Migrace serveru 14. až 15. března 2020

Od soboty 14. 3. do neděle 15. 3. by měl (dá-li Bůh) proběhnout dlouho připravovaný přesun serverů A.M.I.M.S. se všemi weby s výjimkou TV-MIS na nový cloudový virtuální server, protože současná dvojice fyzických serverů pořízených v roce 2007 se již blíží konci své životnosti - či přesněji řečeno - je již několik let za hranicí životnosti a funguje už jen zázrakem - snad proto, že jsme dosud neměli nikoho, kdo by přesun a s tím sovisející úpravy systému provedl. Prosím proto všechny, kteří vkládají obsah na weby na našem serveru, aby v době přesunu, tedy od pátku 13. března až do ohlášení, že se přesun úspěšně zdařil, nevkládali žádný obsah. Stejně tak se omlouváme, že i komentáře které budou vloženy v době přesunu, již nebudou překopírovány a po spuštění webů na novém serveru nebudou. Děkuji za pochopení. Další informace o průběhu migrace a okamžiku jejího dokončení, naleznete zde. Srdečně zdraví P. Pavel Zahradníček

Aktualizace z 5. 4. 2020: Přesun webů je zdárně dokončen! Můžete začít vkládat obsah! V případě problémů mě, prosím, kontaktujte (pavel(zavináč)fatym.com nebo 731402651). Pozor! V rámci upgradu redakčního systému, který byl nutný kvůli kompatibilitě s novým serverem, má nyní redakční systém nový grafický vzhled. Funkce a obsluha by však měla zůstat stejná. Jeden známý problém, který zbývá odstranit - pracuje se na tom: Čas, se kterým server nyní pracuje je UTC. Pokud vložíte článek a nastavíte čas zobrazení na aktuální středoevropský letní čas, článek se zobrazí až za dvě hodiny. Řešení: Nastavit čas zveřejnění na o dvě hodiny dřívější dobu, článek se pak zobrazí ihned (pokud nebude nic přepisovat, u nových článků se vloží čas o dvě hodiny dřívější sám :-)
P. Pavel
Zajímavé...

Děti, rodiče a Halloween

foto z res.claritatis.cz Blíží se začátek listopadu a zatímco se v církvi připravujeme na slavnost Všech svatých a vzpomínku na všechny věrné zemřelé, za okny a na ulicích našich vesnic a měst se objevují oranžové vydlabané dýně, často do podoby smrtky.

Nic proti dýním, nakonec je z nich výborná polévka a také ji někde přinášejí na podzim s ostatními plody země do kostela při poděkování za úrodu. Jen souvislost s tou podivnou propagací mentality strachu a šíření kultu smrti je pro nás zarážející. Problém tedy může nastat v situaci, kdy se díky módnosti spojí tento svátek s nějakými magickými rituály a zasvěceními.

Ve školách i v obcích se chystají v souvislosti s Halloweenem různé atrakce, především pro děti. S tím nás samozřejmě napadají otázky, jak dětem školního věku vysvětlit rozdíl mezi Slavností Všech svatých, památkou zemřelých a Halloweenem, a jak se k takovým akcím jako věřící křesťané vlastně také postavit, když s nimi vnitřně nesouhlasíme a přitom získávají mezi dětmi stále větší oblibu.

Vysvětlit dětem rozdíl mezi křesťanskými svátky a pohanským Halloweenem není snad tak těžké, pokud o obojím něco víme. Slavení Všech svatých a modlitby za zemřelé úzce souvisejí s naší vírou a zkušeností víry. Za viditelným světem kolem nás se skrývá svět neviditelný, který s námi úzce souvisí. V modlitbě a lásce jsme spojeni se svým Bohem, s anděly, které nám Pán dal, aby nás vedli a chránili, a také s těmi, kteří nás předešli na věčnost: svatí se za nás přimlouvají a pomáhají nám z nebe; naši zemřelí zase potřebují naši modlitbu.

Jsou zde ale také padlí andělé, démoni, kteří nás pokoušejí a snaží se nás všemožným způsobem odvést od Boha, od každodenního života s Ježíšem a od otevřenosti Duchu svatému.
Podstatou Halloweenu je dávná praxe spiritismu, který je s křesťanstvím naprosto neslučitelný. Je to anglosaský pohanský svátek, který má kořeny v prastaré tradici dávných Keltů. Satanisté tuto noc z 31.10. na 1.11. slaví jako narozeniny vládce temnot a snaží se ostatní vtáhnout do svých magických rituálů skrze kult smrti a vyvolávání duchů zemřelých. Ve většině případech v našem prostředí však jde jen o módní záležitost pocházející z pohanských tradic z ciziny.

To, co je nejvíce znepokojující, je však stále sílící propaganda magie, čarodějnictví a okultismu zaměřená na děti a mládež, jako by šlo o něco normálního. K tomu má posloužit i slavení Halloweenu. Děti jsou postupně uváděny do magické mentality, ve které pomocí různých kouzel, zaříkávání a zasvěcování mohou měnit skutečnost, zatímco v křesťanství přijímáme vše jako nezasloužený dar od Boha, který je nám dáván z jeho lásky, když o ni stojíme.

Co dělat konkrétně, když se v našich školkách a školách ze slavení Halloweenu udělala náplň společně prožívané zábavy nebo dokonce vyučování?

Nevím, jak moc je možné, asi jak kde, aby se rodiče vymezili a ve škole své děti z takových aktivit omluvili. Jistě je ale nutné, aby sami byli přesvědčeni o tom, co je správné a co ne, a aby o tom mluvili se svými dětmi. Je také důležité zjistit, jestli jde o neškodný karneval s maskami a dýněmi, nebo o něco hlubšího s negativním duchovním dopadem na děti. Jistě je ale dobře pak jasně všechny s tím společné aktivity odkázat do role pohádek a zábavy, která podle nás sice není nejvhodnější, ale dá se tolerovat. Sami ale musíme rozlišit, jestli takovým věcem chceme věnovat svůj čas a také peníze.

P. Vojtěch Kodet

Převzato z www.vojtechkodet.cz, článek z 28. 10. 2017 naleznete zde.

(Na Fatym.com vydáno 30. 10. 2018)

Halloween - dýně2

Sdílet

Související články:
Exorcisté: Kultura mainstreamu prodává dětem satanismus (20.01.2020)
Vybíráme z duchovní poradny o. Matúša Marcina: JAKÁ JSOU NEBEZPEČÍ HALLOWEENU PRO NAŠE DĚTI? (31.10.2019)
Je vhodné slavit Halloween? (28.10.2019)
HALLOWEEN - Znáte původ tohoto svátku? (28.10.2019)
Mohou katolíci používat krystaly na léčení? (28.09.2019)
Nespadněte do pasti New Age! (10.07.2019)
Ďábel nenosí Pravdu, ale Halloween (31.10.2017)
Bývalý satanista je šokován, že křesťanští rodiče dovolí dětem slavit Halloween (30.10.2017)
HALLOWEEN se k nám prodral přes učitele, dokážeme to i napravit ? (14.10.2017)
Halloween a křesťanství (odpověď na otázku) (30.10.2016)
Proč by křesťané neměli slavit Halloween (30.10.2016)
O halloweenských párty a budoucích klientech psychologických poraden (31.10.2015)
Trick or treat, anebo ďáblův trik? - Italský exorcista o fenoménu Halloween (30.10.2015)
VRAŤME ŘÍJEN PANNĚ MARII (01.10.2015)
Halloween a svědectví jedné maminky (31.10.2014)
Halloween - svátek temných sil a "náboženství" Antikrista (31.10.2014)
Sibiřská oblast varovala, že Halloween podporuje extremistické postoje (31.10.2013)
Potrestán: starosta kritizoval Halloween (31.10.2013)
Halloween ubližuje! (31.10.2013)
Polská církev upozorňuje na okultní charakter Halloweenu
Filipíny: Církev proti Halloweenu
(31.10.2013)
10 přikázaní New Age… (12.06.2012)
Informace o New Age, srovnání, slovník pojmů + dokument církve o tomto hnutí (14.05.2012)
Kněz s vlastní zkušeností varuje před New Age (13.05.2012)
| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 29. 10. 2018 | 1353 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.vojtechkodet.cz
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 416861
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace