Zajímavé...

Peru: Růžencem proti prosazování homosexuálních praktik

Hřích se mnohdy rozmáhá a prosazuje, prezentuje se jako právo a chce být akceptován. Lidskými prostředky proti němu již nelze vyhrát. A zde je informace o reakci katolíků v Peru, kteří zvolili tu nejmocnější zbraň - modlitbu.

Peru: S růžencem v ruce


Lima, 22.2.2011 (kath.net)
Stovky peruánskych katolíkov sa minulú sobotu zhromaždili pred vchodom do katedrály v hlavnom meste Peru v Lime. Prišli, aby sa spoločne modlili ruženec, ako reakciu na protestnú akciu homosexuálov „Kiss-in aganist Homophobia“ (Bozkami proti homofóbii), ktorú malá skupina zorganizovala iba niekoľko metrov od chrámu. Informovala o tom katolícka agentúra CNA.

Bola to už druhá skupina „Kiss-in“. Prvý raz, pred týždňom, ich polícia vykázala spred katedrály. Tento raz dostala skupina výslovné povolenie starostky Limy, Susany Villaranovej, ktorá už viackrát vyjadrila svoju podporu požiadavkám homosexuálov. Hoci v médiách sa robila tejto druhej akcii „Kiss-in“ veľká reklama, zúčastnilo sa na nej iba 8 osôb, tri homosexuálne páry a jeden lesbický pár.

Ako reakcia na plánovanú akciu homosexuálov však prišlo ku katedrále asi 200 katolíkov a tri hodiny tvorili ľudskú reťaz pred kostolom. Pokojne sa modlili ruženec a spievali duchovné piesne. Daniel Torres Cox, jeden z účastníkov modlitby pre tlačovú agentúru ACI Prensa povedal:

„Sme jednoducho tu, aby sme chránili našu vieru. Protest homosexuálov je útokom na to, v čom veríme a preto sme tu, jednoducho, aby sme to bránili“.

„Homosexuáli v Peru nás provokujú, pretože Katolícka cirkev predstavuje pre nich všetko to, čo chcú zničiť,“
povedal Nancy Freundt z Centra pre prirodzené plánovanie rodičovstva. „Katolícky kostol nie je vybudovaný iba z kameňov. Cirkev pozostáva z nás katolíkov, všetkých, ktorí žijeme a vyznávame svoju vieru.“

Najnovší prieskum ukázal, že 75 percent Peruáncov je proti homosexuálnemu „manželstvu“. Peruánsky kongres 8. februára potvrdil, čo je zakotvené aj v ústave krajiny – že manželstvo je zväzok medzi mužom a ženou. –zg-

Převzato z www.magnificat.sk a článek naleznete zde.

Další články o rozpínavosti homosexuality
Ukrajina za adopciu detí homosexuálom!

Na Havaji povolenie pre homosexuálov!

Ve Fatymu vyšel tento článek:


Domnělá "homopráva" nad skutečným právem?


Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 27. 02. 2011 | 7278 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 413920
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace