Zajímavé...

Velikonoční dopis biskupa Františka Václava Lobkowicze nemocným „Máme účast na Kristově kříži“

Ostrava, katedrála, foto: RT Ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz, sám bojující s těžkou nemocí, adresuje tradičně před Velikonocemi dopis nemocným. Jeho povzbuzující slova si nyní můžete přečíst. Píše: „Nemoc je utrpení, bolest, změna života, ale je moc důležité tuto situaci přijmout a ztotožnit se s ní. Nemoc a bolesti nejsou jen mojí záležitostí. Přijetím bolestí vlastně mohu spoluvytvářet prostor pro záchranu hříšníků a také celého světa.“ Celý dopis níže.

DOPIS NEMOCNÝM


Milovaní bratři a sestry,

chci Vás srdečně pozdravit a vlít do Vašich životů trochu pravé křesťanské naděje. Máte účast na Kristově utrpení, a jak dobře víte, skrze toto utrpení Božího Syna, který nám byl dán pro spásu celého světa, se vše proměnilo a my si skrze Jeho splnění Otcovy vůle můžeme uvědomit, co to znamená, když tak jako On umíme říci: ne má, ale Tvá vůle ať se stane. Nemoc je utrpení, bolest, změna života, ale je moc důležité tuto situaci přijmout a ztotožnit se s ní. Nemoc a bolesti nejsou jen mojí záležitostí. Přijetím bolestí vlastně mohu spoluvytvářet prostor pro záchranu hříšníků a také celého světa. Máme účast na Kristově kříži.

Už jsme si uvědomili, že je to vlastně pozvání a svým způsobem i vyznamenání, že můžeme mít účast na Jeho kříži? Naši přátelé nám sice přejí uzdravení, modlí se za nás, ale my jako odpověď na tento projev lásky chceme své bolesti a utrpení obětovat za ně. A samozřejmě můžeme svou nemoc obětovat i za potřeby současného světa. Kolik je ve světě ohnisek násilí, válek, utrpení. Ano, moje nemoc může být pomocí. Je zapotřebí nových kněžských a duchovních povolání. Zase jsem na řadě já se svou nemocí. Pane, přijmi mé bolesti a probouzej touhu po kněžství, zasvěceném životě. Kolik nevinných děti umírá denně i v naší vlasti rukama lékařů, když rodiče řeknou: „My tě nechceme.“ Kolik je mezi lidmi nenávisti a hněvu. Zase: Pane, ukaž jim svou lásku. Je tolik oblastí, kde můžeme být svou nemocí nápomocni ke změně. Moc Vás prosím o modlitbu také za mě a za všechny služebníky církve. Prosím o modlitbu za mladé lidi - letos v srpnu se sejdou z celé naší vlasti v Olomouci. Využijte času, který Vám Pán ve Vaší nemoci dává. Velmi silně vnímám, že jste v mé službě naší diecézi velkým zázemím a pomocí. Takže nakonec: Velké díky za Vaši pomoc, za Vaši obětavost, za Vaši lásku.

Ze srdce Vám všem žehnám.
+František Lobkowicz


Převzato z www.doo.cz, článek o dopisu a dopis ke stažení naleznete zde.

Ostrava, katedrála, foto: RT

Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 18. 04. 2017 | 435 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.doo.cz
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Loading
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 163064
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace