2014)
Letní tábory pro děti z Jeníkova a okolí 2014 (08.07.2014)
Ohlédnutí za IX.cyklopoutí z Přímětic do Jeníkova (04.07.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov (29.06.2014)
Boží Tělo ve farnosti Jeníkov (08.06.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov a setkání na faře (25.05.2014)
Prosba o pomoc (24.05.2014)
Mše svatá ve farnosti Jeníkov (28.04.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov -POZOR ZMĚNA (25.04.2014)
Další akce v Jeníkově (29.03.2014)
Pomoc pro farnost Jeníkov - na severu Čech (20.03.2014)
Dobrodružství na severu – v Jeníkově (15.03.2014)
Pomoc v Jeníkově, adoptivní farnosti FATYMu (24.02.2014)
Prázdniny v Jeníkově - úterý (18.02.2014)
Prázdniny v Jeníkově - pondělí (17.02.2014)
Prosba (17.01.2014)
Nechci si to nechat pro sebe..."Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov" (12.01.2014)
Je zač děkovat? Aneb, jaký byl rok 2013 v Jeníkově... (31.12.2013)
Mimořádná mše svatá v Jeníkově (28.12.2013)
"JENÍKOVSKÝ KALENDÁŘ 2014" (26.12.2013)
1,-Kč denně po dobu adventní pro Jeníkov (10.12.2013)
Křest v adoptivní farnosti Jeníkov (06.12.2013)
Bláznovství, nesmysl… nebo věrnost a vytrvalost…? (29.11.2013)
100 x 1000 nebo 1000 x 100 (19.11.2013)
Překvapení (07.11.2013)
Žehnání nově opravených soch sv. Petra a Pavla v Jeníkově (10.10.2013)
Před kostelem v Jeníkově požehnali opraveným sochám (07.10.2013)
Modlitební společenství + promítání na faře (23.09.2013)
Pozvánka na faru do Jeníkova (21.09.2013)
Pozvání na žehnání soch sv. Petra a Pavla v Jeníkově (19.09.2013)
Když Bůh žehná… (28.08.2013)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov (15.08.2013)
Modlitební společenství + setkání na faře (28.07.2013)
Radost (08.07.2013)
Tradiční prázdninová brigáda v Jeníkově (27.06.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov"- Velké Meziříčí (12.06.2013)
Pochybnost a Boží dotek (10.06.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov"- tentokrát poprvé do olomoucké arcidiecéze (09.06.2013)
Prosba o pomoc - fara Jeníkov (26.05.2013)
Modlitební společenství (20.05.2013)
Ohlednutí za "neformálním setkáním" v Jeníkově (17.05.2013)
Neděle "Dobrého Pastýře" - aneb povídání o misiích v Jeníkově ve farnosti Radešínská Svratka (16.05.2013)
Fara Jeníkov - prosba o pomoc (16.05.2013)
Jeníkov - mše svatá na poděkování (09.05.2013)
Neformální setkání v Jeníkově - AKTUALIZOVÁNO (09.05.2013)
Jeníkov - ora et labora (03.05.2013)
Pozvánka na faru do Jeníkova (24.04.2013)
Na otáčku v Jeníkově (13.04.2013)
Mše svatá v Lahošti a příprava na svátosti na faře v Jeníkově (08.04.2013)
Modlitební společenství + promítání na faře (19.03.2013)
Fara Jeníkov (16.03.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov"- tentokrát v Třebíči (25.02.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov" (13.02.2013)
Rok 2012 v adoptivní farnosti Jeníkov (31.12.2012)
Betlémské světlo - Jeníkov 2012 (17.12.2012)
Mše svatá v Lahošti (20.11.2012)
Pozvánka na promítání - fara Jeníkov (26.10.2012)
Svatováclavská mše svatá ve farnosti Jeníkov (26.09.2012)
V Jeníkově jsme s opravou fary zase o kus dál - podívejte se... (27.08.2012)
Jeníkov - oprava střechy kostela pokračuje (26.08.2012)
Řeholní sestřička z Jeníkova (07.10.2007)
| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 15. 06. 2021 | 597 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace