Zajímavé...

Jak můžeme pomáhat duším zemřelých?

Tříkrál Brno 2010 Konkrétní skutky, jak můžeme pomoci duším v očistci...

Světlo 44/2008 najdete ZDE


1. Tím, že žijeme v lásce k Bohu a k bližním. Láska přikrývá množství hříchů (Př 10,12). Kdybych rozdal všechen svůj majetek a kdybych své tělo vydal k spálení, ale lásky bych neměl, nic mi to neprospěje (1 Kor 13,3).

2. Mší svatou. Když ji s vírou a láskou spoluobětujeme za zemřelé, zvláště pak svaté přijímání. Když za ně dáváme sloužit mši svatou.

3. Každodenní modlitbou za zemřelé, kterou konáme z lásky k Bohu (svatý růženec, korunku milosrdenství, odpustkové modlitby, střelné modlitby).

4. Rozjímáním o Kristově utrpení, křížovou cestou, obětováním Krve Kristovy, modlitbou před svatostánkem.

5.Obětováním vlastního utrpení, bolestí, každodenní námahy, kterou snášíme s trpělivostí, pokorou a láskou. Dobrovolným pokáním a postem.

6. Skutky milosrdné lásky, skutky tělesného a duchovního milosrdenství. Neboť milosrdenství zachraňuje před smrtí a očišťuje od každé viny (Tob 12,89). Tak jako voda hasí planoucí oheň, tak dobročinnost smiřuje viny (Sir 30,30).

7. Využíváním plnomocných a částečných odpustků.

8. Žehnáním zemřelých a kropením svěcenou vodou.

Ve společenství svatých existuje duchovní výměna dober mezi milujícími v nebi, na zemi i v očistci. Jako hladoví se radují z pokrmu, žízniví z nápoje, nazí z oděvu a nemocní z lůžka, na které je klademe, tak se duše v očistci těší z každého dobra, které se pro ně děje na tomto světě (Sv. Brigita Švédská).

-sks- 43/2007Sdílet

Modlíš se za vládu a prezidenta?

Ani mě nenapadlo se za ně modlit. (Počet hlasů: 41)
(19.71 %)

I když jsem slyšel, že se za ně mám modlit, nikdy bych to neudělal, protože na ně mám "svůj" názor. (Počet hlasů: 3)
(1.44 %)

Kdysi jsem se za ně už jednou pomodlil. (Počet hlasů: 16)
(7.69 %)

Občas se za ně modlím. (Počet hlasů: 84)
(40.38 %)

Modlím se za ně pravidelně. (Počet hlasů: 64)
(30.77 %)Celkem hlasovalo: 208
| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 17. 01. 2022 | 405 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Světlo 44/2008
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace