Řím 7. listopadu (TK KBS) "V době, kdy se hodně mluví o násilí páchaném na ženách, je třeba říci, že právě tzv.. pronajímání dělohy je mimořádně násilné a odsouzeníhodné, protože ubližuje tím nejslabším: způsobuje ženám nejen fyzické, ale i psychické škody."
Olimpia Tarsia, poradkyně italského regionu Lazio, vyjádřila toto přesvědčení během tiskové konference u příležitosti představení manifestu komise "Máma je jen jedna jediná - proti praktikám pronajímání dělohy". Tarsia vysvětlila, že takovými nezdravými praktikami "se verbují chudé, nemajetné ženy, často bez vzdělání, a především ty, které neznají svá práva. Nutí je, aby podepsaly kontrakty, které ani nedokáží číst."
Tarsia vysvětlila, že například v Indii se kolem institutu náhradního mateřství točí obchod ve výši přibližně 2 miliardy dolarů a společnosti, které tuto službu nabízejí, neustále přibývají a obohacují se zneužíváním žen a dětí. Je z toho opravdový byznys, koupě a prodej dětí, při kterém se žena pokládá pouze za nádobu, kterou je třeba udržovat v dobrém stavu během devíti měsíců těhotenství - nejlepší v izolaci na klinice, aby se od příbuzných nenakazila nějakými nemocemi."
Více než o pronájem zde jde o skutečné vlastnictví osob, neboť dvojice "objednatelů" mají právo na základě podepsané smlouvy přimět ženu podstoupit potrat, pokud se ukáže, že je dítě nositelem nějaké nedokonalosti: přesně jako když někdo kupuje produkt, ale odmítne ho, pokud je chybný."
"Jako ženy a jako občanská společnost,"zdůraznila Olimpia Tarsia, "musíme povstat a pozvednout náš hlas na podporu těchto matek: zde je třeba odložit stranou politické vlajky a ideologické pozice, abychom se sjednotili v civilizačním zápase. Právě proto, "pokračovala," prostřednictvím manifestu obracíme se s výzvou na ženy všech vyznání a politických přesvědčení."
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek z 11. 11. 2013 naleznete
zde.