Zajímavé...

O mši svaté - 24. část

Vranov - Don Bosco Při mši svaté je potřeba, abychom měli aktivní účast.

Projevuje se to celou řadou drobností, např. tím, že zřetelně a výrazně odpovídáme. Kněz řekne: „Pán s vámi!“ Říká to hlasitě jako přání, při kterém se připomíná: Pán Ježíš je s vámi a to vám také přeji. A v odpovědi zazní něco neurčitého, někdy zamumlaně, jindy polohlasně: „I s tebou.“ Kněz zvolá: Vzhůru srdce!“ A vrací se mu opět tak jaksi neurčitě: „Máme je u Pána.“ A způsob, jakým je to věřícími pronášeno, zpochybňuje obsah tohoto výroku – kdoví, kde to srdce mají, vždyť kdyby je měli u Pána, vypadala by jejich odpověď zcela jinak.
Mši svatou máme prožívat s aktivní účastí s vědomím, že každá modlitba, každá naše odpověď ke mši svaté patří a je součástí naší oběti, kterou také přinášíme. Naše aktivní účast při mši svaté nás pak uschopňuje k aktivnímu nasměrování na vnímání Boží blízkosti i po skončení mše svaté v našem běžném životě. Aktivní zapojení při mši svaté nám také napomáhá k větší soustředěnosti a vnímavosti toho, co se zrovna při bohoslužbě odehrává.


Zabrušany Vánoce

Sdílet

Co ty a pěší poutě?

O poutě jsem nikdy nejevil zájem. (Počet hlasů: 12)
(8.96 %)

Na poutě se vypravuji jen dopravními prostředky. (Počet hlasů: 10)
(7.46 %)

Pěší poutě mě lákají, ale ještě jsem se nikdy na pouť nevypravil. (Počet hlasů: 17)
(12.69 %)

Jedenkrát jsem se pěší poutě zúčastnil. (Počet hlasů: 11)
(8.21 %)

Na pěší pouti jsem byl vícekrát. (Počet hlasů: 38)
(28.36 %)

Na pěší poutě chodím pravidelně a nenechám si to ujít. (Počet hlasů: 22)
(16.42 %)

Patřím dokonce do poutního bratrstva. (Počet hlasů: 24)
(17.91 %)Celkem hlasovalo: 134
| Autor: P. Marek Dunda | Vydáno dne 03. 08. 2022 | 118 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace