Bude a zveme!

Zahajovací koncert FKL - EXTRÉMNÍ SMYČCE Symfonického orchestru města Boskovice

Srdečně zveme na zahajovací koncert FATYMSKÉHO KULTURNÍHO LÉTA 2022. Zahrají extrémní smyčce Symfonického orchestru města Boskovice. V tomto článku se dozvíte datum koncertu a také zajímavé informace o orchestru
pátek 1. 7. v 19,00
kostel ve Vranově nad DyjíPřehled koncertů FKL červenec

Díky paní Petře Tůmové, která na FKL vystoupila loni se studenty konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž, přijede do Vranova zahrát smyčcová část Symfonického orchestru města Boskovice. Přestože SOMB nepřijede v plné sestavě nabízíme zajímavé informace o vzniku orchestru a jeho členech.

Symfonický orchestr města Boskovice byl obnoven přibližně v únoru 2017.V širokém repertoáru SOMBu je nejen klasická symfonická hudba, ale také muzikálové a filmové melodie, které orchestr předvedl nejen v Boskovicích a jeho okolí, ale také v polské Rawě Mazowiecke.

Téměř nikdo v orchestru se profesionální hrou na hudební nástroj neživí, hudba je jen jejich koníčkem. Na koncertě vám tak hrají např. rehabilitační sestra, veterinární lékařka, dětská sestřička, obchodní zástupce, lesní inženýr, farmaceut, učitelka v mš, kuchař, farář, učitelé a žáci základnícha středních škol, studenti gymnázií a střední pedagogické školy. Celkově má orchestr asi 45 členů. Přesný počet hráčů je proměnlivý podle obsazení studovaných skladeb především je závislý na časových možnostech hráčů.

Orchestrů jako je ten boskovický je v republice asi sedm. Jejich hráči jsou většinou „posbíráni“ ze širokého okolí. Proto nás těší, že v případě SOMBu tvoří více než polovinu členů lidé s trvalým bydlištěm v Boskovicích. Zbylé hráče pak můžete potkávat zejména v Letovicích, Rájci, Ráječku, Dolní Lhotě a Újezdě.


Fotografie z Loňského koncertu studentů konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž.


fkl-petra tumova


fkl-petra tumova


fkl-petra tumova

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 18. 06. 2022 | 270 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace