Zajímavé...

Immaculata č. 114 - 2/2011

V časopise Immaculata č. 114 jsou velmi zajímavé články, které stojí za přečtení. Immaculata ke stažení zde! Download...

Najdete zde třeba článek o 3. přikázání, rozhovor s MUDr. Xenií Preiningerovou, lékařkou-gynekoložkou, svědectví o knězi P. Paulu Sawatske, který zemřel při obraně mravní čistoty, o pronásledování křesťanů v dnešním světě, článek o P. Robertu Spiske a mnoho dalšího.

Z tohoto čísla vybíráme několik myšlenek:

„...Kdyby na zemi ne miliardy lidí, nýbrž jen jeden jediný člověk žil s Adamovou vinou, Kristus by i pro něho přišel na tuto zemi, aby mu nabídl svoji ruku ke spáse. Tak důležitý a tak velký je pro Boha člověk.“

Kardinál Stefan Wyszyński


Hřbitov VranovÚčastnit se liturgie tedy znamená ponořit svůj život do tajemství Kristova, do jeho trvalé přítomnosti, jít cestou, kterou vstupujeme do jeho smrti a vzkříšení, abychom měli život.

Benedikt XVI.


Nový Jeruzalém 07-09Půst znamená zřeknutí se jídla, ale obsahuje také další formy odříkání k dosažení střídmějšího života. To všechno však ještě není plná skutečnost postu. Ten je vnějším znakem vnitřní skutečnosti našeho závazku zdržovat se s pomocí Boží zla a žít evangelium. Ten, kdo se nedovede sytit Božím Slovem, se nepostí doopravdy.

Benedikt XVI.


Velehrad 08Máme mnoho důkazů pro věčný život. Abychom ho dosáhli, ukazuje nám Písmo sv. cesty, které k němu vedou. První cestou je víra (Jan 3,36). Druhou hlásání evangelia (Jan 4,36). Třetí je kladení Ježíše Krista na první místo ve svém životě, dokonce i před rodinu a majetek (Mt 19,29). Čtvrtou pak je zachovávání přikázání (Mt 19,16–18). A další cestou je přestat hřešit a sloužit jen Bohu (Řím 6,22). Jsou samozřejmě ještě jiné cesty, které vedou k věčnému životu. Ale pomíjím je, nemohu mluvit o všech, je jich mnoho. Pán ve svém milosrdenství otevřel ne jedny nebo dvoje dveře, ale mnoho dveří do věčného života, aby ho mohl bez potíží dosáhnout každý.

(Katecheze sv. Cyrila Jeruzalémského)


Odlévání zvonu sv.CM 4. 6. 09Teprve seznámení s učením církve mě donutilo hlouběji prostudovat mechanismy účinků antikoncepce včetně potratových a dopady umělého oplodnění a pochopit, o jak velkou zrůdnost se jedná. Vždyť přece pilulky hormonální antikoncepce a nitroděložní tělíska, které lékaři běžně předepisují, mohou působit také abortivně, čili zabíjet už počatý život, což si mnohé věřící ženy neuvědomují!
(MUDr. Xenie Preiningerová)

Obyvatelé Evropy by si měli uvědomit své křesťanské kořeny, křesťané sami by měli přestat zpochybňovat základy své víry, sjednotit se, vzájemně se podporovat a nebát se prosazovat tak základní věci, jako je ochrana lidského života.

(MUDr. Xenie Preiningerová)Sdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 26. 02. 2012 | 8482 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace