
Papežská misijní díla se prezentují na
 Festivalu Dobrých Zpráv v Ostravě krátkým filmovým portrétem LILY. Snímek z tvůrčí dílny Martina a Kateřiny Rýznarových svědčí o prožívání radostné víry v rovníkové Keni. 
        Tato země je přitom ve světových médiích nejčastěji zmiňována v souvislosti s teroristickými útoky islamistů z hnutí Al-Šabáb. 
Autoři hudebního dokumentu usilují přinést odlišný vhled na situaci prostřednictvím výpovědí a záběrů z obřadů Bílé soboty na periferii Nairobi. V rámci festivalové přehlídky byl film promítán v Minikině za přítomnosti odborné poroty i osobní účasti režiséra. Díváci měli příležitost dozvědět se bližší informace o africké problematice i ze zákulisí natáčení. 
Televizní diváci se mohou na snímky těšit také v televizi Noe, hlasováním udělí diváckou cenu
I. a II. soutěžní blok bude uveden v premiéře ve 
středu 12. listopadu v 15:20 a v repríze 
v sobotu 15. listopadu ve 13:00. 
III. a IV. soutěžní blok bude uveden v premiéře 
ve čtrvrtek 13. listopadu v 15:45 a v repríze 
v neděli 16. listopadu ve 13:00. 
Kromě toho jsou soutěžní filmy vystaveny také on-line na webu televize Noe 
http://www.tvnoe.cz/detail-videogalerie/videogal-filmy-festivalu-dobrych-zprav-2014.html
Hlasovat  lze prostřednictvím SMS zpráv nebo internetového formuláře přímo na webu televize Noe (viz odkaz výše). 
Letošní přihlášené a vybrané soutěžní snímky hodnotí odborná porota ve složení: 
Lukáš Jirsa - dramaturg, žurnalista a zástupce Signis 
Miroslav Tuščák - dramaturg, scénarista a spisovatel 
Pavol Dzivý - pedagog a filmař 
Slavnostní vyhlášení vítězných snímků bude vysílat v přímém přenosu televize Noe v pondělí 17. listopadu od 18. hodin. 
Film LILY je možné zhlédnout ve vysoké kvalitě také s bonusy i doprovodným obsahem v on-line kině Missio Papežských misijních děl: 
http://kino.missio.cz/videa/lily/ 
Celou zprávu naleznete také na: 
http://www.missio.cz/aktuality/pmd-na-festivalu-dobrych-zprav-v-ostrave/