Zajímavé...

Matka, která nezemřela. Proč vidí všichni Chiaru Corbelli v nebi

Chiara Corbella Petrillo, www.zachej.sk Katolická církev má novou osobnost. Lidé nejen v Itálii obdivují hrdinství mladé Římanky a oprávněně.
Přesně pět let po úmrtí (13.6.2012) Chiary Petrillové (dívčím jménem Corbellové) - zemřela v 28 letech na rakovinu jazyka, který ji lékaři objevili v pátém měsíci těhotenství - římská církev otevřela její beatifikační proces.

Když se podíváte na její fotografii nebo pustíte video s jejím svědectvím, hned vám padnou do očí ty ušlechtilé rysy obličeje. Tak typické pro mnohé Římanky. Ale Chiara Corbella Petrilli nebyla jen fyzicky krásná žena, její bohatství bylo především v srdci, které dokázalo milovat výjimečným způsobem.

V Římské diecézi se zanedlouho spustí proces jejího blahořečení. Přitom zemřela jen před pěti lety - jako 28-letá - na rakovinu, z níž by se zřejmě dostala, ale musela by potratit své nesmírně vytoužené dítě.

*******

Zahájen beatifikační proces Chiary Petrillové

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=26103
(21. 7. 2017)

*******


Nachystejte kalich, ale s úsměvem


Bylo to obyčejné děvče, veselé, otevřené, duchovně založené. Hrála na housle i klavír. Chválit Boha za všechno se naučila od své mámy Marie Anselmy, která navštěvovala komunitu Obnovy v Duchu Svatém.

V teenagerském věku objevila Chiara františkánskou spiritualitu. Hodnoty jako jednoduchost, bezmezná důvěra v Boha a láska ke všem a všemu postupně naplňují její život. Rok obětuje jako dobrovolnice v římské organizaci Acli, kde se věnuje imigrantům.

Jako 18-letá potkává v Medžugorji Enrica. Chodili spolu dohromady šest let, ale po čtyřech přichází rozchod, který Chiara velmi těžko snáší. Sílu na obnovení vztahu najde na jedné duchovní obnově v Assisi. Ve městě svatého Františka se nakonec v září 2008 s Enricem i vezmou. To už mají společného duchovního vůdce, kterým je františkán Vito D'Amato.

Chiara hned po svatbě otěhotněla. Marii, kterou čekala, však již v raném stadiu těhotenství diagnostikovali anencefalii. Děťátko se narodilo, ale žilo jen půlhodinu.

Po několika měsících byla Chiara opět v jiném stavu. Ale i při druhém těhotenství ultrazvuk odhalil problémy. Chlapec, kterého nosila pod srdcem, neměl nohy. Přesto Enrico a Chiara chtěli v těhotenství pokračovat a upřímně se těšili na své první dítě, ačkoli mu budou chybět dolní končetiny.

Kolem sedmého měsíce však ultrazvuk potvrdil kromě absence nožiček i vážné poškození zažívacího ústrojí a celkovou neslučitelnost tohoto stavu se životem.

"I v tomto případě se oba mladí rodiče s úsměvem na tváři, který jsem viděl a který vycházel z hluboké víry, rozhodli doprovázet malého Davida až po jeho narození pro nebe, které přišlo znovu krátce po porodu," vzpomíná rodinný známý Gianluigi De Palo.

Připomíná i Davídkův pohřeb, kterého se zúčastnil. "Bylo tam přítomné tolik víry a krásy, navzdory kříži, který museli mladí nést. Velký příklad pro mnohé rodiny." Atmosféra pohřbu byla vskutku neobvyklá. Chiara a Enrico byli oblečeni v bílém, zpívali.

Brzy přišlo nové těhotenství a s ním nová naděje a radost. "Všichni, i my jejich přátelé, jsme se těšili na malého Františka a pro naději, kterou Chiara a Enrico z něj měli," dodává De Palo.

Navíc sono ukazovalo, že miminko je zdravé. Jenže v pátém měsíci přišel nový kříž. Tentokrát se týkal matky, jíž našli na jazyku malou aftu. Nakonec Chiaře diagnostikovali vážnou rakovinu jazyka, poměrně vzácné onemocnění.

Chiara stála před hrozivým dilematem. Buď začne hned s léčbou a chemoterapií, ale tím pádem se může rozloučit s miminkem. Nebo počká a dítě donosí, ale vážně tak ohrozí svůj život.

"Nemůžeme sice přeměnit vodu na víno, ale můžeme připravit poháry." Tato slova se připisují Chiaře, která v osudový moment nachystala Bohu kalich, aby ho naplnil až po okraj.

Smrt nemá poslední slovo, www.ikarmel.cz


"Teď nám dal Bůh toto třetí dítě, Františka, který se má dobře a zanedlouho se narodí. Žádá nás však pokračovat v důvěře v Něho navzdory nádoru, který jsem objevila před několika týdny a který vzbuzuje ve mně velký strach. Ale pokračujeme ve víře, že Bůh i tentokrát udělá velké věci," napsala Chiara.

Její rozhodnutí odložit léčbu zachránilo dítě, ale mělo fatální následky pro Chiaru. Rakovina se mezitím rozšířila do celého těla, dostala se do očí, mozku, prsu, plic.

Chiara přivedla na svět Františka a začíná léčbu včetně chemoterapie. Je ale pozdě.

Po propuštění z nemocnice jí dávají lékaři pár měsíců života. Její rodina uspořádala pouť do Medžugorje. "Viděla jsem v ní jistotu věčnosti. Nebyla vystrašená, měla oči plné světla, radosti, vděčnosti Bohu. Byla už vzkříšena," vzpomíná pro magazín Famiglia cristiana Monica, jedna ze 40 účastnic zmiňované cesty do Hercegoviny.

Máme tolik dětí, které neznám jejich jména


Ze syna se Chiara těší jeden rok. "Neříkejte jednou Františkovi, že jeho matka kvůli němu zemřela, ale že mu jeho matka dala život," radil františkán Vito D'Amato.

Svému synovi napsali nakonec oba rodiče takový odkaz: "Z toho mála, co jsem pochopila v těchto dnech, ti mohu pouze říci, že láska je středem našeho života, protože se rodíme z lásky, žijeme pro to, abychom milovali a nechali se milovat , a umíráme, abychom poznali Boží lásku."

Chiara Corbella zemřela 13. června 2012. Pohřeb v římské farnosti Santa Francesca Romana, blízko Katakomb sv. Domiciána, byl událostí. Referovaly o něm italské televize, kázal kardinál, přišly stovky mladých.

"Mnohokrát jsem mluvil s Chiarou a Enricem o tom, jak všechny tyto zkoušky mohou zvládnout bez hněvu a neklidu, ale oni tvrdili, že jen přijímají vůli toho, kdo nic nedělá náhodou," píše Gianluigi De Palo.

****************

Reportáž z pohřbu Chiary
13. června 2012.


(video)

I funerali di Chiara Petrillo. Servizio di Cristiana Caricato

https://www.youtube.com/watch?v=K4mPLbHiT7w

****************


Příběh Chiary a Enrica se stal známý ještě za života mladé matky. Manželský pár chodil po farnostech a vyprávěl o tom, co se v jejich životě děje a co je za tím. Videjko si můžete najít na Youtube a ani není třeba rozumět italštině, aby vás Chiara dojala.

"Věz, lásko moje, že naše láska plodí další děti. Máme jich tolik, že si nedokážu zapamatovat jejich jména," píše Chiarinin manžel Enrico v předmluvě knihy Narodili jsme se a už nezemřeme. Chiarin životopis vyšel i ve slovenštině.

Enrico své žene přes úvod do knihy odkazuje, že je tu svět, který ji zvlášť miluje. "Cítí, že jsi při nich, když trpí, prosí tě, jako kdybys byla již uznána za svatou," píše.

Intenzivní volání po kanonizaci pět let po smrti laičky dokazuje obrovskou duchovní sílu, kterou Chiara svým příkladem vyburcovala.

Ne nadarmo ji také nazývají nová Gianna Beretta Molla, ale v poslední době, jak poznamenal italský publicista Antonio Socci, se objevilo několik podobných duchovních zjevů - mladých žen, vdaných matek jako Chiara, ať už Sudánčanka odsouzená k smrti za svou víru Meriam Ibrahim nebo známá křesťanka z Pákistánu Asia Bibi.

Proč se objevily a co nám mají říct? Takto to vidí Chiarini Enrico: "Bylo nezbytné, abys zemřela, lásko. Aby slepí viděli, aby žízniví mohli pít, aby byli pyšní rozptýleni a aby Jeho lid věděl, že otroctví skončilo a Král přijde ve slávě."

Pavol Rábara

Převzato z www.postoj.sk, článek z 21. 8. 2017 naleznete zde.

VÍCE O KNIHÁCH

Chiara Corbella Petrillo

(slovensky)
a
Smrt nemá poslední slovo
(česky)

RECENZE A MOŽNOST OBJEDNÁNÍí:

www.ikarmel.cz

www.zachej.sk/

www.martinus.cz


Chiara Corbella Petrillo, www.zachej.sk

Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 30. 08. 2017 | 592 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.postoj.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Loading
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 305858
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace