Zajímavé...

VRAŤME ŘÍJEN PANNĚ MARII

foto RT Tuto výzvu paní Vlasty Klekerové, redaktorky Radia Proglas, velice rád sdílím a předávám dál:
... V našich krajích se velmi rozmohly oslavy Helloweena. Tyto přípravy a prožitky se dostávají do běhu od začátku října a doznívají až v polovině listopadu. ...
... Stačí tak málo, abychom se i my křesťané vyjádřili po svém k měsíci říjnu. ...


Milé sestry a bratři v Kristu,

spojuje nás jedna víra. Jsme jedna rodina. Ráda bych vás pozvala k tomu, abychom společně usilovali o kulturní proměnu naší země. Ráda bych, abychom společně vrátili měsíc říjen Panně Marii.

V našich krajích se velmi rozmohly oslavy Helloweena. Tyto přípravy a prožitky se dostávají do běhu od začátku října a doznívají až v polovině listopadu. Naše věřící děti nezřídka narážejí ve školách, školkách, snášejí ponížení a duševní stres z rozporu ve svědomí a z vyčleňování z kolektivu, který se často neumí po čas října bavit jinak než strašidly. Současné "společenské" životní prostředí sebejistě vede, či dokonce nutí k této zábavě ostatní děti, zvlášť ve školních kolektivech pod vlivem výukových materiálů anglického jazyka. V horším případě věřící děti nevidí nic divného v tom, že chodí oblečené jako zombie.

Stačí tak málo, abychom se i my křesťané vyjádřili po svém k měsíci říjnu.

Zvu nás všechny, abychom společně vystavili v ozdobeném okně našeho domu nebo bytu po celý měsíc říjen sošku či obrázek Panny Marie s růžencem. Papež Lev XIII. věřícím velmi kladl na srdce, že nestačí soukromé úkony zbožnosti, ale že je zapotřebí vydávat veřejné svědectví víry.

Toto je jen drobeček z možností vydávat svědectví víry a křesťanské kultury, které nikoho moc nezatíží a zároveň nikoho neuráží.

Nicméně i tak jsem osobně připravená v klidu duše snést i případný odpor, kritiku a nepochopení (což se již děje = výborná příležitost prokázat i tady lásku).

Pokud to budete cítit stejně jako já, prosím připojte se. Našeho otce biskupa Jana jsem o své veřejné lidové "pozvánce" informovala a někteří kněží už vyjádřili tichou podporu této myšlence. To mě velmi těší.

Připojuji, že se můj povzdech nad říjnovou "strašidelnou zábavou dětí i dospělých" nevztahuje na školu, kam nyní chodí moje děti. Bůh žehnej rozumnému kolektivu pedagogů, kteří nás přátelsky berou i s našimi potřebami a výhradami.

Všem děkuji a přeji pěknou přípravu na blížící se měsíc říjen.

Vlasta Klekerová


Převzato z FC - Studio Štěpán - Radio Proglas, text najdete zde., 22. 9. 2015

(Na Fatym.com vydáno 27. 9.)
Růženec - mocná zbraň

Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 01. 10. 2015 | 2616 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Studio Štěpán - Radio Proglas
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 410804
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace