Zajímavé...

Immaculata č. 116 - 4/2011

DPP12 V Immaculatě č. 116 najdete zajímavé články, které povzbudí i poučí. Immaculata ke stažení zde! Download...

Vybrané myšlenky z některých článků:

Prvotní výchova k víře spočívá právě ve svědectví věrnosti manželské smlouvě. Z této věrnosti děti beze slov chápou, že Bůh je věrná, trpělivá, uctivá a velkorysá láska.
(Benedikt XVI.)

Z článku O svatosti:
"Je falešné myslet si, že svatí nám nebyli podobní. I oni měli svá pokušení, padali a povstávali, i je trápily zármutek a slabost a paralyzovalo znechucení. Vždy ale pamatovali na slova Spasitelova: „Beze mne nemůžete učinit nic…“ (Jan 15,5), a také na slova sv. Pavla: „Všechno mohu v tom, který mne posiluje…“ (Fil 4,13). Nedůvěřovali sobě, ale všechnu svoji důvěru složili Pánu, pokořili se, když klesli, upřímně toho litovali, svou duši očistili ze špíny ve svátosti pokání a potom s ještě větším zápalem přiložili ruku k dílu. Pády jim tak posloužily jako stupně na žebříku směrem ke stále větší dokonalosti."
(sv. Maxmilián Kolbe)


hraKdyž se sv. Scholastika zeptala svého bratra sv. Benedikta, čeho je třeba k dosažení svatosti, uslyšela od něho lapidární odpověď: „Třeba chtít.“


KOFEZ článku O svátosti manželství:
...aspekt manželství, na který se často zapomíná: Úlohou muže a ženy je sobě navzájem a svým dětem pomáhat, aby přišli do nebe.


DPP12Milost svátosti manželství působí, že manželé svoji přirozenou manželskou lásku přivádějí ke stále větší dokonalosti a pozvedají ji do vyšší roviny.

Ne svět, ale Bůh se octl v centru všech jeho snah – a proto vykonal úžasné dílo. (o sv. Ignáci)

„Kdo vytrhává mládeži ze srdce víru v Krista, je zločinec.“ (Bl. Gerhard Hirschfelder)

"Opravdové hrdinství spočívá v zanechání všech vlastních věcí a zabývání se bližním.“ (Alina Milan)Sdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 13. 05. 2012 | 10543 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace