Bylo

13.FATYMský ples

Dne 20. 1. 2012 byl už po 13. FATYMský ples na Šumné. Sál se začal zaplňovat už před půl osmou, kdy byl zahájen mší svatou, kterou doprovázela kapela VÍKEND.Mši svatou vedli P. Marek Dunda a P. NIK. Ve starém zákoně se četlo o tom, že David odpustil Saulovi, a proto také my sami máme mít pro druhé bližní láskyplné odpuštění všeho, čím se proti nám provinili. Od začátku mše hrála kapela moc pěkné písničky a lidé se k nim s radostí připojili. Po mši svaté dva pánové z kapely sestoupili na taneční parket a začali spolu chvilku tančit, aby tak zapojili a vyzvali k tanci zúčastněné. Samozřejmě, že lidé, jak mladí, tak starší, s úsměvem začali vcházet na taneční parket a mohla začít velmi pěkná a ničím nerušená zábava. Po první sérii tanečních valčíků a polek plesové hosty zaujala a zabavila skupinka mažoretek v působivých kostýmech, navržených v mořském stylu (designu). Skupinka pěkných děvčat z Bližkovic napochodovala na taneční parket a pod vedením paní učitelky tančila v doprovodu tradiční hudby moc krásně. Všichni lidé se zatajeným dechem sledovali jejich vystoupení, které doprovázeli bouřlivým potleskem. Následovala další série tanečků a po nich holky vystoupily ještě jednou, tentokrát v jiných převlecích s pompónky (třásněmi). Skupinka tentokrát tančila podle moderní hudby a opět byla doprovázena během vystoupení a po něm aplausem. Diváci si vyžádali BIS, a tak holky nastoupily na parket znovu, kdy zaimprovizovaly a vymyslely úplně z hlavy na počkání nové pěkné taneční sestavy, které všichni obdivovali. Následovala tradiční zábava. Kupovaly se losy a šlo vyhrávat zajímavé ceny. Já jsem vyhrála prohlídku hradu Nové Zámky, jiní vyhrávali např. židličky, brikety, čočku, věnečky, zrcadélka, vína, salámy a podobně. Všichni měli moc velkou radost. Bylo také hlavní losování velkých cen, kdy si lidé odebírali např. živé králíčky, poukaz na krocany, tepelný ohřívač, mikrovlnku. Hlavní cenou večera byl týdenní letní pobyt pro 4 osoby v hotelu na Vranově. Všem se ples moc a moc líbil, lidé byli spokojeni a s radostí si odváželi domů spoustu krásných cen a samozřejmě nezapomenutelných zážitků. A všechny srdečně zveme na další 14. fatymský ples v roce 2013!


Sdílet

| Autor: Eliška Marie Ramachová | Vydáno dne 21. 01. 2012 | 8837 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace