Zajímavé...

Loni kvůli víře zemřelo ve světě více než 1000 křesťanů, perzekuce se stupňují

foto z: res.claritatis Mezinárodní nevládní organizace Open Doors (Otevřené dveře, OD) dnes zveřejnila svou výroční zprávu o pronásledování křesťanů ve světě.





Připomíná se v ní, že rok 2015 byl pro křesťany mimořádně černý, protože během něj bylo zaznamenáno 7100 případů jejich násilné smrti. Rok 2016 byl s 1173 oběťmi méně brutální, ale provázel ho nárůst počtu případů represí vůči křesťanům, a to zejména v jihovýchodní Asii. Smutný primát v žebříčku, pokud jde o počet obětí, drží Nigérie, kde loni zahynulo 695 křesťanů.

V žebříčku je seřazených 50 nejproblematičtějších zemí světa, kde je silné až extrémní formě perzekucí vystavených podle odhadů celkem kolem 215 milionů lidí, což je třetina obyvatelstva těchto států.

Jako každý rok za uplynulých 16 let je i tentokrát na čele žebříčku Severní Korea následovaná Somálskem, Afghánistánem, Pákistánem a Súdánem.

Ředitel pobočky protestantské organizace OD pro Francii Michel Varton upozornil, že pokud jde o netoleranci vůči křesťanům, hodně se mluví o Blízkém východě a subsaharské Africe, ale "jihovýchodní Asie je už dohání".

Mimořádný nárůst útoků vůči křesťanům je patrný v Indii, kde tuto situaci denně zažije v průměru 15 křesťanů.

Útoky proti křesťanům se množí i ve Vietnamu, Laosu, Bangladéši a Bhútánu. Podle Vartana jde o důsledek posílení nacionalistických tendencí v těchto zemích, bez ohledu na to, zda jsou většinově komunistické, muslimské, hinduistické nebo buddhistické.

Situace v Číně zůstala ve srovnání s rokem 2015 nezměněna. Počet křesťanů v Číně stále stoupá - za 40 let ze 600.000 na 100 milionů -, což vyvolává znepokojení čínské vlády. Ta se křesťanskou komunitu snaží dostat pod kontrolu, ale od roku 2008 lze podle Vartana pozorovat jisté uvolnění a zlepšení celkové situace.

Většina zemí, kde dochází k útokům na křesťany, jsou muslimské. Vartan připomněl, že nárůst islámského extremismu se začal již v 70. letech 20. století.

Vartan tvrdí, že postavení křesťanů je lepší ve většinově šíitských zemích, jako je Írán, ale pokud jde o míru tolerance ke křesťanům, sunnité a šíité se nijak zásadně neliší. V Íránu jsou terčem perzekucí i muslimové, kteří konvertovali ke křesťanství.

V Severní Koreji podle Vartana neexistuje svoboda vyznání. "Tam není možné věřit v Boha. Pokud se to zjistí, ten člověk zmizí, přestane existovat a spolu s ním do pracovního tábora pošlou celou jeho rodinu," řekl Vartan, který připomněl, že Severní Korea bývala velmi křesťanskou zemí a samotný Pchjongjang býval označován za "Jeruzalém Východu". Pozůstatkem někdejší je současná podzemní církev. V co největším utajení svou víru v Severní Koreji praktikuje podle odhadů asi 300.000 lidí.


Zdroj: www.hlavnespravy.sk, 11. 1. 2017

Převzato z www.lifenews.sk, článek z 23. 1. 2017 naleznete zde.

foto z: res.claritatis

Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 24. 01. 2017 | 2852 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.lifenews.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace