
Pamatuj; "
Pokud nevěříme v zázraky, tak o ně ani neprosíme. A když neprosíme, ani se nedějí."
Nejsme sami: Církev bojující a Církev vítězící jsou úzce propojeny, propleteny v lásce. My na zemi se musíme navzájem komunikovat; modlit se a věřit, a prosit o přímluvu svatých.
Dnes (9. prosince) je svátek svatého Juana Diega, slavného indiána Panny Marie Guadalupské. Mexičan, rozený Američan, svatý Juan Diego Cuauhtlatoatzin (+1548), měl čtyři zjevení Panny Marie na kopci Tepeyac. V roce 1987 byl prohlášen za ctihodného.
Svatý Jan Pavel II. se rozhodl blahořečit ho bez schváleného zázraku. Blahořečil ho 6. května 1990.
Za normálních okolností musí být na blahořečení zázrak, který by byl důkladně prostudovaný a schválený Kongregací pro kauzy a svaté a přijatý Svatým Otcem. Svatý Jan Pavel II. se tomuto procesu vyhnul. Papež Benedikt to občas udělal také.
Ale před kanonizací t.j. svatořečením Juana Diega se zázrak stal.
A je to docela zajímavý příběh; tady je:
Juan José Barragan Silva z Mexico City byl od puberty drogově závislý. On i jeho matka byli opuštěni jeho otcem. 3. května 1990 - všimněte si data - Juan José, poté, co se s kamarádem opil a zdrogoval marihuanou, přišel domů a začal se řezat nožem na hlavě. Jeho matka Esperanza se mu snažila nůž vzít, ale nepodařilo se jí to. Prosila ho, aby přestal se sebepoškozováním a vzdal se alkoholu a marihuany. On však tak nahlas křičel, že už nechce žít, že se sousedé přišli podívat, co se děje, ale jejich dveře byly zamčené.
Juan José se vrhl z balkonu jejich bytu ve třetím patře.
V tu chvíli Esperanza zažila „záblesk“. Jelikož věděla, že papež Jan Pavel II. bude v Mexiku na blahořečení Juana Diega, požádala Juana Diega v tom momentě, aby se za jejího syna přimluvil.
Juan José spadl asi z 10 metrů a přistál blízko svého přítele, Jesuse Alfreda Velasqueze Ramiréze, který ho viděl dopadnout na hlavu na betonový chodník. Juan José silně krvácel z úst, nosu a uší. Přikryli ho v domnění, že je mrtvý. Ale ten se najednou posadil, vstal a šel ke schodům vedoucím do svého bytu. Když potkal svou matku, která scházela po schodech, požádal ji o odpuštění. Objeli se a zůstali tak ještě asi deset minut, dokud nepřijela sanitka.
Během jízdy sanitkou Juan José řekl, že ztratil zrak. Dokázal se pomodlit Otčenáš. Byl přijatý v nemocnici Sanatoria Durango 1830, Mexico City. Lékařská prognóza byla velmi pesimistická. Lékař Juan Homero Hernandez Illescas později vysvětlil, že už v té chvíli bylo nepochopitelné, že stále žije.
Okamžitě udělali testy a zjistili, že Juan José měl zlomeninu epistrofeu, velký hematom v pravé temporálně-parietální oblasti sahající do laterální části krku a tržné rány svalů kolem parafaryngeálního prostoru, zlomeniny od pravé očnice po kličku, intrakraniální krvácení a vzduch v lebeční dutině a v mozkových komorách.
Otec Manuel Ponce mu dal poslední pomazání v přesvědčení, že Juan José brzy zemře.
Žil dál.
Prvních pár dní byl Juan José uveden do umělého spánku.
Pátý den lékaři zjistili, že jeho zorničky jsou symetrické a reaktivní a že dokáže hýbat rukama a nohama.
Šestý den byl propuštěn z JIP na běžné oddělení.
Sedmý den mu byla odstraněna krmná sonda.
Propuštěn byl desátý den po pádu. Následné testy neurologů a jiných specialistů ukázaly úplné uzdravení. Juan José se následně vzdal drogové závislosti a začal chodit do školy.
Bylo zjištěno, že ke změně jeho stavu došlo 6. května 1990, právě v době, kdy Jan Pavel II. – v Mexico City – prohlásil Juana Diega za „blahoslaveného“.
Aby byl zázrak uzdravení uznán, musí být uzdravení náhlé, úplné a trvalé. Musí se někdy déle počkat a zázrak musí být vědecky nevysvětlitelný. Musí se prokázat, že ctihodný nebo blahoslavený byl vzýván určitým způsobem. Obvykle se sledují také duchovní účinky, jako například obrácení života uzdravené osoby, a také je nutné vyslechnutí svědků.
Dekret týkající se tohoto zázraku byl vyhlášen 20. prosince 2001. Svatý otec papež Jan Pavel II. kanonizoval svatého Juana Diega 31. července 2002.
Přátelé,
jestliže chceme zázraky…,
musíme o ně PROSIT!
Požádejme svatého Juana Diega
a Pannu Marii Guadalupskou
o přímluvu za nějaký zázrak.
Autor:
Fr. John Zuhlsdorf
Zdroj :
Fr. Z’s Blog
Převzato z
https://modlitba.sk/, článek z 9. 12. 2025 naleznete
zde.