Odpočiňte v pokoji po boji, duše věřící! Vyslyš, Bože, hlas své církve prosíci.
Josef Hopper. Kněz německé národnosti. Již v roce 1936 dostal zákaz vyučovat náboženství. Nepřátelský k nacismu a vypovězen z Německa do Diecéze českobudějovické, kde byl administrátorem v Šitboři. Zatčen v německém Wallerdorfu. Kvůli poslechu rádia a kvůli špionáži pro církevní úřady. Od 19. července 1942 v Dachau. Dne 26. dubna 1945 nastoupil z Dachau evakuační transport – pochod smrti. Osvobozen Američany 3. května 1945 v německém Bad Tölzu.
Bohumil Horáček. Jezuita-misionář. V kyjevské misii byl zatčen v srpnu 1942 a transportován zpět do Protektorátu. Nejprve skončil v brněnských Kounicových kolejích, po propuštění odešel na Velehrad a v roce 1944 do Prahy. V Praze byl opět zatčen při zátahu na jezuity.
Mons. Vincenc Horák. Zasloužilý profesor náboženství v Litovli a v letech 1938 až 1940 litovelský starosta. Byl zatčen při nacistické akci Albrecht První. Z Buchenwaldu v roce 1940 propuštěn na svobodu.
Josef Horký. Farář v Třebenicích, Diecéze litoměřická. Zemřel v Dachau 11. ledna 1943 na následky nacistických pokusů s malárií.
Karel Horký. V době zatčení duchovní Českého velkopřevorství Suverénního řádu maltézských rytířů a administrátor u Panny Marie Vítězné v Praze. Příčina zatčení zněla: Jako odpovědný duchovní správce neměl ve svém kostele zatemněnou sakristii. Nacisté na něm v koncentračním táboře Dachau prováděli biochemické pokusy a dne 28. října 1942 mu amputovali nohu napadenou flegmónou. Na konci války byl osvobozen z Dachau.
František Hornischer. Vězněn od července 1940 do srpna 1940 v Opavě. Vyhoštěn ze Sudet, odešel do tehdy německé obec Ketř, dnes součást Polska.
Walter Horny. Kaplan v Horním Benešově, dnes Diecéze ostravsko-opavská. Kněz německé národnosti a člen řádu Německých rytířů. Na svobodu byl propuštěn z Dachau 5. dubna 1945.
Vladislav Hrabec. V listopadu či prosinci 1942 totálně nasazen na práci do Rakouska. V únoru 1945 onemocněl zápalem plic. Ošetřoval ho bohoslovec Antonín Mlčák. Hrabec se nakonec dostal složitou cestou do vídeňské nemocnice, kde se trochu zotavil. Později se vlakem dostal do Českých Budějovic a odtud domů do Opavy. Zde však zemřel 14. července 1945 na celkovou sepsi organismu.
Rudolf Hubert. Farář a vikář v Kryrech, Diecéze litoměřická. Příčinou zatčení byly jeho poznámky a výroky jak ve škole, na kazatelně, tak i v soukromém rozhovoru. Od 2. června 1944 v Dachau. Dne 26. dubna 1945 nastoupil z Dachau evakuační transport – pochod smrti. Osvobozen Američany 3. května 1945 v německém Bad Tölzu.
Josef Hulva. Farář v Lipníku nad Bečvou, Arcidiecéze olomoucká. Byl zatčen při nacistické akci Albrecht První. Propuštěn dne 6. května 1942 z Buchenwaldu.
ODPOČINUTÍ VĚČNÉ DEJ JIM A VŠEM ZEMŘELÍM, PANE, - A SVĚTLO VĚČNÉ AŤ JIM SVÍTÍ.
AŤ ODPOČINOU V POKOJI. AMEN