Komentáře

ke článku: Animovaná mše svatá ve Vranově u Brna
ze dne 22.06.2013, autor článku: Dana Tichá

Komentář ze dne: 23.06.2013 09:56:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Magdaléna (@)
Titulek:
Tak to mi připadá dost mimo. Mše svatá je zpřítomění největší oběti, tak proč do tohoto cpát ještě jakási divadla? Připadá mi, že pak smysl oběti už není vůbec vidět. Mše svatá není něco, co mají chápat přece nevěřící, kteří jsou ještě mimo. K tomu mají dorůstat a vážit si jí. Prvně potřebují o Pánu Bohu slyšet, začít se modlit a prosit Boha, bay jim ukazoval správnou cestu. To, že člověk má nějaké zážitky je jistě pěkné, ale nedá se na tom stavět. Časem většinou vyprchají a s pevnou vírou to nemá co dělat. MJ

Komentář ze dne: 23.06.2013 13:43:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - katstyle (@)
Titulek:
Magdaleno, souhlasím s Vámi. K divadýlkům během mše sv. nenacházím slov...

Komentář ze dne: 24.06.2013 20:27:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Táňa (@)
Titulek:
Také souhlasím.

Komentář ze dne: 24.06.2013 20:32:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Táňa (@)
Titulek:
Ještě jsem si klikla na odkazy a opravdu, připadá mi to mimo. Smysl mše svaté, pokud to tak vůbec můžeme nazvat se úplně ztrácí.

Komentář ze dne: 24.06.2013 20:58:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek:
Nepříjde mi to zase až tak špatné, jako vám všem, kdo jste psali předešlé komentáře. Názory na tento "způsob" mše svaté je u různých lidí různý. Pokud by to bylo až tak závadné, jak uvádíte, tak by na to pauláni nikdy nepřistoupili.

Komentář ze dne: 28.06.2013 08:46:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Josef (@)
Titulek: Re:
Ta představa, že pokud by to bylo závadné, tak by na to pauláni nikdy nepřistoupily je velmi naivní. Podle této logiky, by mezi kněžími nikdy nebyli pedofilové homosexuálové a jiné spatné věci. To, že je někdo kněz, automaticky neznamená, že všechno jeho konaní je dobré a víře prospěšné. "Mše svatá není jen pobožnost, nýbrž oběť, a to oběť nejdokonalejší, a proto největší oslava Boží, nejlepší bohoslužba: Syn Boží obětuje sám sebe nebeskému Otci za nás jako kdysi na kříži."(citace z CMK) Mši svatou kněz slouží podle liturgických knih. Ty jsou církevně schválené a obsahují mešní řád. Žádná možnost vkládat do mše nějaké divadelní scénky a podobně tam samozřejmě není. Jestli to někdo dělá, svědčí to o nepochopení, neúctě a neposlušnosti. Kněží, kteří svévolně zasahují do mešního řádu, zviditelňují sami sebe, rozdělují a uvádějí v omyl věřící. Špatný strom nese špatné ovoce.

Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace