Zajímavé...

20 let časopisu IMMACULATA

sv. Maxmilián Kolbe (foto z wikipedie) Letos si připomínáme 30 let svatořečení sv. Maxmiliána Kolbeho. Tento polský světec je znám především jako mučedník z Osvětimi, který uprostřed pekla koncentračního tábora, nabídl svůj život namísto jiného odsouzence, jenž měl ženu a děti. Avšak velikost jeho osobnosti není jen v tomto.

Když se seznámíme s jeho životopisem, zjistíme, že celý jeho život byl jedním neustálým odevzdáváním se Bohu.

Roku 1917 během studií v Římě založil mariánské a apoštolské hnutí Rytířstvo Neposkvrněné Hlavním cílem bylo zcela se odevzdat Matce Boží do služby, aby ona působila skrze životy lidí, v zájmu šíření Kristovakrálovství v lidských srdcích a na celém světě.

Ona ho vedla svými cestami a dávala mu do rukou prostředky k šíření Božího království na zemi. Jedním z těchto prostředků byl tisk. V době meziválečné ekonomické krize sv. Maxmilián začal bez finančního zajištění vydávat časopis Rytíř Neposkvrněné, ke kterému později přibyla další periodika.

Řád minoritů pokračuje v naplňování odkazu sv. Maxmiliána. Letos slavíme 20. výročí existence časopisu IMMACULATA(Neposkvrněná). - české verze Maxmiliánova Rytířstva Neposkvrněné. Prostřednictví jeho minorité usilují o povzbuzení čtenářů v křesťanské víře a rozvoj jejich duchovního života.

Pokud máte zájem i Vy se přidat k mnohým čtenářůům IMMACULATY, kontaktujte nás, prosím, na adresu redakce.Rádi Vám budeme časopis zasílat. Ten je hrazen z dobrovolných darů čtenářů.

Za redakci br. Bohdan Heczko, OFMConv

Konvent minoritů v Brně
Minoritská 1, 60200 Brno,
e-mail: immaculata@minorite.cz
tel.: 542 215 600,
bankovní spojení: Commerzbank AG, č. ú. 50013424/6200

Bližší informace njdete na
http://immaculata.minorite.cz./

časopis Immaculata

Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 12. 09. 2012 | 9386 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace