Foto

Poděkování za úrodu ve Starém Petříně 2019

Poděkování 2019 V nedělním dopoledni se zemědělci, myslivci, rybáři i zahrádkáři sešli ve Starém Petříně, kde se slavila mše svatá na poděkování Pánu Bohu za letošní úrodu.
Bohoslužbu zpěvem doprovázeli členové Chrámového sboru ze Ševětína a Jihočeští trubači.


Poděkování 2019
Poděkování 2019
Poděkování 2019

Promluva P.Milana Plíška

...Dnes nebudu mluvit o zelenině a ovoci, o laních, o kůrovci a stromech, ale o životě.

Když jsem se vrátil z Lidových misií od Velehradu, tak s námi kněžími tam byli laičtí spolupracovníci, kteří navštívili každý dům, zazvonili, pozdravili a pozvali na program misií. Když jsme se potkali, hovořili o tom, že občas narazili na někoho, kdo jim dal hodně najevo, že s nimi nesouhlasí. Jedni jim řekli, že jsou zloději a vrazi. Když to vyprávěli, tak někdo poznamenal, tak proč na vás nezavolali policii? Ta se na zloděje volá!?

Když se ale podíváme na kříž, tak vidíme – TEN, KTERÝ BYL PLNÝ LÁSKY- až rozdal, uzdravil, tak nakonec člověk se odvděčil tímto způsobem.

A tak to v životě je. Zlo se umí hodně ozvat, zlo umí hodně ublížit. Je lepší vždycky být fyzicky na straně dobra. Protože to má BUDOUCNOST. Zlo už bylo poraženo. Tak my chceme být VDĚČNI PÁNU BOHU. To není všechno automaticky, samo sebou. No, nemusí být někdy skoro nic.

A VDĚČNOST JE POSTOJEM LÁSKY A TAKÉ VÍRY.

Na návštěvě v Japonsku se papeže Jana Pavla zeptali: ,,Japonsko má všechno. Nic nám nechybí, všechno můžeme mít. Není zde proto tak málo křesťanů, že lidé víru nepotřebují?
Svatý otec odpověděl:
,,Víra se týká budoucnosti. Teď máš všechno, nač si vzpomeneš, ale budeš to mít ještě zítra? Jestli jsi nenašel způsob, jak si zajistit budoucnost, nemůžeš být šťastný.

Možná jste si všimli apoštola Pavla v tom druhém čtení – jde na popravu. Ví, že už je to tady a tak hodnotí svůj život.
„Dobrý boj jsem bojoval, svůj běh jsem skončil, víru jsem uchoval. Teď už mě čeká jen věnec spravedlnosti, který mi předá Pán, spravedlivý soudce v onen den.“
Víte, ten věnec dostává jen vítěz, to není za účast. Nebe není, že jsme si vypili kafíčko v kavárně a že to máme zajištěné. Že je to samo od sebe. Věnec dostává vítěz. Máme být všichni vítězi. A to je velká HODNOTA.
Někdo řekne:“Já věřím, ale tak nějak po svém.“ Můžeme věřit i v hastrmana, není problém. Ale tato víra nezajistí VĚČNÝ ŽIVOT. A tak lidi věří v kde co. Ale má ta jejich víra budoucnost?

JEDINÁ VÍRA, KTERÁ MÁ BUDOUCNOST, JE VÍRA V JEŽÍŠE KRISTA, SPASITELE SVĚTA.

To je ten VELIKÁNSKÝ DAR. A tak apoštol hodnotí – víru jsem si uchoval- tak může sklízet to ovoce svého života. Vůbec se nebojí, protože má plnou sebejistotu v tom, že kráčí přímo za Kristem. Nemá žádnou pochybnost, žádnou obavu, ale už se na to těší.

Tak důležité je bratři a sestry v tom postoji víry, není to jen ten obal, když člověk řekne- já věřím- ALE JAK? A V CO? A KOHO? To je ten obsah - jakým způsobem věřím a komu věřím.
Když máme nějakou napodobeninu, tak to není jak originál, to je prostě jako. Můžeme mít podobné věci. Sůl nemůže sladit a cukr solit. A přitom si je můžeme poplést, protože si jsou podobné na vzhled. Kolikrát si člověk osolil kafe nebo čaj? Omylem. Bylo to podobné. Nemůže to být ten originál!
Kolikrát v životě se stalo, je to tragedie, že do lahve od limonády nalil nějakou žiravinu, ředidlo a v polici to bylo několik let. Pak přijde dítě nebo někdo kdo neví a napije se. Říká:“Já myslel, že je to limonáda, mělo to její obal. Ale ten obsah, může být klidně jed!

Tak jste mi udělali velkou radost, protože člověk když dokáže říct:“ DĚKUJI TI PANE BOŽE,“ tak to taky něco znamená. A zároveň chceme odcházet s Božím požehnáním, aby to co budeme dělat, bylo dobré.
Tak ať je náš život tak úrodný jako jsou úrodná naše pole a zahrádky, aby člověk byl bohatý také na to, co je bohatství také před Bohem.
A já nyní požehnám tyto dary, které jsme přinesli a požehnám také vám...Poděkování 2019
Poděkování 2019
Poděkování 2019
Poděkování 2019
Poděkování 2019

Několik slov pana ředitele.Poděkování 2019


Milosrdný Bože, přicházíme k Tobě,
na kolena padáme.
Pokorně prosíme o Tvoje požehnání.
Milosrdný Bože, přicházíme k Tobě,
na kolena padáme.
Pokorně prosíme, žehnej nám!
Ať se dílo podaří,
příroda nás obdaří,
my prosíme Tebe,
dej nám hodně zvěře,
žehnej nám.
Milosrdný Bože, přicházíme k Tobě,
na kolena padáme.
Pokorně prosíme, žehnej nám!


Poděkování za úrodu 2019

Bohu díky.

Poděkování patří také společnosti RHEA HOLDING Písečné.

Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 01. 11. 2019 | 2666 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace