Migrace serveru 14. až 15. března 2020

Od soboty 14. 3. do neděle 15. 3. by měl (dá-li Bůh) proběhnout dlouho připravovaný přesun serverů A.M.I.M.S. se všemi weby s výjimkou TV-MIS na nový cloudový virtuální server, protože současná dvojice fyzických serverů pořízených v roce 2007 se již blíží konci své životnosti - či přesněji řečeno - je již několik let za hranicí životnosti a funguje už jen zázrakem - snad proto, že jsme dosud neměli nikoho, kdo by přesun a s tím sovisející úpravy systému provedl. Prosím proto všechny, kteří vkládají obsah na weby na našem serveru, aby v době přesunu, tedy od pátku 13. března až do ohlášení, že se přesun úspěšně zdařil, nevkládali žádný obsah. Stejně tak se omlouváme, že i komentáře které budou vloženy v době přesunu, již nebudou překopírovány a po spuštění webů na novém serveru nebudou. Děkuji za pochopení. Další informace o průběhu migrace a okamžiku jejího dokončení, naleznete zde. Srdečně zdraví P. Pavel Zahradníček

Aktualizace z 26. 3. 2020: Momentálně je možné vkládat nový obsah bez omezení, tj. včetně obrázků! Nyní řešíme určitý problém, týkající se vkládání komentářů. V přesunu budeme pokračovat ještě o týden později, tj. o víkendu 4./5.4.2020. Od pátku 3.4. opět nenahrávejte žádný obsah na weby a neměňte texty - bude probíhat další pokus o přesun a změny by se vám nepřekopírovaly na nový server. Děkuji za pochopení. P. Pavel
Zajímavé...

Zajímavá socha pod hradem Bítovem

socha bitov Pod hradem Bítovem je socha anděla strážného, který zachycuje padajícího kněze. Byla postavena na památku mimořádné události záchrany života.Více o události je psáno na podstavci pod sochou - ze tří stran je obtížně přeložitelný latinský text včetně letopočtu. Výběr tohoto textu je pak vlepen na zadní straně bítovské farní kroniky z let 1766 – 1891.

"V první červnový den na svátek Nejsvětější Trojice došlo k události, kvůli které byla podle slibu postavena tato socha ke cti Anděla Strážného."
"Následující rok mě postavil z namáhavě opracovaného kamene Jan Stallhofer svému poddanému faráři kdousovskému při pěšině, která odbočuje z cesty."
"Postaveno tím, kdo byl až u samé vody uchráněn jisté smrti za přispění svého Anděla Strážce. Proto...ať trvá čest a sláva Andělu Strážnému." 


PhDr. Paukert k této soše uvádí, že šlo o děkana (?) z Kdousova, který jel z hradu na koni. Na cestě se plazil had, kůň se lekl a faráře shodil. Knězi hrozilo utonutí, ale byl zachráněn. Z vděčnosti za zachování života pak nechal na tomto místě na připomínku umístit sochu.

Na toto místo je vhodné zavívat nejen pro shlédnutí neobvyklého ztvárnění sousoší anděla a padajícího kněze, ale také jako na místo zvláštní vděčnosti člověka Bohu za blízkost mimořádé ochrany andělské bytosti.

socha bitov

Sdílet

| Autor: Lenka Ripperová | Vydáno dne 02. 09. 2018 | 1733 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 416830
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace