Zajímavé...

20 let časopisu IMMACULATA

sv. Maxmilián Kolbe (foto z wikipedie) Letos si připomínáme 30 let svatořečení sv. Maxmiliána Kolbeho. Tento polský světec je znám především jako mučedník z Osvětimi, který uprostřed pekla koncentračního tábora, nabídl svůj život namísto jiného odsouzence, jenž měl ženu a děti. Avšak velikost jeho osobnosti není jen v tomto.

Když se seznámíme s jeho životopisem, zjistíme, že celý jeho život byl jedním neustálým odevzdáváním se Bohu.

Roku 1917 během studií v Římě založil mariánské a apoštolské hnutí Rytířstvo Neposkvrněné Hlavním cílem bylo zcela se odevzdat Matce Boží do služby, aby ona působila skrze životy lidí, v zájmu šíření Kristovakrálovství v lidských srdcích a na celém světě.

Ona ho vedla svými cestami a dávala mu do rukou prostředky k šíření Božího království na zemi. Jedním z těchto prostředků byl tisk. V době meziválečné ekonomické krize sv. Maxmilián začal bez finančního zajištění vydávat časopis Rytíř Neposkvrněné, ke kterému později přibyla další periodika.

Řád minoritů pokračuje v naplňování odkazu sv. Maxmiliána. Letos slavíme 20. výročí existence časopisu IMMACULATA(Neposkvrněná). - české verze Maxmiliánova Rytířstva Neposkvrněné. Prostřednictví jeho minorité usilují o povzbuzení čtenářů v křesťanské víře a rozvoj jejich duchovního života.

Pokud máte zájem i Vy se přidat k mnohým čtenářůům IMMACULATY, kontaktujte nás, prosím, na adresu redakce.Rádi Vám budeme časopis zasílat. Ten je hrazen z dobrovolných darů čtenářů.

Za redakci br. Bohdan Heczko, OFMConv

Konvent minoritů v Brně
Minoritská 1, 60200 Brno,
e-mail: immaculata@minorite.cz
tel.: 542 215 600,
bankovní spojení: Commerzbank AG, č. ú. 50013424/6200

Bližší informace njdete na
http://immaculata.minorite.cz./

časopis Immaculata

Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 12. 09. 2012 | 8897 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace