Ordo virginum - panenské zasvěcení ve světě

Na těchto stranách  www.panny.fatym.com se nachází souhrnná nabídka textů o panenském zasvěcení ve světě  (ordo virginum) a jeho obnově v současné době. Jde o nejstarší způsob zasvěceného života v církvi, který s rozvojem řádů a kongregací téměř upadl v zapomenutí. Ve dvacátém století (po II. Vatikánském koncilu) byla tato forma zasvěceného života opět v Církvi obnovena. Přesto zatím nevstoupila v širší povědomí. Je to i tím, že takto Bohu zasvěcené osoby po složení slibu do rukou svého diecézního biskupa zůstávají dál žít ve světě, často vykonávají své dosavadní civilní zaměstnání a vnějškově se od ostatních prakticky téměř neodlišují.

Následující texty texty podávají téměř vyčerpávající informace o tomto způsobu zasvěceného života:

Marianne Schlosserová: Staré - ale ne zastaralé. Panenské zasvěcení jako cesta následování Krista. Souhrnný současný pohled.

Sv. Ambrož: Tři knihy O Pannách.Klasické dílo tohoto církevního učitele (milánského biskupa, který žil ve čtvrtém století) o panenském zasvěcení. Text v překladu Jos. Zvěřiny.

Ordo virginum – textobraní I., II., III., IV., V., VI., VII. Rosáhlá sbírka nejrůznějších textů různých autorů o panenském zasvěcení. K dispozici je také obsah všech dílů sborníků textobraní.

Další informace o panenském zasvěcení ve světě vám ráda poskytne Marcela Císařová, které děkujem za poskytnutí výše uvedených textů.

Doporučujeme také navštívit internetové strany zasvěcených panen českých a moravských diecézí  http://web.katolik.cz/ov.

Go to top!
Go to main FATYMs page!
Domovská strana serveru www.fatym.com (s kompletní nabídkou)
Knihovna křesťanské literatury na internetu www.knihovna.net
Tato strana je archivovane spolecne se starou verzi webu www.fatym.com (nova verze od roku 2007 je zde) a je umistena na serverech A.M.I.M.S. Na serverech A.M.I.M.S jsou dale hostovany Internetova televize TV-MIS.cz, TV-MIS.com, Casopis Milujte se!, on-line internetove prehravace JukeBox TV-MIS.cz (hudebni) a TemaBox TV-MIS.cz, virualni pout do Svato zeme a na Sinaj - svata-zeme.tv-mis.cz, weby poute.eu, ps.oblati.cz a rada dalsich projektu.

NAVRCHOLU.cz