Zajímavé...

Polská církev upozorňuje na okultní charakter Halloweenu
Filipíny: Církev proti Halloweenu

foto z res.claritatis.cz Několik biskupů a řada kněží se vyslovilo proti slavení Halloweenu v katolických školách. Obávají se, že děti a mladí lidé mohou být ovlivněni podvodnými hodnotami, jako je magie, duchové a podobně.

Polská církev upozorňuje na okultní charakter Halloweenu


Polská katolická církev varovala, že moderní rituály spojené s Halloweenem hraničí s propagací okultismu. Ve stanovisku na své internetové stránce uvedla, že oslavování Halloweenu může protiřečit církevnímu učení a křesťanství. Arcibiskup Andrzej Dziega dokonce tvrdí, že oslavy 31. října propagují pohanství mezi mladými a varoval, že jde o " kulturu smrti " .

I takto může vypadat příprava na halloweenskou "Horror Party".

Autor: Reuters


"Tento druh zábavy, který láká děti jako bonbón, také představuje skutečnou možnost velké duchovní škody, dokonce zničení duchovního života, "napsal podle polské tiskové agentury vrchný představitel arcidiecéze Szczecin - Kamień v dopise , který se bude číst při nedělních kázáních .

Jak dále uvádí, "nezodpovědná a protikřesťanská zábava" přibližuje mladým lidem "svět temnoty včetně ďáblů, upírů a démonů" . Arcibiskupovo stanovisko odráží názor polské katolické církve, která varovala před "okultními rituály", které jsou v rozporu s jejím učením.

Poláci slaví náboženský svátek 1. listopadu návštěvami hřbitovů a zdobením hrobů svých bližních . Populárním se však v poslední době stává i americký zvyk vyřezávání dýní a preobliekania se za strašidla a monstra v předvečer Všech svatých - tedy na Halloween (z anglického All- Hallows - eve) . Původně šlo o pohanský (keltský) svátek Samhain - pohanskou obdobu Nového roku.

Zdroj:
http://spravy.pravda.sk/polska-cirkev-varuje-pred-halloweenom-hranici-vraj-s-okultizmom-pxr-/sk_svet.asp?c=A121030_193410_sk_svet_p23

Převzato z www.lifenews.sk, článek, vydaný 31. 10.2012, naleznete zde.

Filipíny: Církev proti Halloweenu


Několik biskupů a řada kněží se vyslovilo proti slavení Halloweenu v katolických školách. Obávají se, že děti a mladí lidé mohou být ovlivněni podvodnými hodnotami, jako je magie, duchové a podobně.

Předseda „Asociace pro katolické vzdělávání na Filipínách“ P. Greg Bañaga řekl, že katolické instituce nesmějí slavit svátek Všech svatých a Památku zemřelých strašidelnými kostýmy a rituály.

Na Filipínách se halloweenské party zavádějí z komerčních důvodů pod vlivem amerických médií.

Převzato z http://res.claritatis.cz, článek, vydaný 28. 10. 2012, naleznete zde.


HALLOWEEN - Znáte původ tohoto svátku?


Halloween - dýně2Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 31. 10. 2013 | 11357 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: http://res.claritatis.cz, www.lifenews.sk<
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 412402
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace