Zajímavé...

Gibsonovo pokračování filmu „Umučení Krista“

Pasja_(film_2004) logo, volné dílo, pl.wikipedia.org Každoročně vstupujeme do „Svatého týdne“, který se pro mnohé věřící neoddělitelně pojí i s legendárním filmem Mela Gibsona a Jima Caviezela: Umučení Krista. Přestože se tomu těžko věří, už to bude 20 let, co tento snímek vtrhl do kin jako vichřice a nenechal chladným nikoho – ani věřící, ani nevěřící.

Od té doby oba hlavní strůjci filmu přízvukují, že počítají i s jeho pokračováním. Ale a v dnešní době už máme několik zajímavých indicií, o čemž asi pokračování bude. Už hned na začátek lze říci, že to vskutku nevypadá na „obyčejný film“, ale na dílo, které opět „donutí“ téměř celou společnost vyslovit svůj názor.

„Největší film v historii“

Imdb.com je největší a nejrespektovanější webovou databází filmů v USA. Ještě donedávna byl na portálu umístěn plakát filmu s názvem The Passion of the Christ: Resurrection - Umučení Krista: Vzkříšení. Na plakátu stálo, že film přijde do kin na jaře 2024. Plakát však nikdy nebyl považován za pravý a stránka jej po čase stáhla. Žádné oficiální datum premiéry tedy zatím stanoveno nebylo.

Na pokračování Umučení Krista se však v každém případě pracuje a měl by i nést zmíněný podtitul „Vzkříšení“. Samotní hlavní aktéři a tvůrci to v různých talkshow a rozhovorech několikrát potvrdili. Zejména Jim Caviezel – představitel Ježíše Krista – několikrát řekl, že režisér Mel Gibson skutečně pracuje na scénáři. Caviezel v rozhovoru pro portál Breitbart v září 2020 doslova uvedl: „Mel Gibson mi právě poslal třetí návrh scénáře. Přichází to!“ Potvrdil i název filmu: „Nese název „Umučení Krista: Vzkříšení“. Bude to největší film v historii.“ V březnu 2020 se pro televizní stanici Fox News vyjádřil podobně: „Bude to mistrovské dílo… Bude to největší film v historii…

solarilucho, CC0 Public Domain, pixabay.com


Na scénáři k filmu pracuje Randall Wallace, který spolupracuje s Gibsonem již od dob slavného historického eposu Statečné srdce (1995). Sám Wallace se k pokračování Umučení Krista vyjádřil, že je to film, o kterém „neustále diskutujeme“ a že jej spolu s Gibsonem považují za „Mount Everest všech příběhů“.

Jim Caviezel by si měl v připravovaném snímku – který se však ještě evidentně nezačal natáčet – zopakovat postavu Ježíše Krista. I když je Caviezel o 18 let starší, panuje názor, že změna jeho vzezření může odrážet změnu vzezření Krista po křížové cestě a smrti na Golgotě. Nebylo by také až tak překvapující vidět Maii Morgensternovou zopakovat si svoji roli Marie, Ježíšovy Matky z původního filmu. Diváci by měli očekávat také návrat Francesca DeVita a Christa Živkova do rolí Petra a Jana.

Dalšími potenciálními herci, kteří by se mohli vrátit do „Vzkříšení“, jsou Monica Bellucciová jako Maria Magdaléna, Luca Lionello jako Jidáš Iškariotský a Christo Naumov Šopov jako Poncius Pilát. Jelikož film se bude zabývat následky Ježíšovy smrti, dávalo by smysl vidět alespoň několik postav, které s Ježíšem komunikovaly během jeho posledních dnů.

Pouze během tří dnů

Podle všech dostupných informací bude Gibsonův chystaný projekt mnohem rozšířenější a velkolepější, než by se mohlo zdát. Zřejmě se bude odehrávat pouze během tří dnů – od Kristovy smrti na kříži po Jeho zmrtvýchvstání. Zobrazovat bude zoufalství a zmatek v řadách apoštolů v tomto období, ale to je jen začátek…

Již v roce 2016 řekl deníku USA Today Mel Gibson osobně několik zajímavostí. V první řadě potvrdil, že se natáčení filmu skutečně plánuje. Zároveň však přiznal, že se spolu se svým týmem snaží najít co nejzajímavější způsob vyprávění příběhu. Uvedl: „Snažíme se to vytvořit způsobem, který je kinematograficky podmanivý a poučný, aby to vyzařovalo nové světlo, pokud je to možné, aniž bychom vytvořili něco prapodivného.

V dalším rozhovoru v show Stephena Colberta už Gibson naznačil, že po Ježíšově ukřižování by mohl film následně zobrazovat Ježíšovo sestoupení do podsvětí, odkud vyvedl spravedlivé lidi Starého zákona, kteří se až do oběti Božího Syna nemohli do Nebe dostat.

Takže nám uděláte malé inferno?“ vyzvídal dále Colbert, na což mu Mel odpověděl, že si není „jistý“, ale „stojí za to nad tím pouvažovat, no ne?

Několik filmových internetových stránek se od té doby začalo vyjadřovat, že sestoupení do podsvětí bude ve filmu opravdu zobrazeno. Zmíněný portál Imdb.com například v anotaci k filmu uvádí:

Umučení Krista: Vzkříšení

Pokračování filmu Umučení Krista (2004) se zaměřuje na události,
ke kterým došlo 3 dny mezi ukřižováním a zmrtvýchvstáním,
když Ježíš Kristus sestoupil do Abrahamova lůna,
aby kázal a vzkřísil starozákonní svaté.


https://www.imdb.com/title/tt5795232/


Abrahamovo lůno“ je část podsvětí, která v některých dalších spisech také nese název šeol. Taylor Marshall v jednom ze svých videí ozřejmuje Kristovo sestoupení do podsvětí po své smrti na kříži takto:

CC0, pixabay.com


Kristus je plně člověk – tělo, krev, srdce, oči, vlasy… – je člověkem po fyzické stránce. Avšak je člověkem i z té stránky, že má duši, lidskou duši. Má tedy plnou božskou přirozenost, jakož i plnou lidskou přirozenost. A jeho plná lidská přirozenost zahrnuje tělo, duši, intelekt, svobodnou vůli, avšak tato jeho svobodná vůle je dokonale spojena s jeho božskou vůlí…

Takže Kristus ve své duši sestoupil do podsvětí, obydlí mrtvých, pekla - šeolu. Avšak nesestoupil do obydlí zatracených, které je nazýváno gahena.


Jinými slovy: před Kristovou obětí mělo podsvětí dvě hlavní části – tu, kde byli starozákonní světci, kde však nebylo trápení; a pak „klasické“ peklo – místo věčných muk zatratenců. Ježíš sestoupil jen do první části, aby tamní duše vyvedl nahoru do Nebe k Otci.

Mezi další zajímavosti patří i fakt, že na červen 2023 je oznámeno vydání knihy edinburské profesorky Helen Bondové, s názvem Evangelium podle Mela Gibsona: Pravda, víra a fantazie v Umučení Krista: Vzkříšení (The Gospel According to Mel Gibson: Fact, Faith and Fantasy in The Passion of the Christ: Resurrection). Tato kniha podle vydavatele „překoná kontroverzi kolem nového filmu Mela Gibsona o zmrtvýchvstání Ježíše a jeho cestě peklem“. Bondová i Gibson však potvrdili, že kniha není nijak propojena na tvůrce filmu a jde čistě o projekt autorky.

I pád andělů

Podle informací starých jen několik dní se však zdá, že Gibsonův film by měl zajít ještě dál. Jack Posobiac je v Americe poměrně známý konzervativní redaktor s vlastní rozhlasovou show. Je známý jako velký zastánce Donalda Trumpa a zajímal se také o „fenomén“ Antify. Napsal celkem tři knihy. 31. března uveřejnil zajímavý tweet:

Mel Gibson říká, (že) Umučení: Zmrtvýchvstání bude zobrazovat vše, co se událo během tří dnů v každé sféře existence a budou v něm asi i záblesky vzpomínek z minulosti (flashbacky) na pád andělů.

https://mobile.twitter.com/JackPosobiec/status/1509371821233213449

Archanděl Michael zahání padlé anděly do propastí pekelných, volné dílo


Pokračování Umučení Krista by tedy kromě Ježíšovy cesty podsvětím mělo zobrazovat i Luciferův „non serviam“ Bohu na počátku stvoření a jeho následné shození z Nebes spolu s třetinou padlých andělů, kteří se přidali na jeho stranu. Filmové internetové portály si všimly, že Gibson se v jednom oficiálním rozhovoru prořekl o této možnosti. Portál relevantmagazine.com k tomu uvádí:

Pak v roce 2018 měl Gibson interview s Raymondem Arroyem z Fox News, kde otevřeně mluvil o myšlence kosmického pokračování celého příběhu, který by se mnohem více zaměřil na nadpřirozené události odehrávající se v říších mimo hmatatelný svět a to v období mezi Ježíšovou tělesnou smrtí a vzkříšením. „Je to náročný úkol,“ připustil tehdy Gibson.

Jak jste blízko (realizace)?“ – zeptal se Arroyo, na co mu hollywoodská hvězda odpověděla: „Je to nekonečné… odhaluje se toho stále více a více, čím dál se do toho dostáváte… Vše od pádu andělů… Otevírají se nám všechny tyto kanály.

Filmoví fanoušci projevili, na základě těchto dosud vypuštěných informací samozřejmě nadšení, avšak probíhají i jisté obavy, jak budou scény z podsvětí, či dokonce pádu andělů vlastně zobrazeny. Panují obavy, zda se skutečně podaří vytvořit tyto scény dostatečně důstojně. K jejich tvorbě bude totiž zapotřebí nejnovější počítačová technika, která je extrémně drahá.

Pokračování filmu o Kristu zřejmě nebude chtít financovat žádné větší hollywoodské studio a všechny finance tak půjdou z kapsy Mela Gibsona a jeho sponzorů. Fanoušci se proto obávají, že se nemusí najít dostatečné množství financí pro kvalitní natočení těchto scén. Na druhé straně panuje názor, že by Gibson a spol. mohli požádat o tzv. mikropříspěvkové financování (crowfunding) – což je financování běžnými lidmi formou velmi malých peněžních příspěvků. To se považuje za slibný nápad.

Umučení Krista

Filmový portál movieweb.com zcela zajímavým způsobem zachytil fakt, proč se stalo Umučení Krista z roku 2004 takovým kulturním fenoménem:

Když se Umučení Krista v roce 2004 dostalo do kin, dosáhlo obrovského úspěchu a na celém světě vysbíralo víc než šest set dvace tři milionů dolarů. Film byl nejkvalitnějším a současně nejbrutálnějším zobrazením ukřižování, jaké se kdy natočilo.

Mnoha je považován za nejúspěšnější film všech dob založený na víře. Dělá to, co by měl dělat každý skvělý film; neustále nás posouvá a nutí nás přemýšlet. Staví před diváky jeden z nejikoničtějších obrazů naší kultury: krvácejícího, mučeného muže přibitého na kříž s trnovou korunou na hlavě. Film také inspiruje představivost ve sféře zázraků, nebeských bytostí, dobra a zla a významu loajality, zrady a odpuštění.


Jim Caviezel tvrdí, že následující film bude ještě lepší než jeho předchůdce. Doslova říká, že to bude „největší film v historii“. Kéž by se Umučení Krista: Zmrtvýchvstání vydařilo a opět nahlodalo svědomí mnoha, dnes bloudících lidí. Snad si tvůrci v čele s Melem Gibsonem od nás zaslouží i nějakou tu modlitbu a časem (možná) i finanční příspěvek.


Zdroj: www.christianitas.sk/, 15. 4. 2022

Převzato z www.lifenews.sk/spravy, článek z 26. 4. 2022 naleznete zde.

Ježíš, volná licence, rgbstock.com

Sdílet

Modlíš se za vládu a prezidenta?

Ani mě nenapadlo se za ně modlit. (Počet hlasů: 49)
(17.38 %)

I když jsem slyšel, že se za ně mám modlit, nikdy bych to neudělal, protože na ně mám "svůj" názor. (Počet hlasů: 3)
(1.06 %)

Kdysi jsem se za ně už jednou pomodlil. (Počet hlasů: 16)
(5.67 %)

Občas se za ně modlím. (Počet hlasů: 128)
(45.39 %)

Modlím se za ně pravidelně. (Počet hlasů: 86)
(30.50 %)Celkem hlasovalo: 282
Související články:
FILM: Pro větší slávu (29.11.2023)
Televizní film: GOSPA (o počátcích zjevení v Medžugorje) (05.10.2023)
Film – Píseň o Bernadettě – Zjevení v Lurdech (1943) (14.02.2023)
Film Svatá Lucie - sicilská mučednice (11.12.2022)
Guadalupe: Živý obraz - dokumentární film (09.12.2022)
Film na TV Lux - Hořící srdce (22.09.2022)
Aktualizováno: Největší ze zázraků (animovaný film) (30.05.2022)
Film: Šťastné a veselé! (30.12.2021)
Vítězství - dokumentární film o Medžugorje (20.08.2021)
Cyril a Metoděj - Apoštolové Slovanů - FILM (2013) (05.07.2021)
Psychotronika, proutkaření, jasnovidectví, magie - zkušenost Martina Ševčíka (23.02.2021)
Odkazy na zajímavé krátké filmy (02.01.2021)
Film na TV Lux: Máriina krajina - Dnes 1. 1. ve 20:00 h a 2. 1. ve 14,05h (01.01.2021)
TV Lux: Blahoslavený Duns Scotus - italský životopisný film. (05.12.2020)
Film o Lurdech (10.11.2020)
Poselství z Garabandalu - zjevení Panny Marie a archanděla Michaela (27.09.2020)
Film na TV Lux: Filip Neri (1 + 2) (18.07.2020)
Křížové výpravy (čtyřdílný dokument na TV Lux)) (14.07.2020)
Film na TV Lux: Svatá Barbora (10.07.2020)
Film na TV LUX: STAROMÓDNÍ - v so 26.12. ve 20:05 nebo v repríze ne 27.12. v 16:30 (21.05.2020)
Film na TV Lux: TRUMAN SHOW - V neděli 22. 3. 2020 v 16:00 h. (21.03.2020)
Film na TV LUX: Bitva u Vídně (na základě historických událostí) (19.10.2019)
Filmový klub ve Vranově: Promítání filmu Dítě 31 (08.10.2019)
Nový Gibsonův film „Vzkříšení“ vyjde na Velikonoce (19.08.2019)
Dnes - TURÍNSKÉ PLÁTNO: HISTORIE TAJEMSTVÍ dokumentární film na TVLUX (09.08.2019)
Film na TV Lux: IGNÁC Z LOYOLY - Životopisný film o zakladateli jezuitů (02.03.2019)
Film na TV LUX: Krásná historie zázračné medaile (dokumentární film) (30.11.2018)
Film na TV Lux: MARIE MAGDALÉNA (21.07.2018)
Alenka na hithitu (Pomozte filmu Alenka v říši zázraků do světa) (27.06.2018)
Film na TV NOE: Hyacinta - Zázrak z Fatimy: 1. díl (21.04.2018)
GEN: profesor Pavel Dungl (17.04.2018)
TV NOE: S nikým bych neměnila - hraný film o Aničce Zelíkové (30.03.2018)
Film na TV Lux: Deset Božích přikázání (1 a 2/2) (29.03.2018)
Film na TV Lux: Jidáš (24.03.2018)
Jim Caviezel: Nové pokračování "Umučení Krista" bude nejlepším filmem v dějinách (03.03.2018)
Film na TV Lux: Světlo pro opuštěné (24.02.2018)
Film na TV LUX: LURDY 1,2/2 (17.02.2018)
Pozvánka na skvělý film: Alenka v zemi zázraků (v kinech od 8. února) (12.02.2018)
Film na TV LUX: Laura - velká láska (příběh oběti) (02.02.2018)
Film na TV LUX: Josef z Nazareta / Blízko při Ježíšovi (24.12.2017)
Josef (18.11.2017)
Film na TV Lux: Svätý Ludvík Maria Grignion de Montfort / Hlas, který vystoupil do nebe (16.07.2017)
Film. drama: Mnich (27.06.2017)
Film na TV Lux: Poslední vrchol (17.06.2017)
Film na TV Lux: FILMOVÝ VEČER Apoštol Tomáš: blízko u Ježíše (22.04.2017)
Co hodnotného nabídnou české a slovenské televize přes Velikonoce? (tipy Postoj.sk) (13.04.2017)
Film na TV Lux - Apoštol (Muslim pocítí dotek Kristovy lásky...) (24.03.2017)
Film Mlčení od Martina Scorseseho (09.02.2017)
Film na TV LUX: BIBLE: ESTER (27.01.2017)
Film na TV Lux: O bozích a lidech (21.01.2017)
Film na TV LUX: BIBLE: JOSEF (Egyptský) 1,2/2 (06.01.2017)
Film na TV Lux: Abrahám (1 a 2. díl) (20.10.2016)
Film Ivetka a hora v archivu České televize a na TV Lux + pořad Uvolněte se prosím s Ivetkou (15.10.2016)
Film na TV Lux: Apokalypsa (30.09.2016)
Už jste viděli zajímavý film o sv. Cyrilovi a Metodějovi ??? (14.09.2016)
Trailer na nový film o pěší pouti na Velehrad 2015 (03.08.2016)
Film na TV Lux: October Baby (22.07.2016)
Křesťanský film desetiletí: Mary's Land (07.07.2016)
TV NOE: Tasovický Mojžíš Klement Maria Hofbauer (20.05.2016)
Film na TV-LUX: PIUS XII. - Pod římským nebem: 1. a 2. díl (27.04.2016)
Film na TV Lux: Bible: Šalomoun - 1. a 2. díl filmové epopeje (22.04.2016)
Film na TV Lux: Svatý Petr - 1. a 2. díl životopisného filmu (01.04.2016)
Film MOST (25.03.2016)
Film na TV LUX: Bible: David 1/2 + 2/2 (04.03.2016)
Film "Vzkříšený" nabízí jiný pohled na Kristovo vzkříšení (29.01.2016)
Film na TV LUX: Ve světle pravdy - Životopisný příběh blahoslaveného Guiseppe " Pino " Puglisiho (11.12.2015)
Premiéra filmu Blízký soumrak (08.12.2015)
TV Lux: - film - Edita Steinová: Sedmá komnata (04.12.2015)
Zdenka (15.11.2015)
Film na TV Lux: Dveře z olova (14.11.2015)
Dokument "Mrtvolu sprovoďte ze světa" přiblíží pátrání po ostatcích P. Toufara (13.11.2015)
Film na TV Lux: Tomáš Morus: Muž do každého počasí (23.10.2015)
Film na TV Lux: Svatý Josef Kopertinský (10.10.2015)
Film na TV Lux: Svatá Bernadeta z Lurd (03.10.2015)
Mallé „letní kino“ na Louce uvádí:Opři žebřík o nebe (24.08.2015)
Turínské plátno - dokumentární film na TV Lux. (24.06.2015)
TV Lux: Fundamenty - dnešní téma: Rozvedení (24.06.2015)
Film na TV Lux: Jan XXIII. - Laskavý papež (17.06.2015)
Film na TV Lux: Karel: človek, který se stal papežem (1/4) (08.05.2015)
Film na TV LUX - Pavel VI. - Papež v bouřlivých časech (1+2) (23.04.2015)
TV Noe o Velikonocích: filmy Poslední vrchol a Kdo chce být milován? (01.04.2015)
Velikonoční filmy na TV Lux: MARIE MAGDALÉNA a film MOST (01.04.2015)
Při natáčení filmu o pastorovi, který zachraňuje děti, našel Boha (30.03.2015)
Neviděl jsem a neuvidím (11.03.2015)
Postní odpoledne v Olešnici (28.02.2015)
Padesát odstínů šedi není o romantice (26.02.2015)
P. Marian Kuffa - dokumenty v archívu České televize (26.12.2014)
Dokument ČT: Mlčení, modlitba, pokání (20.11.2014)
TV Noe: Zdenka - Dokument o životě blahoslavené Zdenky Schelingové. (15.11.2014)
Nepomucenum - Česká papežská kolej (dokument České televize) (06.11.2014)
FILM: Já jsem...Gabriel (02.10.2014)
Televize Noe v pozemním digitálním vysílání (04.07.2014)
Film na TV - Lux: Odvážné srdce Ireny Sendler (05.06.2014)
Mrazivé svědectví o dopadu neolitovaných hříchů (20.05.2014)
Nejtěžší volba - pořad České televice (17.05.2014)
Film na TV Lux: Pán Ježíš na návštevě (16.05.2014)
Film: The 13th Day - Tajemství Fatimy (12.05.2014)
Film Noe je podivný a matoucí, píší vatikánské noviny (02.05.2014)
TV film: Karol, člověk, který se stal papežem (24.04.2014)
TV Lux: Životopisný film Svatý Josef Kupertínsky z roku 1962 (28.03.2014)
Film Všechny moje děti ve Znojmě (26.03.2014)
Film Poslední vrchol v kině ve Znojmě (26.03.2014)
Film na TV Lux: Ruku v ruce (14.03.2014)
Film na TV Lux: Ostrov (08.03.2014)
Film - Poslední vrchol - (2010) (recenze) (11.02.2014)
Film na TV LUX - Pavel VI. - Papež v bouřlivých časech (2) (30.01.2014)
Dok. film: Matka jednoty (zjavení Panny Marie na Ukrajině) (30.01.2014)
Film Poslední vrchol (30.01.2014)
* Do kin přichází dokumentární film o faráři Marošovi Kuffovi
* Režisér: Je neuvěřitelné, jakou cestou prošel Maroš Kuffa
(18.01.2014)
TV NOE: In nomine patris (29.12.2013)
Nový projekt zve stát se misionářem přes šíření filmu (27.12.2013)
MISIE - Až na kraj světa s jezuity (23.12.2013)
Životopisný film "Popiełuszko: Svoboda je v nás" na TV-LUX (14.12.2013)
12. prosinec - svátek Panny Marie Guadalupské (12.12.2013)
Život blahoslavené sestry Zdenky představí nový dokumentární film (12.11.2013)
Promluva exorcisty, otce Maretty: Duchovní boj (17.10.2013)
TV: Myrna Nazzoura v Trnavě: Ježíš mi řekl - ze Sýrie vzejde nové světlo (21.09.2013)
TV film: Cizí příběh (26.08.2013)
Film - P. Vojtěch Kodet: Zkušenost exorcisty (08.08.2013)
Video: Zjevení Královny pomoci, Dechtice, 7. července 2013 (12.07.2013)
Medžugorje očima mladých: Festival mládeže 2012 (12.07.2013)
TV film: Marie Goretti (06.07.2013)
Velehrad velkých výročí
Program Velehrad 2013 - Dny lidí dobré vůle
(04.07.2013)
Orol TV: Dar z Nebe - dokumentární film (26.06.2013)
Aktuálně: Pokuta katolické TV LUX za "nevyváženost" a za biblickou interpretaci morálky
Podívejte se na tento pořad: U Pavla (92) 29.1
(26.04.2013)
TV: Papež Jan Pavel II., Veliký - Karel, človek, který sa stal papežem (05.04.2013)
Film Konkláve - exkluzivní dokument (10.03.2013)
P. Marián Kuffa - O pokání (06.03.2013)
Konec časů - videa (26.02.2013)
Obejměme se :) (17.02.2013)
TV orol - film: Joni (22.01.2013)
Putování do Betléma - animovaný film pro děti (22.12.2012)
TV OROL: Totalita ve jménu svobody (19.12.2012)
Video: Zjevení Královny pomoci, Dechtice, 9. prosince 2012 (16.12.2012)
Reportéři ČT : Obnova Mariánského sloupu (20.11.2012)
Mise ochranného programu – Pražské Jezulátko a Cyril a Metoděj - Bělorusko – Minsk (30.09.2012)
Video: Zjavení Královny pomoci, Dechtice, 9. září 2012 (15.09.2012)
Svědectví o Bohu na TV Markíza (06.09.2012)
Nový film o Edith Stein (09.08.2012)
Velice nebezpečné věci kolem nás (25.06.2012)
Video: Děti konzumu (16.06.2012)
Dokumentární film: Bohové New Age (11.06.2012)
Video ze zjevení Královny pomoci, Dechtice, 3. června 2012: Bůh je Láska (08.06.2012)
Dokumentární film Nejznámější Čech-Jan Nepomucký (28.05.2012)
Svatá Rita z Cascie - TV film (22.05.2012)
Na Slovensku za volnou neděli - Tv reportáž z pochodu (17.05.2012)
TV Magnificat – Reportáž z květnové pouti v Dechticích (6. května)+ poselství Královny pomoci z 15. dubna 2012 (10.05.2012)
TV: Titanic II. (100 let od zkazy Titanicu vyplouvá Titanic 2) (12.04.2012)
TV Magnificat: Velká Noc a Hora Zvir 2012 (12.04.2012)
Videosvědectví: Bůh mě uzdravil (11.04.2012)
Chemin de I´Espérance (10.04.2012)
Příběh Drinských mučeníc - dokumentární pořad (19.03.2012)
TV: Popieluszko – svoboda uvnitř nás (26.02.2012)
Praotcové časné sexualizace dětí. - dokument německé televizie o tzv. sexuální výchově (21.02.2012)
Číhošťský zázrak - zajímavý film - dokument na ČT2 (13.02.2012)
600 let od narození sv. Johanky z Arku (+ 2 filmy - dokumentární a životopisný) (06.01.2012)
TV: Zázrak (28.12.2011)
TV film: Věčná píseň (o vzniku koledy Tichá noc) (24.12.2011)
TV film: Dýka a kříž Davida Wilkersona (08.12.2011)
Video: Pokoj – jedine pokoj! (16.11.2011)
Video: Královna pomoci, která přichází i kvůli tobě (14.11.2011)
TV Magnificat: Svoboda (19.10.2011)
Video – Myrna na Slovensku: Jednota, láska, pokoj (17.10.2011)
Video: Myrna Nazzour – Posolství z Damašku (01.10.2011)
Video: Klíč k Triumfu – 5. mariánské dogma (14.09.2011)
TV: Becket (07.09.2011)
Video: Výroční zjevení Královny pomoci, Dechtice 15.srpna 211 (29.08.2011)
TV film: Klára a František (13.08.2011)
TV Magnificat: Cesta na horu Zvir (09.08.2011)
TV Magnificat: Místo milosti - příběh dvou mladých lidí (29.07.2011)
Dějiny českého národa (27.06.2011)
Video: O. Jozo Zovko, OFM (23.06.2011)
TV film: Bella (13.06.2011)
TV film: Antonín Paduánský (13.06.2011)
Otakáro Maria Schmidt - rozhovor a tip na film (23.04.2011)
Nové video o.z. Magnificat Slovakia – Poutní místo Turzovka (14.04.2011)
TV Magnificat: Zjejení Královny pomoci v Dechticích (13.04.2011)
Film Tři dědečci (30.03.2011)
TV: Misie (23.03.2011)
TV: Srbové, národ který mizí“ (aneb Jak zabít národ) (02.03.2011)
TV Magnificat - Pouť otce Jaroslava Stříže (22.02.2011)
| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 28. 04. 2022 | 1343 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.lifenews.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace